1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ако....?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Angelche, 4 јуни 2010.

 1. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Верувам дека сите сте се запрашале, Што ако...?
  Па еве можност да се запрашаме и јавно, што ако...?
  Еве јас ќе почнам....
  Што ако не се родев, каков ќе беше светов без мене, подобар?
   
 2. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  Што ако не сум била со моето срце,баш ме занима со кој ќе сум била???? :?: :?:
   
 3. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  Што ако моите родители не беа заедно (имале проблеми во тоа време) каде ќе бев јас :?:
   
 4. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  780
  Што ако постапев поинаку ТОГАШ? Ќе ме почитуваа ли повеќе? Ќе беше ли сега се поразлично и подобро? :^)
   
  На shadow74 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Што ако не живеев во Македонија?
  Морам да кажам имам размислувано баш на ова, и заклучив дека имаме милион прашања кои започнуваат на Што ако, ама кој ќе ни даде одговор ?
   
 6. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.293
  Пол:
  Женски
  Што ако е навистина во 2012 крајот на светот? Што ќе биде со моите планови? Да знам дека навистина е така да почнам уште сега да уживам и да не берам галје за ништо, а?
   
 7. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Што ако не ме спасеше добриот чичко тогаш? Веројатно ќе бев мртва...
   
 8. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Што ако не се случеше тоа што се случи?,а не требаше да се случи, кој знае колку ќе беше се поинаку ама си викам требало така да биде.
   
  На shadow74 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Angel.in.dark

  Angel.in.dark Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2010
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  25
  Што ако не се свртев навреме, дали ќе ме удреше џипот? И да ме удрел немало да жалам, џип е :rofl:
   
 10. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Што ако не запознаев луѓе кои што биле негативни,каков ли ќе беше животот? Сигурно поубав,по опуштен,но тие луѓе ме научија каква не треба да бидам кон другите,ми беа учители за можеби животните прашања зошто постојат лоши,а зошто добри луѓе.Одговорот се наоѓа секаде,само треба да се увиди во лошото и во доброто,да се набљудува,понекогаш човек треба да се направи дека е глуп и дека ништо незнае,кога ќе го прашаат нешто,бидејки само така ќе научи.Потоа ми се појавуваат и други прашања,некогаш ги има многу,некогаш малку,пример зошто некои луѓе мразат животни,ги малтретираат,едноставно затоа што можеби и самите не се сакаат себе си,а најмалце другите луѓе; зошто има војни во светов,зошто луѓето убиваат луѓе/животни,зошто се чаталат некои земји во светов со своето оружје,со цел да покажат колку се јаки,егото станало енормно,качено на пиедестал и си брка работа;што ако беа сите сиромашни,каков ли ќе беше светов,веројатно немаше да биде каков што е сега; што ако внимава целиот свет на природата,на климата,на својот однос кон неа,веројатно немаше да има поместена клима,место во лето да е топло,тоа е ладно,да не споменувам и др. работи.Меѓутоа таков е животот каков што е,однапред скроен,понекогаш од нас самите,па некои работи неможат да се сменат и си остануваме на прашањето - што ако,некогаш со одговор,а некогаш не,па останува нерешено,што ако го знаевме одговорот на сите прашања,можеби многу работи ќе бидат разрешени,секако но не и невозможните.
   
 11. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.985
  што ако не го запознаев НЕГО??? :^) :^) :^)
  што ако тогаш дозволев да се случи нешто помеѓу нас....колку ќе траеше, на што ќе бевме сега?

  што ако не го сменев факултетот?
  што ако се преселев???

  каков ќе беше текот на мојот живот, ако донесував поинакви одлуки??? :?:
   
 12. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.086
  Што ако не ги запознаев моите најдругарки?? Кој ќе ми беше потпора во моментот??
  И што ако немаше толку лицемери и дволични персони кои на некој начин ми помагаат да ги препознаам оние добрите и вредните работи и луѓе??Дали ќе беше подобро,полошо или сепак исто ??
   
 13. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.027
  Допаѓања:
  6.357
  Пол:
  Женски
  Што ако немав храна,облека,родители..што ако бев сама сираче на светот?? Како ќе ми беше :/
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  73
  Што ако дојдеше вечерва??? ;(
   
 15. Oluska

  Oluska Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  24
  Што ако немав волку добра мајка?Дали ќе тргнев по друг пат?
  Што ако не ги поминев 5 години со една личност?Со кој ќе бев?
  Што ако моите родители не беа разведени?Каков ќе беше мојот живот?
  И уште мнооооогу ШТО АКО....
   
 16. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Што ако не учев со неколку деца во основно?
  Што ако не беше така? :^) :^) :^) :^) :^) :^)
   
 17. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Што ако не ги запознаев??
   
 18. she-17

  she-17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  23
  што ако не поминев низ се што поминав досега во животов? дали ќе бев на ова место, со овие луѓе околу мене?..
   
  На shadow74 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Што ако бев машко? :^) :lol:
  Тоа ми е прашањето „што ако...„ во моментов :$ :lol:
   
 20. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  73
  Истово ова сакав и јас да прашам :lol: