1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Штетноста на секојдневните зрачења околу бебињата

Дискусија во 'Бебе' започната од pianogirl, 15 јануари 2019.

 1. pianogirl

  pianogirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2018
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  767
  Пол:
  Женски
  Ајде женички кажете ваше мислење за оваа тема. Секојдневно сме изложени на секаков вид на зрачење. Е сеа околу нас има нон стоп телевизор, неколку телефони, лап топи, таблети и сл. Како ги заштитувате вашите бебиња од тие зраци и дали им давате да гледаат на телефони, тв и сл.