1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би направиле за време на зомби апокалипса?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Jane Doe., 23 јануари 2023.

 1. Jane Doe.

  Jane Doe. Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2023
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  926
  Можеби е глупава темата но во скоро се опседнав со серијата The Walking Dead и зомби како тема на анализа и фантастична преработка.
  Една од верзиите на концептот на зомби вирусот се работи за пренесување од зомби на жив човек преку гребнатинка или гриз, при што личноста ќе умре привремено, но се враќаат мртви - со желба за постојано хранење со живи луѓе и животни.
  Единствен начин да се убие зомби е ако нивниот мозок е забоден/пукан.

  Што би направиле вие доколку избувне нова пандемија на зомби вирус, се до пронаоѓањето на лек за спречување на ширењето на самиот вирус?
  Која би била вашата постапка доколку некој во вашето семејство е инфициран а нема лек?
  На кои начини ќе се обидете да се снабдете со храна и безбедност? Вирусот се шири непостојано и брзо, и само најснаодливите остануваат живи.
  Како би живееле во свет кога се е уништено од нив, после пронајдокот на лек?
  Има милиони начини како светот би завршил, и дали воопшто би завршил после ваков вирус.
  Се ќе започне од ново, или можеби не?
  Како би ја замислиле апокалипсата на зомби?
   
  На Iv531 и Јаневски им се допаѓа ова.
 2. Anika55

  Anika55 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2022
  Пораки:
  2.870
  Допаѓања:
  50.136
  Пол:
  Женски
  2023 - зомби апокалипса.
  Македонци be like:
  - абе се ќе напраат само да не зголемат мој ддв...
   
  На VDT2906, _beautyy_, gjoker4e и 4 други им се допаѓа ова.
 3. Anika55

  Anika55 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2022
  Пораки:
  2.870
  Допаѓања:
  50.136
  Пол:
  Женски
  Пошто имам гледано The Walking dead, ќе бегам од луѓе :)
   
  На Gosh и Jane Doe. им се допаѓа ова.
 4. Јаневски

  Јаневски Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  925
  Допаѓања:
  1.930
  Пол:
  Машки
  Истото што правев и за пандемијата.
  Истото што правев и пред пандемијата.
  - Понастрана од луѓе.
   
  На gjoker4e, INNERBEAUTY и mcdreamy им се допаѓа ова.
 5. Jane Doe.

  Jane Doe. Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2023
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  926
  Јас не би. Би ги собрала и тестирала личностите кои ги сакам прво, па потоа би нашла безбедно живеалиште.
   
 6. SigmaMan

  SigmaMan Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2022
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  547
  Пол:
  Машки
 7. Jane Doe.

  Jane Doe. Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2023
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  926
  Што бе?
  Фантазија е, на странски форум цели приказни се развиваат, само тука добивам офкање. Ease out buddy.
   
 8. Ugly Duckling

  Ugly Duckling Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 август 2018
  Пораки:
  3.558
  Допаѓања:
  42.587
  Пол:
  Женски
  Јас безбедна сум, ќе му речам во вакцините има чип, а земјата е рамна и готово. Имам и магет праено, ништо немав во глата, имам доказ црно на бело.

  Кога сме кај теории на заговор, јас па мислам почната е зомби апокалипсата, баш пишев во СДК пред некој ден.
  Не буквално како шо е прикажана во The Walking Dead.
  Низа случки ме натераа да ги набљудувам луѓето по улица (студиозно). :D
  Кој нурнат со глата во телефон, друг во маркет ќе те изгази како да не гледа дека стоиш пред него, му кажвуваш нешто те гледа бледо ко низ тебе да гледа, нема осет за простор и време, нема емпатија и чувства, нема позитива, нема нормален муабет само болести и оговарање.
  Значи да, ќе ти го јадат мозокот ама не физички. Од таму потекнува "ми умреа мозочните клетки".

  Како би преживеала? Ако не можиш да ги победиш, придружи им се.
  Или вака: 386663-How-To-Protect-Your-House-In-A-Zombie-Apocalypse.jpg


  Мислам треба да си легнам. (tumbleweed)
   
  На Antolinaa, daylight, Biljarkata и 17 други им се допаѓа ова.
 9. Jane Doe.

  Jane Doe. Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2023
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  926
  Ме пресмеа значи:lol:
  Умрени сме, ама не физички.
   
  На WarriorMind и Ugly Duckling им се допаѓа ова.
 10. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.796
  Допаѓања:
  46.413
  А што е лошото во тоа да бидеш зомби? Засега примарливо звучи, јас ич не би бегал, попрво би да бегаат од мене. :D
   
  На Celltica, Stephen Amell, Ugly Duckling и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Jane Doe.

  Jane Doe. Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2023
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  926
  Тоа што си мртов ваљда:rofl:
  Константен глад.
   
  На Ugly Duckling и Ketchup им се допаѓа ова.
 12. Ugly Duckling

  Ugly Duckling Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 август 2018
  Пораки:
  3.558
  Допаѓања:
  42.587
  Пол:
  Женски
  Значи зомби сум. :rofl:
   
  На Iv531, kolovoz, Ketchup и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Евроазија

  Евроазија Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2022
  Пораки:
  883
  Допаѓања:
  2.372
  Пол:
  Женски
  Ништо.И тие се луѓе,само што не се живи:D
   
  На Iv531 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  15.320
  Допаѓања:
  119.527
  Пол:
  Женски
  Ќе отидам на друго место кај што опасноста е помала.
   
  На Iv531 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. manga_

  manga_ Активен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2022
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  95
  Пол:
  Женски
  lol kako ne mi tekna ova 8-|
  ke idam u Germanija koj ve shisha.
   
  На Евроазија му/ѝ се допаѓа ова.
 16. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  15.320
  Допаѓања:
  119.527
  Пол:
  Женски
  Е, ако таму се најагресивните што ќе правиш? :D
   
 17. Евроазија

  Евроазија Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2022
  Пораки:
  883
  Допаѓања:
  2.372
  Пол:
  Женски
  Може и од таму некој да ти дојди.:D
   
 18. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  15.320
  Допаѓања:
  119.527
  Пол:
  Женски
  Затоа добра опрема и брзи нозе за бегање. :D8)
   
  На Евроазија му/ѝ се допаѓа ова.
 19. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  2.119
  Допаѓања:
  6.251
  Направете ме луда ако сакате ама мене ми текна прво да влезам во некој маркет и да си земам сва и свашта, и онака градот е во хаос луѓето се занимаваат со зомбиња! После тоа ќе се качам во кола и ќе одам негде на некоја викендичка на планина.
  А, и ќе спијам со вклучено светло пошто зомбите не поднесуваат светлина.:D
   
  На Anah му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Jane Doe.

  Jane Doe. Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2023
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  926
  Тоа е паметно нешто што мора да се направи.
  Според мене, колку работите да не изгледаат прелесни, би исклучила светло затоа што баш тоа би ги навлекло, затоа што тоа значи дека каде има светло - таму има живот (храна)