Што да се јаде периодот по завршување на диетата

Дискусија во 'Диети' започната од Adi990312, 8 мај 2013.

1. Adi990312

Adi990312 Активен член

Се зачлени на:
    8 мај 2013
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    3
    Ве молам кажете ми од искуство што да јадам по завршувањето на диетата за да не ги накачам килата што сум ги симнала толку тешко ? :D

2. pato

pato Истакнат член

Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    99
    Па продолжи да се храниш здраво незнам која диета си ја држела ама сигурно повеќе нема хамбургери,пици,тостови,не многу благо и се она што не е здраво затоа што ако пак продолжиш со старите навики пак ќе ги вратиш килограмите :)

3. Adi990312

Adi990312 Активен член

Се зачлени на:
    8 мај 2013
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    3
    ama nekoj plan mi treba za ishrana, rezim :)

4. pato

pato Истакнат член

Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    99
    Нема посебен режим сама треба да си го создадеш според тоа што тебе ти одговара бидејќи неможеш цело време да се храниш по некој режим.поздрав :)

5. charliee

charliee Истакнат член

Се зачлени на:
    19 март 2012
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    713
    колку што имам разбрано од тие што биле ставени на строга диета после завршувањето на диетата се враќале на истата тежина па дури и на поголема од претходната.диетата е начин како да се навикне организмот на таков режим на јадење а не само да се ослабе.не сум била никогаш на диета зашо немам потреба мислам дека сум нормална 168 до 62 кг и само вежбам да се усовршам.

6. I-Mkd

I-Mkd Активен член

Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    јас ослабев 22 кила и еве веќе 1 година си ја одржувам таа килажа,нормално треба да припазуваш,али
    и еднаш-два пати неделно можеш да си дозволиш и пица,хамбургер,палачинки и тн...обично не вечерам и гледам повеќе да јадам варено,печено а по некогаш пржено,не толку често...со еден збор повеќе здрава исхрана :)