1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би подариле за роденден на блиска пријателка ? :)

Дискусија во 'Канта' започната од mar17, 7 септември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. mar17

  mar17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  107
  Предлог за некое екстра изненадуванње :D :D фала однапред :)
   
 2. Aurelia-Aurita

  Aurelia-Aurita Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  40
  јас за последниот роденден од најдобрата другарка добив слика во рамка, од нас две, сликани на мојот роденден претходната година.. имаше отпозади на сликата една преубава порака, се расплачав :)
   
  На Name и Chocolate.me им се допаѓа ова.
 3. mar17

  mar17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  107
  dobar poklon,jas godinava dobiv album so sliki spomeni od naseto 7 godishno drugarstvo i stvarno bese preubavo :) :)
   
 4. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  102
  Тоа што сметаш дека највеќе ќе и се допадне или пак нешто што го обележува вашето пријателство. Оваа година од другарка ми добив слики кај што сме заедно и под нив имаше пораки за пријателство многу беа убави имаше и некои баш смешни :lol: во секој случај оригинално баш се израдував :)
   
 5. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Аман бе девојки има три-четири слични теми |(
  Епа ајде сега да отвориме и за што да и подарам на мајка ми, на баба ми, на татко ми, на комшиката |(
  Внимавајте малку со отварањето на темите. Ова беше најдобронамерно кажано.
   
 6. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Мене овие теми за подарок ми се ептен глупави- зарем јас што не ја познавам другарка ти, дечко ти, мајка ти- небитно ќе ти дадам совет, бидејќи ти незнаеш што да им купиш?

  Па како е можно некој што ти значи, што го познаваш- да незнаеш што да му подариш?

  Јас секогаш кога подарувам подарувам со љубов и сакам тоа што ќе го дадам да не биде колку од ред да сепомине туку да ја израдувам личноста и да и значи.

  А нашите совети ви се значи од ред да се помине- еве сега јас ќе ти кажам купи и на другарка ти часовник, пример- а таа не обожава такви работи. Значи ти си и земала нешто колку да се каже дека си и дала поклон.

  Тоа не е во ред според мене.
   
  На Unfaithful18 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. stella83

  stella83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  218
  Допаѓања:
  129
  Па Анфејтфул можеби се повторуваат темите затоа што повторувањето е мајка на знаењето. :lol:
   
  На Sophy14 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Море јас таквите мрзи што ги мрзи да прочепкаат по форумот, па го трупаат овде со дупли теми, во школо би ги повторувала, вечно прво одделение да бидат!
   
  На Maripos.a му/ѝ се допаѓа ова.
 9. stella83

  stella83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  218
  Допаѓања:
  129
  Ќе те биде за учителка или професорка, нема што. :lol: :up:
   
 10. mar17

  mar17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  107
  sve e banalno vekje za podaroci pa dobro e da poslusas necij sovet moze ke dojde nekoja podobra ideja .. :)
   
 11. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Банално е отварањето на дупли теми кои го нарушуваат редот на форумот. Ако погледнеше малку подобро ќе видеше дека има најмалку три-четири вакви теми кои изобилуваат со предлози за подароци. Ма да се согласувам со Сесилија, дека ти најдобро ја познаваш другарка ти и знаеш би сакала.
   
 12. unforgiven

  unforgiven Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  хмммм големоооо мечее...албум...со слики.. коа сме биле малии итн :lol:
   
 13. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Рамка, мече, слика од нас две, маичка...Се тоа ми е некако премногу ладно и дефинитивно не прав подарок за најдобра другарка. Или она, земи и тоа што знаеш дека сака. |(

  За моја најдобра другарка или другар би земала нешто симболично, нешто на шала. На пример мојот најдобар другар сака да купи бубњеви ама од дома не му даваат бидејќи премногу галама ќе правел и скапи биле, па за роденден планирам да му земам од Вучко играчка бубњеви. :)
   
 14. Aurelia-Aurita

  Aurelia-Aurita Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  40
  Јас и мојата најдобра другарка имаме заеднички роденден, за мене е тоа сосема доволно, ја обожавам :). Оваа година направив календар на кутија во форма на квадар. Месеците ги наредив по 4 на една страна еден под друг а на онаа страна која ми остана залепив 3 слики. Најгоре од мене, под неа пишува ''loves'' и најдолната е од другарка ми. Внатре во кутијата има ланче :)
   
 15. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.642
  Прочитај во останатите исти теми |(
   
 16. WinnieThePooh

  WinnieThePooh Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  282
  Допаѓања:
  201
  На едната прафем Jimmy Choo...а на другата облека
   
 17. NB86

  NB86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  68
  Омилениот парфем D&G Light blue, и некоја марама
   
 18. nikolija26

  nikolija26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2014
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  590
  На другарка ми и е роденден на 25ти сега сакаме уште неколку другарки да и направиме изненадување ве молам за совет :):)
   
 19. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.370
  Допаѓања:
  9.306
  Пол:
  Женски
  Pa poklon nekoj parfem ubav najubo e kje go koristi a ne neshto sho nema da koristi.
   
 20. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  16.150
  Најчесто подарувам колекции, накит, чанти, марами во секој случај нешто што ќе и остане како спомен и ќе го користи.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.