1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога немате срце да го оставите?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од MucenceS, 27 март 2014.

 1. MucenceS

  MucenceS Активен член

  Се зачлени на:
  11 март 2014
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  7
  Здраво девојки... Имам проблем и ми треба ваша помош.. Имам дечко не идеме долго 4месеци.. Премногу го сакам предобар е ми годи неговото присуство меѓутоа веќе не ме привлекува неможам да имам односи повеќе со него. Му го кажав ова и ми раскина па ми кажа дека мн му е криво што ме губи и дека ме сака и почна да плаче а и ја по него... Настојуваше да е крај ама неможев да поднесам дека го повррдувам а и несакам да сум без него а у глава ми е само бившиот копнеам по него :-\
   
  На anagjorgjievska1 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. BeautyAndTheBeast

  BeautyAndTheBeast Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  391
  Допаѓања:
  162
  Не ми е јасно како е возможно повеќе да не те привлекува по поминати само 4 месеци?Дали те привлекуваше на почетокот многу или само онака чим толку брзо ти здосадил?
  Кога веќе трета личност ти се мота во главата јасно е се,веројатно треба да си прекинеш со дечково по ова се што си напишала.Не те привлекува,а и бившиот ти се мота.Не треба да бидеш со некој од сожалување,не му правиш ни на него услуга а ни на самата себе.Ако сметаш дека е правилно да прекинеш и да не го мачиш детето направи го тоа,самата си кажа убаво,и во самото прашање си даде одговор.Но сепак ти си знаеш најдобро,ако одлучиш да останеш со него има начини со кои можете да си го направите сексуалниот живот по интересен него што ви е во моментов :)
   
 3. MucenceS

  MucenceS Активен член

  Се зачлени на:
  11 март 2014
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  7
  Искрено малку комплицирано е... Ми беше другар се заљубив во неговиот карактер а во изгледот и не баш... Мада сеа он коа се заљуби мн во мене почна да ме гуши и да ми е напорен коа сме сами во соба... :-\ а без него па неможам да се замислам... :worried:
   
 4. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.669
  Допаѓања:
  7.606
  Пол:
  Женски
  Не ги читав останатите мислења, директно ти одговарам. Мое мислење ти никогаш не си го сакала. Прво ти се допаѓал, па си се навикнала на енговото пристство и сега затоа неможеш да го оставиш. МОј совет среди си ги чуствата, ако ти е потребно време користи размисли се среди се па после одлучи дали да го оставиш или не. Немој после да се покаеш. А тој те сака?
   
  На k.r.i.s.t.i му/ѝ се допаѓа ова.
 5. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.947
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека имаш ти проблем самата со себе и дека на сајтот си само да тепаш време мајтап да играш со девојките и да се потсмеваш,тој е твојот проблем ISKOMPLEKSIRANOST,цело време те пратам само лупаш глупости и луташ по темите,некни наводно си имала проблем реферат напиша во LJUBOVNI PROBLEMI I SOVETI некоја измислена приказна нормално,сега отвораш овде теми дуги, во STO BI MU KAZALE цитираш членки без никаква смисла нападна си и досадна вршиш притисок...
  Добро девојки не гледате дека профилот е мајтап?и што пишува истата оваа членка во др.теми? неповрзани глупости уште за совет давање е ви се молам се потсмева со вас...
   
 6. MucenceS

  MucenceS Активен член

  Се зачлени на:
  11 март 2014
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  7
  Да он ме сакаа дури сака за жена да ме земе.. Прави се за мене.. Да навикната сум на неговото присуство и ме прави срекна ама неможам да се замислам со него во иднина се замислувам со бившиот кој не ме заслужува ама срце мое него го сака а неам срце да го оставам сеташниот...
   
