1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шоуто на Елен Деџенерес (The Ellen DeGeneres Show)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од AnaKarenina, 2 декември 2012.

 1. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.992
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Шоуто на Елен Деџенерес е американско телевизиско ток-шоу водено од актерката Елен Деџенерес. Во шоуто гостуваат познати личности, но и сосема обични луѓе кои на јавноста не и се познати. Почнувајќи на 8 септември 2003, ова шоу станува мега популарно, а Елен досега добила многубројни награди за својата работа.
  Елен е позната по нејзината смисла за хумор, а за себе често вели дека ужива да ги засмејува луѓето. Освен тоа, таа е позната и по својата дарежливост и многубројните донации од милионски суми за луѓето кои имаат потреба од помош.
  Шоуто трае околу 38 минути, а во него досега гостувале многу познати актери, режисери, музички ѕвезди, спортисти, политичари...

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Елен е позната и по тоа што сака да им подарува предмети на своите гости со нејзиниот лик или лого. А освен тоа, често поставува скриена камера во гардероберот, или за време на интервјуто им приредува scary изненадување на нејзините гости.
  [​IMG]
  [​IMG]

  Шоуто можете да го следите на официјалниот канал на YouTube каде Елен освен исечоци од емисијата, објавува видеа кои се компилација со најдобрите моменти.
  http://www.youtube.com/watch?v=apejTShfb5E
  http://www.youtube.com/watch?v=fHKxE7opwBU
  http://www.youtube.com/watch?v=ySAfInNYNiE
  http://www.youtube.com/watch?v=OfN9TG6RYxg

  Дали го следите ова шоу? Како ви се допаѓа Елен и нејзината смисла за хумор? :)
   
  На joelle и ludoto19 им се допаѓа ова.
 2. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.736
  Допаѓања:
  13.185
  Пол:
  Женски
  Ја следам на јутуб,и навистина и ја обожавам смислата за хумор.
  Посебно смешни видеа ми се кога ја праќа таа колешка и Ејми на мисија, да им зборува на луѓе низ супермаркет само со текст од песни. Со солзи сум се смеела. Има повеќе видеа, еве едно за пример:

  https://www.youtube.com/watch?v=AOy-mNEfCn4

  :D :rofl:
   
  На AnaKarenina му/ѝ се допаѓа ова.
 3. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.133
  Пол:
  Женски
  И јас го следам шоуто и навистина ми се допаѓа смислата за хумор на Елен.Интересни ми се скриените камери кој ги прави со познатите личности или пак кога им кажува на познати личности што да кажат на обичните луѓе.Ги имам гледано со Џенифер Лопез, Дејвид Бекам, Софија Вергара итн.Исто така интересни ми се маите слатки девојчиња, Софиа Грејс и Роуси, ги обожавам
  https://www.youtube.com/watch?v=bERu3kZ ... ature=plcp
   
  На AnaKarenina му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MissAnn

  MissAnn Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  383
  Допаѓања:
  278
  Пол:
  Женски
  Луда е Елен! :D
  Толку е опуштена, оригинална, си се зеза со ѕвездите кои и доаѓаат во емисија.
  Интересна е, ја следам на youtube, како и на нeјзината страна, таму ги има цели емисии - http://www.ellentv.com/
   
  На AnaKarenina му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MaggieTatum

  MaggieTatum Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  509
  Пол:
  Женски
  најмногу си ја сакам :l: во летото до 1 часот навечер (некогаш до 2) останував на компјутер и ја гледав.. од ко ги изгледав скоро сите малце престанав ама кога имам време ја гледам.. мислам дека таа е една од причините поради кои почнав луѓето да ги делам на добри и лоши, а не стрејт и хомосексуалци.. oмилени ми се со Софиа Вергара кога се заедно -
  https://www.youtube.com/watch?v=4udYP7s8p8Q и
  https://www.youtube.com/watch?v=mUr5KxtKZQk
   
