babylove овошни кашички

Што е основа за успешна врска ?

Дискусија во 'Врски' започната од melnicanecot, 25 март 2017.

 1. melnicanecot

  melnicanecot Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2016
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  783
  Пол:
  Машки
 2. ♣ Alba Viduam ♣

  ♣ Alba Viduam ♣ Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2016
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  2.152
  Пол:
  Женски
  Лојалност, посветеност и искреност. Овие три нешта се цврст темел за нешто неуништливо ако се практикува и од двете страни, односно обострано да е.

  Речиси секоја врска која пропаднала и недостасувало нешто од горенаведените. Според мое искуство ова, а и примери што сум гледала околу мене. :)
   
  На Mart3, Tanjamm, Wahnsinn и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.886
  Да сте на иста бранова должина.
  :d::drunk:
   
  На Aleksandar1212, Wahnsinn, Згодно Момче и 5 други им се допаѓа ова.
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.949
  Допаѓања:
  52.680
  Пол:
  Женски
  Покрај тоа што е погоре споменато, би додала и добра комуникација.
   
  На melnicanecot, Outlook и Mari* им се допаѓа ова.
 5. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.412
  Пол:
  Женски
  Пред се доверба, па после тоа иде лојалноста, добра комуникација, привлекување т.е страст кон партнерот(освен љубовта, се подразбира секако).
   
  На melnicanecot и Outlook им се допаѓа ова.
 6. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.654
  Допаѓања:
  5.358
  Дoвербa, искренoст,кoмуникaцијa искaжувaње нa емoциите,вернoст....

  Стрaст и љубoв...
   
  На LanaSGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 7. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.498
  Допаѓања:
  25.480
  Пол:
  Женски
  Најважно е партнерите да не бидат себични, да знаат да простуваат, да има компромис, баланс, добар секс и секс и секс и баланс, помагање еден на друг, заеднички афинитети..секс......:D
   
  На FallenAngell, Aleksandar1212, galapce и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. korisnichka

  korisnichka Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  1.387
  Стварно не знам... Можеби некој не е створен за заеднички живот?
  Со статијата сум некаде до пола, и генерално се согласувам, но во пракса е секогаш поинаку од сите можни совети што си ги читал...
   
 9. Lotus-14

  Lotus-14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  659
  Пол:
  Женски
  Нема дефиниција, склоп од карактеристики и баланс на нештата, заинтересираност е можеби најклучната работа посебно на сам почеток. Понатаму се разграничува барањето на поседување на физички и менталитетен склоп кој може е бараниот, можеби нов и прифатлив или едноставно незадоволителен. Точно мерило нема затоа што сите сме различни. Ако капачето не е во комплет со лончето може и друго капаче изненадно совршено да се совпадне.
   
  На Beauty.Mar му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.430
  Допаѓања:
  76.049
  Пол:
  Женски
  Најбитно во врската е партнерите постојано да комуницираат меѓусебе. Ако не успееш да воспоставиш добар начин на комуникација - ќе падне во вода и одличниот секс и довербата и сè по ред.
  Што ќе ми е добар секс, кога партнерот не умее да каже што му е проблемот во одредени ситуации кога се расправаме, избегнува дискусија или наоѓањето решение или компромис се сведува на неконтролирано урлање од двете страни.
  Налет и доверба и сè, ако не сте спремни да вложувате во меѓусебната комуникација или ако едноставно не умеете да воспоставите никаква комуникација и со отворени карти да разговарате за сите нешта кои се јавуваат како можни препреки во врската.
   
  На Cinderfakinrella, xxhexx, Tanjamm и 6 други им се допаѓа ова.
 11. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  4.243
  Пол:
  Женски
  Ааа ако сум еден бран подолу :?: лелеее :sweat:
   
  На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.286
  Uf ova e mnogu tesko prasanje.
  Verojatno nema sema po koja se veze.
   
  На galapce му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.681
  Допаѓања:
  101.393
  Пол:
  Женски
  Многу фактори се пресудни за успех, но дефинитивно, арно велеле старите при честитање по свадби - да им оди муабетот на младите!! :nod:
   
  На Aleksandar1212, Mishela и melnicanecot им се допаѓа ова.
 14. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.884
  Допаѓања:
  64.217
  За мојата долго годишна врска која прерасна во брак најважно беше довербата, почитувањето, разбирањето и големата љубов. И цел ден да бевме заедно малку ни беше. Исто многу е важно да нема инает, или да чекаш другиот прв да те побара,. Секогаш треба едниот да попушта малку.
   
  На Tanjamm, krEM4Eto, Aleksandar1212 и 3 други им се допаѓа ова.
 15. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.059
  Допаѓања:
  13.519
  Пол:
  Женски
  Толеранција. Обострано прифаќање на доблести и маани на другиот. Да не очекувате и настојувате некој да се смени само поради вас туку да го прифатите таков каков што е
   
  На Beauty.Mar му/ѝ се допаѓа ова.
 16. k.frosina

  k.frosina Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  1.728
  Допаѓања:
  19.787
  Пол:
  Женски
  Пред се добра комуникација со партнерот,треба да се има разбирање.Почит,љубов,доверба.
   
 17. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  5.803
  Пол:
  Машки
  Со цел да ви го заштедам времето еве ви направив едно сума сумару од сите предходни мислења погоре во врска со тоа што ви треба за успешна врска:

  1. Искреност
  2. Посветеност
  3. Лојалност
  4. Да сте на инста фрекфенција
  5. Добра комуникација
  6. Доверба пред се' ,
  7. Привлекување т.е страст кон партнерот
  9. Љубов меѓу вас
  10. Искaжувaње нa емoциите
  11. Верност
  12. Да не бидете себични
  13. Да си простувате
  14. Компромис
  15. Баланс,
  16. Добар секс
  17. Да ви оди муабетот
  18. Почитување
  19. Меѓусебно прифаќање на доблести и маани.
  20. Нема некоја посебна дефицинија и ова е многу тешко прашање.


  Епа драги мои тоа е се, сега на вас останува да се фатите за работа и да ги развиете сите кличеви за успешна врска,

  Среќно,  Keep it real,

  Body, Mind, Soul

  ПозЗ3³ ®
   
  На ku4ence, ♡BuBaLe♡, Beauty.Mar и 8 други им се допаѓа ова.
 18. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  4.243
  Пол:
  Женски
  @Читател една замерка :P на погрешно место ти е љубовта.. мислам ако одиме по ред како шо имаш пишано и да во право си тоа е тоа..
   
  На Читател му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Stariot

  Stariot Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2012
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  123
  Пол:
  Машки
  Хмм, се сложувам со се што е погоре напишано. Но би додал, за успешна врска треба са си слеп за маните на другиот, што значи да ги гледаш добрите особини кај партнерот, но да ги игнорираш лошите. 8-|
   
  На Beauty.Mar и Aleksandar1212 им се допаѓа ова.
 20. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  947
  Допаѓања:
  7.417
  Пол:
  Женски
  Комуникација, доверба, лојалност и почит. Четирите столба на успешната врска.
   
  На melnicanecot и Beauty.Mar им се допаѓа ова.