 7. MucenceS

  MucenceS Активен член

  Се зачлени на:
  11 март 2014
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  7
  Прво никој нема одвишак време па да го троши на играње мајтап... У случајов ти си нападна и искомплексирана ако сакаш да помогнеш помогни а не да збориш и да напаѓаш никој не те тера со сила да ми пишуваш. А јас си пишувам во темите кај што си се пронаоѓам и кај што ми е потребно мислење а и пишувам таму кај што можам да дадам совет. Поздрав
   
 8. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.345
  Допаѓања:
  8.468
  MucenceS, јас колку што разбрав од твојот пост, ти си едно себично суштество.
  Во ред е, ако си разбрала дека се уште имаш чувства за претходниот дечко, но зошто се уште си со овој?
  Поради тоа што ти нуди љубов, сигурност, почит, те цени повеќе од претходниот?
  Колку и да е добар кон тебе, не е тоа доволно за една врска. Се има, освен главното-љубов од тебе.
  Те молам образложи ни ја ситуацијата кога ти кажува дека те сака. Му возвраќаш со 'И јас тебе'?
  Не го залажувај дечко ти, а ни себе си. Олесни ја ситуацијата додека е едноставна. Но нели, зошто да биде едноставно, кога може да биде комплицирано.
  Се надевам ќе ја донесеш правилната одлука, иако сум сигурна дека знаеш која е. Ама ете, поради сигурната рака крај себе, не размислуваш рационално.
   
 9. MucenceS

  MucenceS Активен член

  Се зачлени на:
  11 март 2014
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  7
  Да и ја така се чуствувам себично и лошо и како што кажав јас стварно го сакам ама не на правилниот начин како што залужува а го сакам а он тоа го знае го кажав и му кажав дека се трудам да го засакам како права негова девојка ама не успевам го сакам само како личност како другар незз како да објаснам... Затоа о некои феминки ме криват мако мајтап да играм пошто не ме сваќаат...
   
 10. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.316
  Допаѓања:
  17.240
  Пол:
  Женски
  Лелеее многу си досадна, од што те читам на темава, се чудам како те трпеле двајцата.
  Па уште и плачел за тебе сиротиот.
  Ти всушност што сакаш сега? Го сакаш бившиот, кој ти бил љубоморен и со кој имате повеќе лоши отколку убави моменти или го сакаш другар ти-сегашен дечко, со кој се ти е супер ама нешто не ти идело баш како што треба?
  И што сега? До кога ќе се развлекуваш на темава со муабети-да се биде или да не се биде?
  Одговорот најди си го во твојата глава а потоа и во твоето срце и не замарај, на твоето прашање ќе ти дадат само два вида на одговори-или да бидеш со сегашниот или да му се вратиш на бившиот дечко, ама нема потреба да се развлекува муабетот на 70 страни, тоа од тебе зависи и нема потреба да го цитираш секој што ќе ти даде некој совет, оној што ја започнал темата нема обврска на секој што нешто напишал да му врати. А и се едно исто се врти-дааа знам јас дека е така, ама тешко ми е бла бла, во дилема сум итн...
  Пронајди го своето јас и одлучи како возрасна личност а не да гњавиш по форуми. Или прифати некој совет или не замарај. А и за твоево прашање имаш тема-љубовни проблеми, совети...што ти требаше да отвориш нова тема и да го тупиш цело време.
  Се прашувам дали вака правиш и кога пазаруваш во маркет, кога стоиш до пудинг од чокаладо и јагода а имаш пари само за едниот, па се мислиш кој да го земеш, па го земаш едниот ама го оставаш го земаш другиот, па се јавуваш на мајка ти кој да го земеш и ако она ти каже од чоколада ти ја разубедуваш дека сакаш повеќе јагода. Па му се јавуваш на дечко ти тој ти вика земи од јагода ама ти си скептик и му велиш дека мислиш тој од чоколада дека е повкусен. Па потоа ја викаш касиерката на помош да ти помогне да одлучиш кој пудинг да го земеш ама немаш доверба и во неа, па магационерот доаѓа на помош и ти вели имаш две опции, или повикај пријател или пола-пола, ама бидејќи ти веќе го потроши џокерот-повикај пријател, се одлучуваш за пола пола и си купуваш пудинг од ванила. :lol:

  Се надевам дека ми ја сфати поентата и однапред се извинувам што не ти го дадов посакуваниот одговор и не те "тапшав" по рамо.
   
 11. MucenceS

  MucenceS Активен член

  Се зачлени на:
  11 март 2014
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  7
  Никој не те тера да ми пишуваш секој си има своја мака и си бара мислење колку што знам форумот е за тоа. Нема потреба од напаѓање :D сепак фала
   
 12. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.345
  Допаѓања:
  8.468
  MucenceS, откако ќе го презентираш проблемот тука, биди спремна како за позитивни критики, така и за негативни. Различни луѓе сме, различно размислуваме.
  И не дека не те сфаќаат/сфаќам феминките, туку од страна, реално гледано, навистина изгледа така, како да се за*баваш со дечкото. И навистина, иритира тоа.
  Инаку, штом му имаш кажано дека не го сакаш навистина, и покрај тој факт останува со тебе, што да ти кажам, терај си како до сега..
   
 13. Adina

  Adina Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  1.048
  Допаѓања:
  8.016
  Пол:
  Женски
  Здраво..би сакала да го кажам своето мислење од причина што пред две години бев во слична ситуација.. имав долга врска,многу ме сакаше он,а и јас него.. Ми годеше неговата близина,го сакав начинот на кој ме засмејуваше..знчит го сакав се додека не дојде време да станеме интимни.. Значит јас тоа не можев да го поднесам тоа чувство,не се чувствував убаво... Он ми беше се во жвотот,сакав да ми биди маж,да биде татко на моите деца,да си го средам животот.. Мислев дека полека ке почнам да уживам ама не,не се случи тоа,изгледа секогаш сум го сакала како другаар..се до денот кога ми кажа дека е крај..валјда му пукнал филмо.. Мислев во моментот дека светот врз глава ми се урнал ама ете помина,сега сум најсреќна со друг и уживам во насмевките,во гушките,во бакнежите... Сакам да ти кажам да не се измачуваш ако не те привлеквит сексуално..тоа е мн важно за една врска.. а то дека копнееш по бившиот-тоа е друг муабет :*
   
 14. Ella.313

  Ella.313 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2012
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  Од гла'ата си патиме...
   
  На StarSky, Hipica, k.r.i.s.t.i и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Adina

  Adina Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  1.048
  Допаѓања:
  8.016
  Пол:
  Женски
  тоа че да е :lol: :rofl:
   
  На Ella.313 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. MucenceS

  MucenceS Активен член

  Се зачлени на:
  11 март 2014
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  7
  Ете ова ми требаше да го слушнам... И искрено мн ми помогна.. Фала ти многу и сеа веќе знам што да направам... Фала ти од срце :D
   
 17. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.928
  Пол:
  Женски
  Само од навика си со него. Кога ќе дојде до тој степен да не можеш да имаш односи, а ниту па да уживаш во моментите насамо со него, дефинитивно е време за крај.
  Ти си навикната на неговото присуство покрај тебе, ама лесно ќе се одвикнеш, ништо страшно. Луѓе раскинуваат 5 годишни врски па живи се.
  Џабе е кога не го сакаш, ниту ти си среќна а ни тој.
   
  На MucenceS му/ѝ се допаѓа ова.
 18. MucenceS

  MucenceS Активен член

  Се зачлени на:
  11 март 2014
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  7
  Da taka e izgleda mislenjeto na Adina nekako mn mi pomogna ke mu raskinam kolku i da me boli i da mi fali zalosno e da go gnjavam vaka i mn ke mi bidi tesko posto ke go povredam ama ke mu pomine so tek na vreme vo idnina sigurno ke bide posreken i poispolnet so nekoja druga :(
   
 19. anagjorgjievska1

  anagjorgjievska1 Активен член

  Се зачлени на:
  31 март 2014
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  прво размисли убаво пред да се одлучиш,дали навистина сакаш да се вратиш на бившиот или не
   
 20. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.711
  Пол:
  Машки
  Кажи му ја вистината не го залажувај ако навистина не ти годи однос со него тогаш крај стави ..
  биди искрена тоа е најубаво и он ќе свати дека неможете заедно .Зашто столб на секоја врска е добар и обостран привлечен секс ништо друго ,а од сожалување нема корист пријателства меѓу љубовници не постојат позздрав...