Што значи DND ?

Дискусија во 'Канта' започната од DaddyDirectioner, 26 јуни 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. DaddyDirectioner

  DaddyDirectioner Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2013
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  8
  Овој израз го употребуваат многу мои другарки но јас сепак незнам што значи. Срам ми е да прашам бидејќи кога некој друг не знае му се смеат.. Може некој да ми помогне ? :D Фала однапред
   
 2. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.815
  Пол:
  Женски
  Do not disturb :)
   
  На DaddyDirectioner му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DaddyDirectioner

  DaddyDirectioner Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2013
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  8
  Сигурна си ? Инаку благодарам многу :D
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.