1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би сториле доколку дознаете дека вашето дете е хомосексуалец?

Дискусија во 'Канта' започната од darkandempty, 9 јуни 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. darkandempty

    darkandempty Нов член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Што се однесува до мене, јас би го прифатил и би продолжил да го сакам истомерно затоа што неговата сексуалност не променува ништо во врска со него и сè додека тој е среќен, ќе бидам и јас. Што дека се преправа дека е со жена кога не го привлекуваат жени и не е среќен туку го прави тоа само затоа што сака да им угоди на семејството и на другите околу него, знаејќи дека тие немаат позитивен став за тоа? Сепак мислам дека среќата е најважна и мислам дека е страшно што голем број на хомосексуалци се истерани од своите домови од страна на своите родители кои дури се откажуваат од нив заради еден мал детаљ кој воопшто не би требал да претставува проблем и да ги нарушува односите во семејството.

    Кое е вашето мислење на ова?
     
    На Ицолгудбејбе му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.143
    Допаѓања:
    76.550
    Пол:
    Женски
    Јас лично би го прифатила тоа, што друго ми останува? Секако дека нема да бидам среќна со тоа сознание но штом е мое дете сигурно дека нема да се откажам од него. Светот е полн со предрасуди и тој би ја имал мојата поддршка и љубов и би му помогнала да се соочи со злобните коментари и да остане силен.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.