1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ве прави чудни?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Belen, 23 јули 2010.

 1. Belen

  Belen Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  65
  Сите сме на некој начин поинакви од другите. Оваа тема е наменета токму за овој 'феномен'... Пишувајте ги вашите навики, желби, начин на живот, кои, во очите на другите ве прават - ЧУДНИ. :)

  Ќе почнам јас... чудна сум затоа што не пијам кафе, ниту пак некогаш сум пробала да пијам... Во моето семејство се пие кафе, во друштвото исто така... ама јас не пијам кафе! Без никаков повод или причина... А на некој начин и горда сум на тоа... :lol:
  Понатаму чудна сум затоа што не пцујам на глас... само во памет :D
  Понатака.... чудна сум, затоа што кога не ми се јаде, можам да измислам вкусови на јадењата кои се невозможни за секој друг човек... На пример, турли тавата може да има вкус на гума, а макароните на `рѓа... :rofl:
  ...to be continued... :D

  И така.. си се вбројувам во групата на чудаци... многу се радувам на разликите меѓу луѓето, мислам дека не прават уште поубави, и ги сакам сите мали нешта кои се невообичаени и специфични за одредена личност... се разбира, се си има граници! ;)

  И така очекувам дружба и во оваа тема, да прочитам многу интересни ваши специфични навики и lifestyles... и да се посмееме! :) :) :)
   
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.459
  Пол:
  Женски
  Ме прави чудна тоа што не се дотерувам и што не се шминкам.
   
  На Osamena devojka, blonde_supergirl и emcheee им се допаѓа ова.
 3. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  чудна сум им на луѓето кога во еден момент спрема едни луѓе сум темно како облак,(како светот да ми се срушил пред очи) а пред други сум насмеана и расположена како некое мало дете.....дечко ми вика не си близнак во хороскоп а имаш гадни две лица што те извлекуваат во секоја ситуација...
  а јас викам...имам многу лица кои ги употребувам за разни ситуациии,тоа ме прави чудна,во рок од 5 мин јас имам добра глума....друго лице друг карактер веќе 6та,се е различно... :lol:


  чудна сум му на луѓето кога така мирно и спокојно си препишувам на секој испит(пак игра улога она слако лице) :lol:

  чудна сум им на мојте дома што знаат дека за се што имам сонувано и посакувано ми се има остворено(и до крај да знам дека нема да се остваре јас го правам остварливо)сите соништа до сега во животот ми се реалност............и тоа ме прави многу среќна......


  сега за сега толку може ќе ми текне понатаму ;)
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 4. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Чудна сум што ништо не ме интересира и кога ќе се зазбори цело друштво за нешто интересно јас летам со мислите, колку и да несакам.
  Чудна сум што некои јадења што ги обожава цела популација, јас неможам ни да ги мириснам
  Чудна сум што неможам течно да зборувам, туку некои букви и не ги изговарам, па често знам да го повторам истиот збор 10 пати додека не го трефнам како што треба
  Чудна сум што и цел ден да сум работела, не легнувам да се одморам, а и да легнам не ме држи место повеќе од 5 мин.
   
  На LittlePinky, MarchelineAmaru и dolly.doll им се допаѓа ова.
 5. Belen

  Belen Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  65
  И мене ми се дешава тоа првото, многу често... најбитно од се, не летам за нешто битно... туку онака, за нешто без врска... :D
   
 6. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  има премногу вакви теми што се однесуваат на нашиот карактер и особини,цело време се повторува и врти едното исто
   
 7. Belen

  Belen Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  65
  Јас баш пред да ја отворам темава, погледнав да не има нешто слично... Нова сум на форумов, па може сум зезнала :?: :)
   
 8. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.378
  Допаѓања:
  1.113
  Пол:
  Женски
  Хах и јас како Аннни умеам толку вешто да препишувам па макар и на најстрогите професори, а притоа да се правам дека се е во ред. Иако не може по тоа да се наречам чудна. Не знам, мене темава ми е малку чудна |(
   
