1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ако го сменил неговото мислење?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Kikk-i, 24 март 2011.

 1. Kikk-i

  Kikk-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  ќе ви раскажам на кратко како стои ситуацијата...почетокот на декември се запознавме со едно момче, цел месец се допишувавме, т.е. тој насекое прв ми пишуваше :) потоа неколку пати се сретнавме во кафиќ, па после долго убедување од негова страна и труд излеговме и на кафе.. и така се почна :) има два месеци каде што излагаме заедно навечер во чаршија, и тој навистина се труди за да биде работава како што треба, но јас не му возвратив..едноставно само излагав, и како да бев отсутна, ми рече дека му изгледа како со сила да излагам со него а баш е спротивно..многу ми е убаво кога сум со него, но како да очекував дека тој ќе ми ги чита мислите и не му покажував колку ми значи..сега, веќе три недели не се гледаме бидејќи тој е скопје а и не се слушаме. денеска се враќа и треба да направиме муабет, но многу ми е страв од тоа што ќе ми го кажи, ми е страв дека веќе сменил мислење и ќе ми речи да не продолжиме, а воопшто не го сакам тоа..сега сум свесна за тоа што го правев и спремна сум да се поправам и да му возвратам со иста љубов и милост како тој што ми се покажа мене.. како да постапам за да не дојде до тоа да се разделиме, ве молам помогнете ми :/
   
 2. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
  ве молам, дадете ми совет..

  Ако тој решил да ја прекине врската , ондак let it be.
  Можеш да се потрудиш и да го направиш она што требало претходно.
  Кажи му дека ти требало време да сфатиш што ти значи, да се опуштиш и кажу му дека сакаш да се држите заедно и да се борите за Вас :) Но, ако тој решил да ја прекине врската..ти си немоќна тука. Па среќно.
   
  На Kikk-i и peperutkaa им се допаѓа ова.
 3. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Женски
  ве молам, дадете ми совет..

  Епа види вака, ислушај го што има да ти каже, а потоа кажи му дека си свесна како си се понашала со него, дека сакаш да ја исправиш работава и дека ти е стало до него. Отворено зборувај си нема потреба од срам и страв, па што биде нека биде.. Ај со среЈќа, ке ти треба мислам ;)
   
  На Kikk-i му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Forgotten

  Forgotten Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  185
  ве молам, дадете ми совет..

  Мислам дека овој пат треба да постапиш различно од другите, кога ќе се видите пречекај го насмеана, речи дека ти е многу драго што го гледаш после толку време и дека во тој период си размислувала за тоа што се случувало.Кажи дека ти било многу убаво и исполнето времето поминато со него и потруди се на некој начин да му објасниш дека сакаш да продолжите и гледај во иднина да му ги покажуваш резултатите на неговиот труд бидејќи во спротивно мислам дека ќе се одкаже. :*
   
  На Kikk-i му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  285
  се согласувам со Форготен еве и мој совет ти е прави се на неудрена ко со викаат, поцни со позитивни мисли биди срекна сто го гледас позитивна без да го показувас стравот во тебе кази му отворено дека без него некако не ти е убаво демек паузата е добра да сванес со цуствувас сеа не толку наеднас и он да падне у несвест туку полека ама топло и позитивно па незнам како се одлуцил ама сигурно ке сака да проба усте еднас со тебе.со срекја и спусти малку таа глава еднас да попустис у твојот слуцај да показес малку цуства ке го имас у марамце врзан..поззз
   
 6. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  Ако го сменил мислењето со здравје да му е. Тоа е што е. Никако само немој да го молиш и колиш ако е навистина така. Можеби е само привремено и не би сакала доколку пак се смирите да те гледа ко очајна девојка. Е сега се согласувам до девојките дека кога ќе се видите треба да му покажеш повеќе внимание, нека те почувствува за поблиска. Биди позитивна кога ќе се видете, кажи му дека ти недостигал деновиве, дека си го мислела, едноставно биди нежна и фина со него. Ако сепак и ова не го омекни можеби се случило нешто во мегувреме кое му ги сменило чувствата. Искрено се надевам дека не е така и дека ќе добиеш шанса да му покажеш дека ти значи. :*
   
 7. Kikk-i

  Kikk-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Фала ви многу на сите, ќе се обидам со тоа да бидам позитивна кога ќе се видиме и кога ќе разговараме да не му префрлам за се, да бидам љубезна... Па се надевам дека сеуште важи тоа што досега ми го кажуваше. Денеска или утре ќе биде, па ќе ви пишам што се случило :) :) ако има уште некој предлог, слободно нека пиши..