1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би му кажале...

Дискусија во 'Врски' започната од Lilit, 13 декември 2009.

 1. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.306
  Допаѓања:
  144.840
  ...на саканиот во моментов кога би имале храброст или можност?

  Ми недостигаш...со сета искреност на светов,ми недостигаш повеќе од она што ти го кажувам.Со тебе би одела и до крајот на светот.Навистина сакам почесто да ја проголтуваш таа твоја гордост и крутина ...
  Сакам силно да те гушнам и едноставно да дремам до тебе и ... :D уште еднаш да ми повториш дека ми ја сакаш енергијата и топлината и врелата крв и налудничавоста и .... :D .
   
  На Adrijan(a)., AjAmetovska, beauty007 и 43 други им се допаѓа ова.
 2. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.444
  Пол:
  Женски
  Јас на дечко ми дневно му праќам по дваесетина пораки и понекогаш се буни дека сум досадна ама еден ден ако не му праќам пораки одма ми вика : Ај прати ми некоја од тие убавите пораки
  Секогаш му го пишувам тоа што го мислам, се случува насабајле додека е на работа ја да почнам да му праќам пораки од типот, ми недостигаш, вчера ми беше многу убаво, сакам кога ви правиш вака-така :) .... малку го закачам :D
  Затоа Lilit постот ставај го во порака и праќај одма : ;)
   
  На Regina.Phalange, Osamena devojka, cresa-jagoda и 16 други им се допаѓа ова.
 3. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.306
  Допаѓања:
  144.840
  Јоооој ова да му го пишам ќе ми рече,е тек сега знам дека си луда или ќе ми рече оооо типична женичко... :lol:
   
  На cresa-jagoda, Jowe, dina4 и 2 други им се допаѓа ова.
 4. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  666
  LILIT togas kazi mu deka e smotan sto ne primetuva deka postoi nekoj koj saka da go gusne ,a koj normalen bi izbegal od pregratka:)))))))

  Na mojot sakan soprug sakam da mu kazam deka go sakam mnoguu,mnoguuuu i sakam od 3 da bideme 4.. :D
   
  На cresa-jagoda, wiyezci, theshyone и 9 други им се допаѓа ова.
 5. zkjb

  zkjb Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  53
  Bas nisto se e kazano a ,sto i da kazam za nego e momentalno i nepovratno taka da nema da se zamaram ,a sekoja zena ima potreba da kaze i da slusne nesto sekako ubavo ama toa e..... bebyketi ti posakuvam da bidete 5 i vecno da se sakate
   
  На Osamena devojka и Werelien им се допаѓа ова.
 6. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  666
  ZKJB od 3 na 5 ke bide malku naporno :lol: :lol: :lol:
  Ama od 3 na 4 bas bi sakalaaaaaaaaa.......
  Aj Gospod da ni pomogni vo ovaa NOVA 2010 god.
   
  На TeddyS, MarchelineAmaru и Werelien им се допаѓа ова.
 7. viki4ka

  viki4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  8
  Bi mu kazala deka go sakam i deka celo vreme mislam na nego.- iako toj me gleda samo kako drugarka :(
  i jas se nadevam na poveke sreka vo ljubovta vo novata 2010 god. Pozz
   
  На Crna Dama, VictoriaSan, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
 8. zkjb

  zkjb Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  53
  Daj boze kolku tolku +1ili dve ne e mnogu ti si jaka samo neka dade gospod a ke bide ke cekame da ni se pofalis pozdrav i so sreca
   
  На stojko му/ѝ се допаѓа ова.
 9. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  666
  FAla ZKJB ke se pofalam koga ke ima nesto!
   
 10. Frosin4e

  Frosin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
  Би му кажала дека го сакам повеке од се и сакам да сум секогаш со него и не ми е гајле другите што ке речат за тоа па дури ни мајка ми и татко ми
  Дека тој ми знаци повеке од се........!
   
  На Crna Dama, dragan4eDR, Saricko и 4 други им се допаѓа ова.
 11. Blue

  Blue Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  16
  Srce pijam i pusam toa sum jas....Jebes ga...A ti malce uzivaj i opusti se seuste sum mlada da se zavijam so serioznost... :mrgreen:
   
  На IvanaJenner и Devojceto1 им се допаѓа ова.
 12. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  ,,you are the value of my life,, :roll:
   
  На Tea1233 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. nanuska

  nanuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  12
  Kolku se prekrasni no katki migovite ko gi pominuvame zaedno , kolku e ubavo da se znae deka ti si sekogas pokraj mene sekogas koga si mi potreben.Te sakam so seta moja dusa so celo moe bitie ti si najslatkoto najubavoto nesto sto mi se ima sluceno.Bi sakala koga sme zaedno tuka da zastane vremeto za da mozam sekogas da te imam pokraj mene.Iako sega si premnogu daleku sepak te posakuvam i sekoj mig mislam na tebe !
   
  На Strong25didi, Crna Dama и Tea1233 им се допаѓа ова.
 14. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  ama sega znaete sto bi mu kazala??? ustvari ne bi mu kazala bi mu zarila eden boks u nos :twisted: :D :D taka me iznervira auuuf :o :D
   
  На mici.i и popovich им се допаѓа ова.
 15. Vodolija

  Vodolija Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  12
  хахаха лелее ме изнасмеа :) е такви се маживеее...Ги сакаааш, ги сакаш толку многу,еден период ви е преубаво, те сакаааат и тие(мажите) и ко ќе те изнервира ти доаѓа да го нокаутираш...Ама ајде ќе ти помине нервозата :D
   
  На popovich и Macushkaa им се допаѓа ова.
 16. Vodolija

  Vodolija Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  12
  И да се надоврзам на темава :) хммм...би му кажала дека не саакам да ме нервира, дека сакам да ме слуша(хахах) и да не се срами да ми каже што чувствува...Бидејќи премногу се срами и кога ќе ми рече те сакам абее шо...вземја пропаѓа...ама таков е тој...Ни на мравка мислам дека не би згазил :) се надевам уствари...не рекле за џабе- Никогаш не вели никогаш!!!
   
 17. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.370
  Допаѓања:
  63.407
  Пол:
  Женски
  Deka go sakam i deka mojot zivot nema smisla bez nego...vsushnost istoto sto mu go kazuvam sekoj den(pogotovo sega koga ne e tuka :( )
   
  На Mileivanov, elimkd, ***nekoja*** и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. qwerty

  qwerty Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  дека ме нервира премногу неговата незаинтересираност и неговото однесување и дека сакам да раскинеме :evil:
   
  На Mileivanov му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.985
  ах тука некаде сум и јас во слична ситуација :? :? :? ...ама повеќето работи собрав храброст и му ги кажав :)
   
  На Mileivanov му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  75
  Баш во моментов би му кажала дека никој не ме разочарал како што тој го направи тоа...
   
  На krofnicka27, Cacii123, elimkd и 2 други им се допаѓа ова.