1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што да се јаде периодот по завршување на диетата

Дискусија во 'Диети' започната од Adi990312, 8 мај 2013.

 1. Adi990312

  Adi990312 Активен член

  Се зачлени на:
  8 мај 2013
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  3
  Ве молам кажете ми од искуство што да јадам по завршувањето на диетата за да не ги накачам килата што сум ги симнала толку тешко ? :D
   
 2. pato

  pato Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Па продолжи да се храниш здраво незнам која диета си ја држела ама сигурно повеќе нема хамбургери,пици,тостови,не многу благо и се она што не е здраво затоа што ако пак продолжиш со старите навики пак ќе ги вратиш килограмите :)
   
 3. Adi990312

  Adi990312 Активен член

  Се зачлени на:
  8 мај 2013
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  3
  ama nekoj plan mi treba za ishrana, rezim :)
   
 4. pato

  pato Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Нема посебен режим сама треба да си го создадеш според тоа што тебе ти одговара бидејќи неможеш цело време да се храниш по некој режим.поздрав :)
   
 5. charliee

  charliee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2012
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  716
  Пол:
  Женски
  колку што имам разбрано од тие што биле ставени на строга диета после завршувањето на диетата се враќале на истата тежина па дури и на поголема од претходната.диетата е начин како да се навикне организмот на таков режим на јадење а не само да се ослабе.не сум била никогаш на диета зашо немам потреба мислам дека сум нормална 168 до 62 кг и само вежбам да се усовршам.
   
 6. I-Mkd

  I-Mkd Активен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  јас ослабев 22 кила и еве веќе 1 година си ја одржувам таа килажа,нормално треба да припазуваш,али
  и еднаш-два пати неделно можеш да си дозволиш и пица,хамбургер,палачинки и тн...обично не вечерам и гледам повеќе да јадам варено,печено а по некогаш пржено,не толку често...со еден збор повеќе здрава исхрана :)