  На AnaKarenina му/ѝ се допаѓа ова.
 6. 1DeeDee1

  1DeeDee1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2012
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  57
  На AnaKarenina му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.411
  Многу ја поштувам Елен, префина особа. Жената не само што е интересна и смешна, ами многу хумана, им помага на уличните животни, благодарение на нејзе, многу од нив нашле домче.
  Несебично донира за нив, а и таа самата има вдомено еден куп :) Живее со својата партнерка, со која се долго во врска :)
  Се на се, фина жена, мила, интересна, и многу смешна пред се :)
  Многу е популарно ова шоу во САД
   
  На AnaKarenina му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.979
  Допаѓања:
  24.110
  Пол:
  Женски
  Елен го има нај интересното ток-шоу.секој ден ја гледаме со ММ,се отепуваме од смеење.ептен беше јако околу Халовин кога ги плашеше гостите ха,ха..
  Отворено зборува дека е Геј,и нема ден да не си ја спомни сопругата Порша.
  Од Елен можиш да дочекаш све и свашта да видиш,ама никогаш не очекувај да ја видиш во женствено издание или облека,ама пак оној стил што го има ептен и одговара.
   
 9. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.884
  Ја обожавам Елен, толку ми е мила и позитивна, и има стварно добри досетки.
  Ми се свиѓа тоа што не е напумпана атмосферата од типот Еј кој ни дојде во емисија, ми се свиѓа што и гостите кои се нели селебрити се приземјени барем во ова шоу, се чувствува колку се опуштени оти самиот склоп на емисијата е таков.

  И покрај тоа што ми е преслатка, тука малце се избрука со непознавањето историја, па и географија. Ако ништо друго, муж и (бивши) беше (е) од Франција, барем основно познавање да имаше.
  http://www.youtube.com/watch?v=o7uii87LNgU


  http://www.youtube.com/watch?v=nIrP5G6WUF4

  http://www.youtube.com/watch?v=-hxhh2frVkU

  Нормално :rofl:
  http://www.youtube.com/watch?v=JTgFnALbM6c
   
 10. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.190
  Допаѓања:
  40.616
  Елен е царица! Сестра ми си ги симнува сите клипчиња и ги пушта дома, неминовно е и јас да ги гледам.

  Ми се допаѓа што е непосредна, има истенчена смисла за хумор, а и сама на своја сметка често пати си прави пародии.

  Скоро сите гостувања на славниве личности сум ги гледала, а врв ми беше кога на сите во позадина им пушташе танчер да изведува глупости, и гостиве вчудоневидени мислат намештаљка е, а она мртва ладна! Кул жеМска е, ептен си ја почитувам.
   
 11. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.414
  Ѕверка е женава, поништува стереотипи дека жена не ја бива за комичар.

  Ах, златен да е ЈуТуб за сите клипчиња на кои се имам изнасмеано. Интересни разговори има, не е само типична комерцијала. И имам чувство дека сите гости се многу комотни околу неа, баш изгледаат како другари на кафе излезени.

  Само ми е криво што ги немам гледано Оскарите кога беше водител, кој знае дали има да се симнат. :^)
   
 12. DzingrlakaDzikica

  DzingrlakaDzikica Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  2.632
  Женава ми е идол! Невозможно колку е харизматична со нејзината смисла за хумор. :)
  Баш вчера го гледав интервјуто со Софија Вергара, од срце се изнасмеав.

  http://www.youtube.com/watch?v=1WqX-szM6WA

  Лом прави и со твитовите.
   

  Прикачени фајлови:

  • Ellen D.JPG
   Ellen D.JPG
   Големина на фајлот:
   17 KB
   Прегледи:
   102
 13. Antebellum

  Antebellum Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  4.390
 14. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.415
  Допаѓања:
  64.482
  Пол:
  Женски
  Ја обожавам женава значи. Најбоља е на цел свет.
   
 15. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.992
  Пол:
  Женски
  Елен прослави 2000 емисии :party:


  Многу ми се интересни овие јубилејни видеа :)
   
  На sanja.burgundy и Marossa им се допаѓа ова.
 16. Ivana J.

  Ivana J. Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2015
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Женски
  Дали знаете на која страна можам да го гледам шоуто, освен на Youtube ?