1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би сториле доколку дознаете дека вашето дете е хомосексуалец?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од darkandempty, 9 јуни 2016.

 1. darkandempty

  darkandempty Нов член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Што се однесува до мене, јас би го прифатил и би продолжил да го сакам истомерно затоа што неговата сексуалност не променува ништо во врска со него и сè додека тој е среќен, ќе бидам и јас. Што дека се преправа дека е со жена кога не го привлекуваат жени и не е среќен туку го прави тоа само затоа што сака да им угоди на семејството и на другите околу него, знаејќи дека тие немаат позитивен став за тоа? Сепак мислам дека среќата е најважна и мислам дека е страшно што голем број на хомосексуалци се истерани од своите домови од страна на своите родители кои дури се откажуваат од нив заради еден мал детаљ кој воопшто не би требал да претставува проблем и да ги нарушува односите во семејството.

  Кое е вашето мислење на ова?
   
  На Ицолгудбејбе му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.118
  Допаѓања:
  56.758
  Пол:
  Женски
  Јас лично би го прифатила тоа, што друго ми останува? Секако дека нема да бидам среќна со тоа сознание но штом е мое дете сигурно дека нема да се откажам од него. Светот е полн со предрасуди и тој би ја имал мојата поддршка и љубов и би му помогнала да се соочи со злобните коментари и да остане силен.