 9. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.110
  Допаѓања:
  5.384
  Пол:
  Женски
  Чудна ме прави тоа што не носам ролки.Мислам дека ме гушат.
  Чудна ме прави тоа што не ја дигам косата и шишките во исто време.
  Чудна ме прави тоа што не јадам грашок, леќа, боранија :puke: ни некоја чорба.
  Чудна ме прави тоа што се смеам на се и сешто!
  Чудна сум.. многу :?:
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 10. B.B.B

  B.B.B Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  4
  Не се шминкам,не идам у штикли у град не одам во град на кафе [глупо ми е седнале така 3 часа се гледаат едни со други кој што облекој со кој дошол глупости]
  Читам премногу книги со секое одење во библиотека зимам по 2 книги и ги читам за 4 дена..вљубена во книгите хахах
  Сакам да готвам по дома место да губам време по занимации што сите други тинејџери на мои години ги прават ...ЧУДНА СУМ 8)
   
 11. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  291
  Пол:
  Женски
  чудна сум по многу работи.... :lol: ....па вака чудна сум по тоа што сите можат да пијат алкохол ама јас и тој не се миришеме баш.... :lol: значи не го поднасам алкохолот
  чудна сум по зборот значи... :D ретко го испуштам...
  чудна ме прави тоа што не јадам праз... 8)
  чудна ме прави тоа што многу ретко носам очила за сонце...и тоа кога носам се осекам глупаво
  чудна сум по тоа што сум голем инат....не попуштам!!....
  и така ред други работи...кои не ми текнуваат.... :lol:
   
 12. elenaklasik

  elenaklasik Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2010
  Пораки:
  4.113
  Допаѓања:
  9.338
  Пол:
  Женски
  ^ Скроз те поддржувам.
   
 13. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.293
  Пол:
  Женски
  Чудна сум што немам Фејсбук, ама што да правам неможам да се замарам :wasntme:
   
  На MarchelineAmaru, dolly.doll и Strumfeta93 им се допаѓа ова.
 14. Smilly

  Smilly Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  3.244
  Чудна сум по тоа што сумЕдниствена
  Чудна сум по тоа што не јадам грашок,боранија :lol:
  Чудна сум по тоа што сите околу мене ги расположувам,секогаш кога се тажни знам да ги подржам,да им дадам добронамерен совет :lol: или критика :lol:
  Чудна сум по тоа што сум многу директна-секогаш го кажувам тоа што го мислам
  Чудна сум по тоа што кога имам право не дозволувам да молчам
  Чудна сум по тоа што имам бујни фантазии, и секогаш им се допуштам на соништата да ме водат низ пречките на животот ;)
   
  На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.364
  Допаѓања:
  63.380
  Пол:
  Женски
  И мене темава ми е чудна.
  За постот над мене: Што има чудно во тоа што не јадеш грашок и боранија? Се кладам дека пола и повеќе девојки на форумов не можат да ги смислат. Сите сме единствени. Нема ништо чудно во тоа што си ги браниш своите ставови.
  И се согласувам дека има премногу вакви теми низ форумот.
   
 16. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Чудна ме прави тоа што не пијам кафе и немам фејсбук! :lol: :lol: Чудна сум затоа што не се шминкам и не губам време на дотерување!
   
 17. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.459
  Пол:
  Женски
  Истото е и кај мене. Чудна ме прави тоа што не се замарам со ништо.
   
 18. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  780
  Тоа што ретко се шминкам, никогаш не носам штикли како и фустанчиња и суќни... (ама како што причитав не сум единствена.) :)
   
 19. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  и јас сум за тоа чудна и јас немам фб...
   
 20. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.086
  Можеби сум чудна што не сакам да одам на места каде што има многу гужва или места каде што излегуваат сите...
  Попријатно ми е да си седнам на кафенце..и да си правам на раат муабет :?: