1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога животот престанува да вреди?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од teddybear3, 27 септември 2020.

 1. teddybear3

  teddybear3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2020
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите, форумов ми е последна надеж после мојот животен пресврт и конечен крај на неговата вредност. Имам 17 години, другиот месец правам 18,но мојот живот заврши.
  Целите проблеми настанаа во моето неубаво и грдо средно, не успеав да се вклопам во класот (само 40 деца сме во генерација) никој со никој не се дружи, има омраза и љубомора, стручно средно е и сите се гледаат како конкуренција, навреди, тепачки, јас имам само 2-3 другарки и 2 другари од детство, и уште 5-6 од основно со кој што не се гледам толку често.До завчера имав и "золва"т.е најдобра другарка со која што се дружев овие 3 години во средното, седевме заедно бидејќи она па ич нема другарки,инаку целиот проблем и животен пресврт е заради брат и кој што за жал ми е дечко, оставам на вас да ми кажете како да раскинам бидејќи јас немам храброст, прва врска ми е.

  Со сестра му учиме заедно во средно,се запознав таму со неа, инаку она живее далеку од кај мене во друга населба е и има поголем брат (дечко ми) меѓутоа уште кога се здруживме во 1 година почна да ме советува и да ме променува, да сум сменела изглед, да сум ги откачела другарите од детство и маало, моите биле сељаци, мајка ми била проста, татко ми работел на глупо место, лошо сум правела што сум била блиска со нив,ниеден маж немало да ме сака, направи со 2 од основно што учевме да се разделиме и да не сме блиски, и кога успеа да ми ја разниша самодовербата ме запозна со брат и (јас често одев на гости таму) јас сум на 17 тој е на 22,одиме од 2ра година кога бев, признавам дека бев заслепена во почетокот, другарка ми често ќе ме викнеше и ќе не оставеше сами, или го викаше со нас и не знам ни јас како започнавме врска,во почетокот бидејќи прва врска ми беше интересно, но дечко ми цело време ми викаше дека треба да го пазам, да го слушам, дека немам огромен круг на пријатели и дека заради тоа нема никогаш да најдам друг дечко, заради него избрзав со односи...За неколку месеци проба со сите да ме скара, ги мрази сите мои блиски,биле прости, сељаци,ме тераше да ги бришам, да сум седела дома или ако сакам да излезам само со сестра му, да сум и помагала со домашни, дури проба да ме тера на мајка му дома да помагам со чистење и готвење додека сестра му се излежаваше на кревет, додека моите никогаш кафе не ми рекле да сварам. Ми дојде преку глава и почнав за инат повеќе да се дружам со старото друштво, но проблемот настана завчера.Една другарка господ да и даде здравје што учи со мојот најдобар другар што ми е како брат успеа да го пробие фб на дечко ми, и завчера бев ред читање, ред солзи, ред гнев заедно со другар ми и другарка ми.

  Инбоксот на дечко ми е катастрофа.
  Прво ве молам простете сите што сте против отварање на туѓ фб, ама ова ме револтираше.
  Дечко ми има скоро 4000 пријатели на фб, верувале или не и на тие што ги знае и на тие што му се онака цели разговори му се како ме убил од с**с, како сум била мутава, лесна, како можел да ме е** кога сакал, како можел сите да ги има, дури што е најболно на моите најголеми непријатели од клас од средно ме имаше исмевано, овие му враќаат зошто не ме оставел, не сум била за него, бил за подобра, му кажуваат непријатни работи што ги знаат за мене, овој за возврат им вика фала, им споделува најголеми и најболни тајни што му ги кажав, истово го прави и сестра му, јас од завчера му се немам јавено уште ми е шок и не знам дали ако раскинам ќе биде паметно бидејќи ме претстави како к...ва и не знам дали ќе најдам друг некогаш.Најлошо е што на пола контакти им го полнел инбкоксот со мои слики што се сликани без да знам, кажува интимни детали и бев премногу лута и гневна.Се допишувал и со жени, ама ова ме налути и не знам што да направам.Со сестра му на чат зборат што правам додека сум била во школо, што сме збореле, што сум правела и ме исмеваат, не знам што да направам вакво нешто не очекував.Ако раскинам знам дека тешко ќе најдам друг, навистина ми е премал кругот на пријатели, он има премногу блиски луге а јас само 10тина од кој само неколку ми се за секој ден, и тие 10тина си имаат други. Другар ми кажа да поработам на самодовербата, да се вратам старата што бев некогаш, инаку ради дм почнав да се облекувам како да не сум девојче, да слушам музика што не ја сакам,многу пати сум излегувала со него и ме терал да зборам со моите непријатели,да се понижувам, не знам како да продолжам претешко ми е.Дали да раскинам и како ќе се вратам во клас после коронава и сите тие муабети зад грб? Знам дека сама ќе бидам, знам дека ќе претрпам многу ама повеќе немам сили, изгубив желба за живот..
   
 2. teddybear3

  teddybear3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2020
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  *Инаку заборавив да дополнам, другарка ми ме советуваше да му ги избришам пораките, ама другар ми вика чувај ги за доказ, не го чепкај неговиот фб, сакав да го деактивирам ама не знам колку е паметно.
  Знам само дека 2-3ца негови другари и 2 мои школски што се другари на тие и дм секаде зборат дека сум лесна.
   
  На Biljarkata му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.126
  Допаѓања:
  43.690
  Пол:
  Женски
  Дали да му раскинеш?
  Не бе, чекај да почне на wall на Фб да пишува за вашите секусални односи и да те вреѓа и да те омаловажува.
  Извини што ќе сум директна ама шо те боли кур шо ќе зборат за тебе бе?
  Дали си нормална?Многу се нервирам кога читам девојчиња/жени кои се ОШТЕТЕНИ и се замараат што ќе кажат другите.Прво 17 години имате, цела ваша генерација за жал е ужас.Немате поштовање према никој и ништо, женските се понашаат како 30 годишни тетки, а машките мислат дека се некои јаки јебачи да ме извиниш и дека го фатиле Господ за м**а ако лапале повеќе од 10 женски.
  Раскини му пошто е говедо едно скапано и е ѓубре.Ако он се фалел како те е**л, ТИ ЌЕ СЕ ФАЛИШ КАКО СИ СЕ СПАСИЛА ОД ТОКСИЧНА ЛИЧНОСТ КОЈА САМО ГИ ИСКОРИСТУВА ДЕВОЈЧИЊАТА ЗА ЗАДОВОЛУВАЊЕ НА СВОИТЕ СЕКСУАЛНИ ПОТРЕБИ И ХРАНЕЊЕ НА СВОЕТО ЕГО ШТО Е КАКО ЗРНО ГРАШАК.Он со тие муабети пробува да си го нахрани своето его пошто очигледно освен да е** не е способен за ништо друго.
  Отерај го у пизду материну и батали го.А тргни се и од сестра му, пошто може да е иста психопатка како него па стварајќи ,,другарки" да бара жртви за брат и` .Може се во тандем двајцата здружени за да сјебуваат нечив живот.,
  И не, не ти завршил животот не си праи филмови.
  19 години имам и сум видела се` и сешто од 16 години па навака, и ја 100 пати мислев дека животот ќе ми заврши поради некое срање, али после секое надминато срање животот ми станува уште поубав, и сум попаметна и побогата со секое искуство било добро или лошо,
  И не очекувајте од дечковци кои се над 20 години дека прво ќе размислуваат исто како вас и дека ќе се држите за раче и дека се ќе биде совршено.На нив им е битно само да е**т и ништо друго
  ако ти треба помош или совет пиши ми у лп ама да ме слушаш што ти зборам пошто ти зборам за твое добро и да ти помогнам, ем како постара ем како човек со повеќе искуство него ти.
  Јасно?
   
  На Milobebence, sunshinebabe, 1209 и 21 други им се допаѓа ова.
 4. teddybear3

  teddybear3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2020
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  Сакам да ти пишам ама затворен ти е фб,
  Со сестра му учам што е најлошо не сум пишувала домашна и сум носела 2ки дома за нејзе да и помагам.Не сум излегувала од соба затоа што нејзе и сметаа моите другари и не ги сакаше, не сум јадела за да имаат со брат и лани кога татко и остана без работа.Правев дома храна за нив ја давав.
  Криво ми е, инаку за односот он ме убеди за да останел со мене не знам дали да раскинам само ради што му пробив фб, инаку и сестра му како него мисли, моите ич не ги сакаат.
  Само 2-3 пати имав однос бидејќи не ми е убаво не правеше да уживам, ама вика не си невина кој ќе те сака плус немаш многу пријатели
   
 5. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  3.451
  Допаѓања:
  16.463
  Подобро да си сама отколку со овој. Остави го веднаш! И да не ти биде гајле што и како ќе зборува/зборуваат.
  Свесна си дека дечково заедно со сестра му се класични манипулатори?
  Во кој век живееме за да ми кажува некој си какви се моите, да ги навредува нив, мене, моето друштво, да ми забранува се и сешто? Па клоците ќе му ги удрам само да помисли некој ова да ми го направи. Раскини и прекини секаков контакт со него и сестра му и со сите нивни блиски.
  И дај жити се какви се овие размислувања, дека твојот живот завршил? Побогу имаш 18 години, цел живот е пред тебе. Си направила грешка што си им верувала ама можеш да ја поправиш. Зар планираш цел живот со овие манипулатори да го поминеш од страв да не не си најдеш друг?
  Главата горе и само храбро. Има разлика од сама и осаменост.
   
  На Lepotajce, sunshinebabe, Angel06 и 13 други им се допаѓа ова.
 6. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.126
  Допаѓања:
  43.690
  Пол:
  Женски
  Ќе ти пишам јас сеа.
   
  На teddybear3 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. teddybear3

  teddybear3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2020
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  Криво ми е што другар ми некни бил излезен до град и другар на дечко ми му рекол еј абе ја знам другарка ти teddybear ја утепа другар ми од е...не, не сакам утре да имам друг дечко и да го слуша тоа :(
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 8. candy.cane

  candy.cane Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.684
  Допаѓања:
  8.983
  Пол:
  Женски
  @teddybear3 тоа што успеале да те сменат остави го во минатото. Не дозволувај повеќе да паднеш така под влијание на било кој (другарка, дечко, фамилија).

  На дечкото раскини му и со другарката прекини секаков контакт. Кажи им дома на твоите што се случило и извини им се за изминатиов период.
  Дружи се со тој другарот и почни да се дружиш со луѓе што ти влијаат добро. Ако случајно почнеш да слушаш лоши муабети за тебе, игнорирај ги.

  Премногу си млада и животот е пред тебе, не дозволувај ова да ти остави трага и да те дефинира како личност.
   
  На Angel06, cresa-jagoda, Fleur-De-Lis и 9 други им се допаѓа ова.
 9. candy.cane

  candy.cane Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.684
  Допаѓања:
  8.983
  Пол:
  Женски
  Тоа кажува за него, не за тебе. Па нормално е во една врска да има секс. Не верувам дека некој ќе те осуди за тоа. А и да те осуди, таков човек не ти треба.
   
  На Angel06, cresa-jagoda, Fleur-De-Lis и 6 други им се допаѓа ова.
 10. teddybear3

  teddybear3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2020
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  Јас не знам што муабети им се тоа, уште тој другарот на дм шири муабети за мене а јас не го познавам.
  Што им е нив гајле, јас кога сум со маалскиве и со од основно збориме кај да се излезе, што сме имале за учење, збориме за иднина, за убави работи, ако се случи да спомнеме некој е меѓу нас и без да му вадиме муабети
   
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.140
  Допаѓања:
  76.530
  Пол:
  Женски
  @teddybear3 нормално дека ќе најдеш друг и не е ништо готово во животот. Имаш само 17 години. Прекини ја врската и прекини да се дружиш со сите кои не ти одговараат. Нека не ти е гајле кој што ќе рече, гледај ти среди се и учи, подобро биди сама некое време отколку со луѓе кои те искористуваат и прават да се чувствуваш лошо. Бегај од се' што е негативно и лошо за тебе. Ќе има подобри денови, иако сега можеби не ти изгледа така.
   
  На Angel06, cresa-jagoda, Fleur-De-Lis и 5 други им се допаѓа ова.
 12. teddybear3

  teddybear3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2020
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  Епа другаров негов на дм некни чекал автобус со другар ми.
  И му рекол еј абе нели си ти другар на ....... јас те знам од слики, а и другар ми мој дечко и се фали дека ја убил од .... другарка ти.Другар ми вика ми идеше да го екнам од земја ама избега
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Bezimenka90

  Bezimenka90 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.760
  Допаѓања:
  17.266
  Пол:
  Женски
  Офф бе девојче.

  Прво не си сама. Очигледно имаш другари кои се грижат за тебе. И во право се, треба да си ја вратиш самодовербата.

  Секако дека треба да му раскинеш. И на него и на сестра му. Во комплет раскини им. Ништо посебно нема да им пишеш. Само блок и чистка.

  Што ти е гајле за другите? Он треба за тоа да се срами. Секое чудо за три дена. Средното не трае вечно, ќе помине. Ќе се запишеш на факултет или ќе работиш, колку луѓе тек допрва ќе запознаваш. Немало да најдеш друг. Па на крај подобро сама него со ваков ропак.
   
  На Lepotajce, cresa-jagoda, IRBBB и 8 други им се допаѓа ова.
 14. Lady D ❤️

  Lady D ❤️ Популарен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  1.283
  Допаѓања:
  5.412
  Пол:
  Женски
  Choveche koj psihijatriski sluchaj
  Devojko, ne ti treba vakov luzer
  Ostavi go, odma!
  Ne te saka, ne te pochituva, te kontrolira, ponizhuva, ne chuva tajni sho si mu kazhala, prakjal tvoi fotografii, se falel so tebe za seks...sho chekasb da ti napravi za da go ostavish?!
  Shutni go kako kamche na ulica, ke najdesh, a i zasluzhuvash mn podobar
   
  На Lepotajce, cresa-jagoda, Fleur-De-Lis и 10 други им се допаѓа ова.
 15. candy.cane

  candy.cane Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.684
  Допаѓања:
  8.983
  Пол:
  Женски
  Ама тоа не кажува ништо за тебе, туку за твојот дечко, се надевам за брзо бивш.
  И дечко ми утре ако рече ја убив од е*ење, мене нема да ме оцрни. Сам себе ќе се претстави ко идиот и сељак.
  Ако ваков муабет стигне до некој и само ради тоа не сака да започне врска со тебе, тоа него го прави површен. Ќе ти направи услуга.

  Ти само треба сега да поработиш на себе, да се издигнеш над сето ова за да можеш да си ја повратиш гордоста и мирот. За дечко ќе му ја мислиш понатака, сега ти си поважна.
   
  На cresa-jagoda, tessie, IRBBB и 11 други им се допаѓа ова.
 16. teddybear3

  teddybear3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2020
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  Другариве мои (иако се 10тина) ми рекоа најдобро преку фб да му раскинам, рекоа ако сакам во живо ќе дојдат со мене посебно другар ми од автобуската за сведок.
  Он највеќе од сите ме кара, секој ден ми вика за инат да почнам да се дотерувам, инаку физички вика ништо не ми фали, само да почнам да се облекувам како порано што бев за инат во шарено и убаво, да се средувам и никако да не се запустам.
  На дм му сметаше што бев женствена, многу пати ми викаше сега ли ќе се бањаш, мораш ли да се депилираш, мора ли сукња, мора ли лабело и нежни маици, искрено не знам што му пречеше, но по логика на другар ми демек намерно го правел тоа за да се запустам и да не ме сака никој, мене ми е чудно искрено, другарка ми вика да се дотераме и така да раскинам за инат
   
  На cresa-jagoda, Biljarkata, candy.cane и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Lady D ❤️

  Lady D ❤️ Популарен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  1.283
  Допаѓања:
  5.412
  Пол:
  Женски
  Toj mochko ti kazhuval shto da oblechesh??
  Koja toksichna lichnost ej...nemam komentar
  Mn si trpela...mn
  Ostavi go, a naslovot na temata ti e nesoodveten t.e. sakam da ti kazham deka zhivotot e vreden za zhiveenje
  Sfati go ova kako lekcija, t.e so kakov dechko ne bi trebalo da bidesh, kakov da izbegnuvash, mlada si mnogu, ke najdesh definitivno, za toa ne sakam ni da diskutiram sho si pishala deka nema da najdesh, glupost nevidena
  Sredi se i psihichki, emotivno, daj si vreme, raboti na sebe, izleguvaj, doteruvaj se, pojachaj samodoverba
   
  На cresa-jagoda, Fleur-De-Lis, thelittle17 и 4 други им се допаѓа ова.
 18. candy.cane

  candy.cane Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.684
  Допаѓања:
  8.983
  Пол:
  Женски
  Не се преоптеретувај, едноставно крај стави. Колку повеќе одолговлекуваш и правиш планови, потешко ќе ти е.

  За дотерувањето, секој човек треба да се негува и средува колку сака, кога сака и како сака. Почни да го правиш тоа за себе, не од инат за него.
   
  На Lepotajce, cresa-jagoda, Fleur-De-Lis и 4 други им се допаѓа ова.
 19. teddybear3

  teddybear3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2020
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  Да да, и верувале или не, обично ваквите сакаат средени девојки а на овој тоа му сметаше, сакаше буквално ко бездомник да личам, сеуште не знам зошто
   
 20. bicycle

  bicycle Популарен член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2019
  Пораки:
  4.755
  Допаѓања:
  40.239
  Пол:
  Женски
  @teddybear3 Душо, бегај колку шо те држат нозете.
  Типот.. не знам како да се изразам, револтирана сум од тоа каква се сељачана шета по светот.
  Не за џабе е кажано - Убавите крушки свињите ги јадат а овој е совршен пример за тоа.
  Ај што те навредувал тебе и се фалил на интернет за тебе и споделувал слики па се осмелил и да ги навредува твоите домашни.
  За другарка ти, пардон "другарка ти" (сестра му) исто така немам што да кажам.
  Бегај, тргни се од таа токсична средина, највеќе заради себе, на крајот ќе сфатиш дека со тоа само ти направиле услуга и си видела кои се и што се.
  Мршојадци, изроди, морони.

  Не си сама, го имаш старото друштво, не ги извисувај, те прифатиле, те сакаат и те почитуваат.
  Млада си, дечковци ќе доаѓаат и ќе си заминуваат, ќе дојде вистинскиот кој ќе знае да те сака и да те цени каква што си.

  Тоа што си земале за право да зборуваат за тебе не кажува за тебе каква си туку кажува за нив, а уште повеќе се чудам на тие што ги слушат и се возат на нивни "памет."

  Се тоа се амеби, безмозочни суштества што не знаат да размислат што е правилно а што не.

  Нема што да се плашиш, воопшто.
  Туѓото мислење за тебе воопшто да не те засега.

  И тоа вашето не е врска, тоа е се само не е врска.

  Раскини додека е со време.
   
  На Lepotajce, 1209, cresa-jagoda и 10 други им се допаѓа ова.