1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога не сте подготвени за врска?

Дискусија во 'Сингл' започната од Srce-123, 5 јуни 2013.

  1. Srce-123

    Srce-123 Активен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    7
    Што кога тој ви се ''пушта'', вие не знаете како да кажете НЕ и дека не сте спремни за врска..А тој е преслаадок!? :worried:
     
  2. Monique995

    Monique995 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    201
    Тоа што ти се пушта не мора да значи дека очекува врска од тебе.
     
    На Srce-123 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477

    едноставно е, или џа или бу :D шала на страна,доколку не се чувствуваш подготвена за врска,немаш исти чувства спрема него итд кажи му отворено..дека во моментот не си подговтена за тоа,и би сакала да останете пријатели..или нешто малку повеќе ;)
    па така со секојдневното заедничко дружење,би го запознала подобро и би одлучила дали би можела да бидеш во врска со момчето или не :)
     
    На Srce-123 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Srce-123

    Srce-123 Активен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    7
    Па,според мене и не е баш толку едноставно..Ама....Секој свое мислењње.// :)
     
  5. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    ако не си подготвена не мораш да бидеш во врска т.е. да се фатите. Ќе му кажеш некако и готово...И тој да си знае и ти да немаш маки... Или пак пробај па може ке ти се бендиса..можеби и тој е е сериозен што знам..
    Гледај си ;)
     
    На Srce-123 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759
    Па ако ти се допаѓа можете да се гледате така без обврска , ако не сакаш ни така , кажи му директно . Ти си сладок и прекрасен , но сега не ми е до врска/мување и тиа ствари :D Друго нема или ќе бидеш со него во врска или мување или па нема воопшто да бидеш со него :D
    И што толку му ја мислиш ;)
     
  7. Srce-123

    Srce-123 Активен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    7
    ХОхохо...Ок.!Фала на сите за пружените совети,аа сеа јас ќе размислам и ќе видам шо ќе напраам! :* :rofl:
     
  8. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.491
    Допаѓања:
    8.292
    Пол:
    Женски
    само да додадам да не помисли случајно дека не го свиѓаш ;) .и со среќа срце :*
     
    На Srce-123 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Srce-123

    Srce-123 Активен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    7
    Аххх...Не не..Ќе внимавам на тоа и да не си помисли дека има некаков недостаток..Фала! :$ :*
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  10. leighton23

    leighton23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2013
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    1.681
    Кажи му нека се потруди повеќе бидејки нема лесно да те освои. Така ќе ги видиш неговите намери какви се. Ако се потруди да те освојува можеби ќе ти се допадне и ќе биде нешто, но ако се откаже не бил вистинскиот.
     
    На Srce-123 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Srce-123

    Srce-123 Активен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    7
    Аха..Значи сакаш да кажиш ако вистински ме сака и ако навистина сака да има нешто со мене ќе направи се за да ме придобие..Така..??Е па и тоа ќе го вметнам во она што сакам да му го кажамм(нормално нема да му речам ако ме сакаш се ќе направиш за да ме освоиш)..Фала срцки.. :*
     
  12. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Абе ти кажи му дека не си спремна за озбилна врска и дека подобро е полека да одите, па што ќе донесе времето, ама немој до толку ако те сака ќе треба да се труди односно да се правиш тешка за освојување затоа што колку што сфатив јас тебе проблемот не ти е тоа, туку едноставно не си спремна за врска и одговорностите што таа ги носи, затоа што сепак си носи одговорности, а и плус тоа може да ти донесе и некој негативем поен кај него ;)
     
    На Srce-123 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Ако не си спремна тоа ќе го кажеш, сигурно нема право така да се фрлеш во врска. :D
     
    На Srce-123 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.143
    Допаѓања:
    76.542
    Пол:
    Женски
    Не бев подготвена но тој беше упорен и прифатив. Се исплати.
     
  15. ELIDavor

    ELIDavor Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    1.788
    Пол:
    Машки
    А што кога твојата најмила е починат и сега проблемот од погоре како што носи насловот.
    Да бидам искрен на работа сум нонстоп опкружен со девојки бидеки идат кај мене да земат некои делови и др работи што им треваат за да работат а имам и доста познанички и ме канат на кафе заедно јадиме и сите зборуваат за како некој им се пуштал а и колегиве ке ми речат абе онаа те загледува ајде пуштиисе што чекаш, исто и на кафе седине надвор и ке ме муабетат или ке ми речат ајде бе кафе на пауза и јас можи ај на последната и ке си седнам сам и така се сам си седам повеке пати, како се да ми е изживеано, како да ме врајкаат мн спомени назад се некои лица гледам кога ке поминам на некои места каде со Елена поминувавме заедно, исто и со колегиве ке појдиме на линија каде работат повекето девојки ке се запознаам а колегиве ке се насмеат ајде за брзо на кафе да ве видиме двајцата (а мене душава како да не ми дава)

    Можеби мојот проблем е поразличен малце ама е на некој начин поврзан со темата пуштање.

    Ако сметате дека сум ја утнал темата ајт во канта мислењето ама сакам да ме известите во порака.

    Благодарам
    :wasntme::wasntme::wasntme::wasntme::wasntme:
     
  16. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.126
    Допаѓања:
    43.690
    Пол:
    Женски
    Му давам до знаење дискретно.Ако навалува тогаш сум evil ме бидејќи мрзам да ме напнува некој.
     
  17. Lilik

    Lilik Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2022
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    6.243
    Пол:
    Женски
    Ako ne sme podobro e I da ne ja pocnuvame