1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што е според вас квалитетно поминато време?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од lola90, 25 октомври 2014.

 1. lola90

  lola90 Активен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2014
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  9
  Феминки што е тоа што сакате да го правите,ве исполнува, што за вас претставува квалитетно поминато време..?
   
 2. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  7.351
  Допаѓања:
  10.436
  Време поминато со вистинскиот партнер, со вистински пријатели, со хоби кое не исполнува, со патувања, со студирање, учење итн.
   
  На joy1 и lola90 им се допаѓа ова.
 3. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.223
  Допаѓања:
  5.743
  Според мене... хммм

  можам да кажам дека се случки,пријатни моменти кои ќе ги помтам засекогаш со мојот партнер,пријателите,семејството,патувања-одмори...Студирањето и работењето на работата што ја сакаш и да бидеш задоволен/задоволна од неа..таа да те исполнува бидејќи пола ден секогаш оди во работата...

  Исполни ги годините со живот,не животот со години
  Имајте пријатен ден исполнет квалитетно ;)
   
 4. Ketnis

  Ketnis Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2013
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  238
  Пол:
  Женски
  Времето во кое се чувствуваш исполнето, без разлика дали само слушаш музика и читаш книга под ќебе со топол чај во рацете, или пак си на некоја журка.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 5. viki-dete

  viki-dete Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2013
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  765
  Пол:
  Женски
  Најквалитетно поминато време, е времето кога учам. :D
   
 6. Val-Dim

  Val-Dim Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  1.725
  Допаѓања:
  60.613
  Квалитетно поминато време за мене е секој момент поминат во разговор со моите деца и сопругот!!! Времето лета незапирливо, настаните се нижат еден по друг, а децата ми пораснаа пребрзо - како вчера да беа деновите кога беа бебиња, првачиња, основчиња!!! Заради овој пребрз ритам на животот се трудам секој момент што ќе го зграбам со семејството да ми биде исполнет со забава, смеа, љубов...:):music::)
   
 7. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.087
  Допаѓања:
  163.423
  Пол:
  Женски
  Квалитетно поминато време... пред се` ме асоцира на моментите во пријатна атмосфера со најблиските, зачинета со бескрајни муабети и смеа. :f: И секако тука е и времето поминато во омилените хобија, активности и секакви ситници кои не` исполнуваат на било каков начин. ^_^

  [​IMG]
   
  На SwanMay му/ѝ се допаѓа ова.
 8. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.351
  Допаѓања:
  9.226
  Пол:
  Женски
  Кога учам :D:D
   
 9. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.563
  Пол:
  Женски
  Според мене квалитетно поминато време е она кое си го поминал уживајќи во нешто. Дали ќе биде тоа прошетка, читање на некоја книга, за некого можеби и учење, за некого гледање филм, фудбал или било кој друг спорт.
  Квалитетно време е она време кое си го потроши на извршување на нешто кое те исполнува, смирува и те релаксира.
   
  На Tanjamm, Someonespecial и SwanMay им се допаѓа ова.
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.521
  Допаѓања:
  72.380
  Пол:
  Женски
  Квалитетно поминато време за мене е времето кога се вложува во нешто. Тоа значи, времето поминато во некоја работа, во учење, време поминато со некоја личност, време вложено во помагање на некој, време само за себе кое е искористено да се направат планови, да се размисли, да се донесат одлуки и решенија, па и времето на релаксација кое ни е потребно.
   
  На edna_malecka, Lady*Bug, Tanjamm и 2 други им се допаѓа ова.
 11. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  9.331
  Допаѓања:
  157.445
  Пол:
  Женски
  Квалитетно поминато време е секое време кога на овој или оној начин, се чувствуваш исполнето и среќно. Без разлика дали си сам или со некого, дали работата е банална или не, кога ќе застанеш за момент, па ќе си дадеш оддишка, а внатре се чувствуваш задоволно, е тоа е тоа.
   
  На Lady*Bug, teteks и Tanjamm им се допаѓа ова.
 12. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.078
  Допаѓања:
  152.172
  Пол:
  Женски
  Целосно пополнето време каде што се прави нешто корисно кое има позитивен удел врз животот, безразлика дали е тоа воспоставување на длабоки, интимни врски или учење и работа, па дури и хоби, се тоа има влијание врз нас како личности и врз нашата иднина.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.256
  Пол:
  Женски
  Времето поминато во самонадградување и времето поминато со блиски луѓе.
   
  На Kimberly11, Moon.Girl, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 14. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.707
  Пол:
  Женски
  Времето поминато во градење трајни вредности.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
 15. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  3.893
  Допаѓања:
  14.682
  Пол:
  Женски
  Времето поминато во нешто што те прави среќен, а од друга страна имаш и придобивка корисна некоја.