1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ве прави чудни?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Belen, 23 јули 2010.

  1. Belen

    Belen Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    65
    Сите сме на некој начин поинакви од другите. Оваа тема е наменета токму за овој 'феномен'... Пишувајте ги вашите навики, желби, начин на живот, кои, во очите на другите ве прават - ЧУДНИ. :)

    Ќе почнам јас... чудна сум затоа што не пијам кафе, ниту пак некогаш сум пробала да пијам... Во моето семејство се пие кафе, во друштвото исто така... ама јас не пијам кафе! Без никаков повод или причина... А на некој начин и горда сум на тоа... :lol:
    Понатаму чудна сум затоа што не пцујам на глас... само во памет :D
    Понатака.... чудна сум, затоа што кога не ми се јаде, можам да измислам вкусови на јадењата кои се невозможни за секој друг човек... На пример, турли тавата може да има вкус на гума, а макароните на `рѓа... :rofl:
    ...to be continued... :D

    И така.. си се вбројувам во групата на чудаци... многу се радувам на разликите меѓу луѓето, мислам дека не прават уште поубави, и ги сакам сите мали нешта кои се невообичаени и специфични за одредена личност... се разбира, се си има граници! ;)

    И така очекувам дружба и во оваа тема, да прочитам многу интересни ваши специфични навики и lifestyles... и да се посмееме! :) :) :)
     
  2. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.746
    Допаѓања:
    32.112
    Пол:
    Женски
    Ме прави чудна тоа што не се дотерувам и што не се шминкам.
     
    На Osamena devojka, blonde_supergirl и emcheee им се допаѓа ова.
  3. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    чудна сум им на луѓето кога во еден момент спрема едни луѓе сум темно како облак,(како светот да ми се срушил пред очи) а пред други сум насмеана и расположена како некое мало дете.....дечко ми вика не си близнак во хороскоп а имаш гадни две лица што те извлекуваат во секоја ситуација...
    а јас викам...имам многу лица кои ги употребувам за разни ситуациии,тоа ме прави чудна,во рок од 5 мин јас имам добра глума....друго лице друг карактер веќе 6та,се е различно... :lol:


    чудна сум му на луѓето кога така мирно и спокојно си препишувам на секој испит(пак игра улога она слако лице) :lol:

    чудна сум им на мојте дома што знаат дека за се што имам сонувано и посакувано ми се има остворено(и до крај да знам дека нема да се остваре јас го правам остварливо)сите соништа до сега во животот ми се реалност............и тоа ме прави многу среќна......


    сега за сега толку може ќе ми текне понатаму ;)
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  4. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Чудна сум што ништо не ме интересира и кога ќе се зазбори цело друштво за нешто интересно јас летам со мислите, колку и да несакам.
    Чудна сум што некои јадења што ги обожава цела популација, јас неможам ни да ги мириснам
    Чудна сум што неможам течно да зборувам, туку некои букви и не ги изговарам, па често знам да го повторам истиот збор 10 пати додека не го трефнам како што треба
    Чудна сум што и цел ден да сум работела, не легнувам да се одморам, а и да легнам не ме држи место повеќе од 5 мин.
     
    На LittlePinky, MarchelineAmaru и dolly.doll им се допаѓа ова.
  5. Belen

    Belen Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    65
    И мене ми се дешава тоа првото, многу често... најбитно од се, не летам за нешто битно... туку онака, за нешто без врска... :D
     
  6. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    има премногу вакви теми што се однесуваат на нашиот карактер и особини,цело време се повторува и врти едното исто
     
  7. Belen

    Belen Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    65
    Јас баш пред да ја отворам темава, погледнав да не има нешто слично... Нова сум на форумов, па може сум зезнала :?: :)
     
  8. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Хах и јас како Аннни умеам толку вешто да препишувам па макар и на најстрогите професори, а притоа да се правам дека се е во ред. Иако не може по тоа да се наречам чудна. Не знам, мене темава ми е малку чудна |(
     
