1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ви недостига во местото на живеење?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од day.dreamer, 7 декември 2011.

 1. day.dreamer

  day.dreamer Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2011
  Пораки:
  355
  Допаѓања:
  899
  Барав ваква тема низ форумот, но не најдов, доколку има, администраторот нека ја спои со претходната.

  Ме интересира што ви недостига во местото на живеење? Без разлика дали е од културниот живот, спорт, образование, информатичка технологија, здравство, бизниси и друго.

  Бидејќи сум од Струмица, мене ми фали кино и ресторани од други национални кујни.
   
 2. HappyOne

  HappyOne Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2010
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  77
  Велес... многу работи ми недостасуваат. Ама ќе одвојам 2
  *кино
  *McDonalds
   
 3. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  987
  Охрид
  Повеќе културни настани преку зима, а не само на лето
  Поразновидност во ноќниот живот
  Затворен базен

  Тоа ми текна во моментов :)
   
 4. Afronija

  Afronija Активен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2011
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  9
  Огромен шопинг центар за познатите светски брендови- нормално по ниски цени
   
  На lolita97 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.554
  Кини, театар, добра дискотека...
   
 6. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  Чист воздух и Дизниленд :P (на Коце уште за тоа не му текнало :lol: )
   
  На lolita97 и maja8 им се допаѓа ова.
 7. imelda

  imelda Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  10.341
  Бурек и пастрамајлии, па морам јас да гњавам тесто...ама не е исто :?:
   
 8. Justice.Girl

  Justice.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  211
  Пол:
  Женски
  Живеам во Охрид :) Мислам дека фали:
  -ГОЛЕМ трговски центар :lol:
  -Затворен базен
  -McDonalds и во зима...
  И многу други, ама не ми текнува во мементов :)
   
 9. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.429
  Прилеп..........многу работи недостасуваат. ;)

  1. Кино
  2. Кафичи
  3. Ноќни клубови
  4.Работни места
  5. Трговски центар
   
 10. Butterfly15

  Butterfly15 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.145
  Допаѓања:
  2.620
  Е во мојот град има се што ќе посакаш. Што да ви правам кога не живеете во мојот град. :wasntme:
  Како да не ! Уште да имаше се .. Епа искрено да ви кажам СЕ фали. Уште не можат да го украсат градот, а веќе и Нова Година ќе дојде .. жално. :worried:
   
 11. Chupe

  Chupe Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  656
  Допаѓања:
  421
  Дефинитивно места за искачање, дискотек, односно некако да се поделат тинејџерите од постарите. јас имам 27 години и искрено коа ке треба да излезам косата ми се крева. Сакам бред да одам во диско да се изнаиграм, АМА кога ке видам девојчуле на 16/17 години со цицка надвор, мини и штикла 15ка е ми се лоши искрено. Е само тоа ми фали , место каде ќе можам да се изнажуркам
   
 12. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Кино.
  Јас како голем филмоман не можам да се помирам со фактот што во Штип немаме кино.Се сеќавам порано кога имаше колку убаво беше.Ќе си земеш пуканки или сончоглед и уживанција :) .
   
 13. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.324
  Чист воздух!
   
 14. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.340
  -Кино
  -Дискотека ,вистинска ,не онаа бледа имитација неправедно названа ВИП :puke:
  -Затворен базен
  -Лизгалиште


  И најважното - фин и искрен народ кој си ја брка работата и знае да почитува наместо да хејта по знато и незнато .
   
  На Simonna7 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.330
  Куманово,
  -култура на народот
  -кружен тек како решение на сообраќајници (сега е џунгла низ целиот град)
  -трговски мол
  -гасовод што побргу да стигне до мене за да се спасам од ЕВН :D ова е ептен лично
  Епа др не ми текнува, кога ќе ми текне ќе го надополнам списокот
   
 16. Serafima

  Serafima Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 октомври 2010
  Пораки:
  1.229
  Допаѓања:
  21.264
  Мир и тишина дефинитивно.
  Да нема премногу возила, барем да сум на крај на град, во близина на шума и зеленило. Кое очигледно ќе го немам засекогаш |( .
   
 17. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.576
  Му недостига ливада со крави.
  Кравите си пасат, ти си седиш под сенка си уживаш и си ја читаш "Волшебното самарче".
  После си одиш дома и на црно-бел телевизор си гледаш http://www.youtube.com/watch?v=x9_TFsJGWWY
  и за ништо не те боли.

  Сакам да кажам му недостига реален живот, све се врти околу виртуелноста.
  Па и ова што во моментов го кажувам.
  Булшит.
   
 18. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  881
  Пол:
  Женски
  Кино
  Театар
  Кафичи
  Чист воздух
  Незавидливи луѓе
  Мир
  Пред се може да се каже дека фали живот за младите...
   
 19. Kicky

  Kicky Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  74
  Од каде да почнам самооо...
  1. Квалитетно образован кадар во училиштата (кога ќе ми текне само какви се се невработени, а какви ми предаваат :puke: )
  2. Кино
  3.Театар
  4. Култура на луѓето
  5. Сообраќајни знаци
  6. Затворен Базен
  ( еве ова изборно за моментално 7. Новогодишна атмосфера)...
  и што уште не... :x
   
 20. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.713
  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
  Таман напишав овде цеееел реферат и читам дека темата гласи Што ви недостига во местото на живеење, а не Дали ви недостига местото на живеење.
  :headbang: :headbang: :headbang:
  ПЛАВУША!

  Ај да не сум офтопик, ми недостига огромен Луна Парк ко оние американските. И Дизниленд. И Мекдоналдс. И ај доста е.
   
  На Cacy му/ѝ се допаѓа ова.