1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што денес за десерт?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од interesna, 10 април 2011.

 1. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  Бидејќи има теми што за појадок, ручек и вечера, решив да ја надополнам низата на оброци со
  Што денес за десерт?

  Верувам дека секој од нас колку и да се ограничува сепак после некој од горенаведените оброци посегнува по нешто благо..

  па повелеле ;)

  ако има ваква слична тема нека се избрише! :)
   
 2. agi

  agi Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  65
  боем коцка од Малага
   
 3. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  148
  еурокрем најубаво благо нешто што постои
   
  На PunchMarmelade му/ѝ се допаѓа ова.
 4. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  201
  локум и алва :)
   
 5. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.981
  Е денес десерт ми беше пченица со мелени ореви, ммммммм ја обошавам, цело тенџере можам да изедам толку што ми е слатка :lol:
   
  На Мала плавуша му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Tanny

  Tanny Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  401
  тортааа мм!! :l:
   
 7. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.892
  Харибо бомбони, народе!!!
  Ем квалитетно благичко, ем ми е нешто останато од младоста, ем да се намачи желудникот да вари. Ем ке троши сам енергија, ем јас ке слабеам. ^_^

  Секако. |(

  Како и да е, јас љубам Харибо, тој ме љуби мене. И така нека остане. :wasntme:
   
  На WhiteButterFly5 и Noemi им се допаѓа ова.
 8. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.704
  Допаѓања:
  6.928
  Погача со мармалад ~ Grandma ориџинал :D
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  Не ги гледам мислењата, не ги гледам мислењата.. :tmi:
  Уффф. И јас сакам! :sweat:
  Денес за десерт - банани.
  Морам да се чувам и за изглед и за здравје. Така ми рекоа. :!:
   
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Денес козуњак со мармалад (да смениме малце, не е на арно торта секој ден :D ).

  Едит: не со мармалад, туку со слатко од јагоди. Ми се потрошил мармаладот.
   
 11. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.233
  Допаѓања:
  22.009
  Пол:
  Женски
  Лажичка мед. :lol:
  Ако може да се рачуна за десерт :^) (аналогно на тоа што е благо де :wasntme: :D ).
  Иначе одамна го заборавив тоа оргазмично чувство кога ти се топи некоја квалитетна чоколада во уста.
  Аххх...маки... :sweat:
   
 12. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.044
  Карамела крем ммм
   
 13. agi

  agi Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  65
  боем коцка
   
 14. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.898
  Пол:
  Женски
  турски локум со вкус на какао и кокос...превкусно :mm: :mm: ...
   
 15. XTinaV

  XTinaV Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  3
  Десерт, што беше тоа :?: ?
   
  На Smell.Of.Wickedness му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.412
  Допаѓања:
  125.542
  Милка со цели лешници (скоро цела) и принцес крофна.
  Сум претерала малце, м? Ама важно убаво ми беше :D
   
  На EminemsGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  155
  магнум сладолед и една крем банана
   
 18. afroditaa

  afroditaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  98
  наполитанки HAND MADE од цецичка моја :inlove:
   
 19. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  И ваква тема се отворила, па ајде да ја сефтосам хаха
  Јас сум голем љубител на благото. Просто, денот не може да ми помине без нешто благо.
  Вчера правев зебра-колач, па тоа е на менито за утрово....а можеме да додадеме и еден чоко-бисквит :D
   
 20. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  556
  само што си ја направив мојата торта мачмалоу ;)
   

  Прикачени фајлови:

  На Minnie15 му/ѝ се допаѓа ова.