  9. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.212
    Допаѓања:
    5.613
    Пол:
    Женски
    Чудна ме прави тоа што не носам ролки.Мислам дека ме гушат.
    Чудна ме прави тоа што не ја дигам косата и шишките во исто време.
    Чудна ме прави тоа што не јадам грашок, леќа, боранија :puke: ни некоја чорба.
    Чудна ме прави тоа што се смеам на се и сешто!
    Чудна сум.. многу :?:
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  10. B.B.B

    B.B.B Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    4
    Не се шминкам,не идам у штикли у град не одам во град на кафе [глупо ми е седнале така 3 часа се гледаат едни со други кој што облекој со кој дошол глупости]
    Читам премногу книги со секое одење во библиотека зимам по 2 книги и ги читам за 4 дена..вљубена во книгите хахах
    Сакам да готвам по дома место да губам време по занимации што сите други тинејџери на мои години ги прават ...ЧУДНА СУМ 8)
     
  11. LovelyGirl

    LovelyGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    1.551
    Допаѓања:
    291
    Пол:
    Женски
    чудна сум по многу работи.... :lol: ....па вака чудна сум по тоа што сите можат да пијат алкохол ама јас и тој не се миришеме баш.... :lol: значи не го поднасам алкохолот
    чудна сум по зборот значи... :D ретко го испуштам...
    чудна ме прави тоа што не јадам праз... 8)
    чудна ме прави тоа што многу ретко носам очила за сонце...и тоа кога носам се осекам глупаво
    чудна сум по тоа што сум голем инат....не попуштам!!....
    и така ред други работи...кои не ми текнуваат.... :lol:
     
  12. elenaklasik

    elenaklasik Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2010
    Пораки:
    4.442
    Допаѓања:
    10.320
    Пол:
    Женски
    ^ Скроз те поддржувам.
     
  13. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.297
    Пол:
    Женски
    Чудна сум што немам Фејсбук, ама што да правам неможам да се замарам :wasntme:
     
    На MarchelineAmaru, dolly.doll и Strumfeta93 им се допаѓа ова.
  14. Smilly

    Smilly Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    3.244
    Чудна сум по тоа што сумЕдниствена
    Чудна сум по тоа што не јадам грашок,боранија :lol:
    Чудна сум по тоа што сите околу мене ги расположувам,секогаш кога се тажни знам да ги подржам,да им дадам добронамерен совет :lol: или критика :lol:
    Чудна сум по тоа што сум многу директна-секогаш го кажувам тоа што го мислам
    Чудна сум по тоа што кога имам право не дозволувам да молчам
    Чудна сум по тоа што имам бујни фантазии, и секогаш им се допуштам на соништата да ме водат низ пречките на животот ;)
     
    На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.218
    Пол:
    Женски
    И мене темава ми е чудна.
    За постот над мене: Што има чудно во тоа што не јадеш грашок и боранија? Се кладам дека пола и повеќе девојки на форумов не можат да ги смислат. Сите сме единствени. Нема ништо чудно во тоа што си ги браниш своите ставови.
    И се согласувам дека има премногу вакви теми низ форумот.
     
  16. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Чудна ме прави тоа што не пијам кафе и немам фејсбук! :lol: :lol: Чудна сум затоа што не се шминкам и не губам време на дотерување!
     
  17. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.746
    Допаѓања:
    32.112
    Пол:
    Женски
    Истото е и кај мене. Чудна ме прави тоа што не се замарам со ништо.
     
  18. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Тоа што ретко се шминкам, никогаш не носам штикли како и фустанчиња и суќни... (ама како што причитав не сум единствена.) :)
     
  19. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    и јас сум за тоа чудна и јас немам фб...
     
  20. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Можеби сум чудна што не сакам да одам на места каде што има многу гужва или места каде што излегуваат сите...
    Попријатно ми е да си седнам на кафенце..и да си правам на раат муабет :?: