1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога тој сака деца, а јас не?

Дискусија во 'Брак' започната од Wallflower107, 12 август 2019.

 1. Wallflower107

  Wallflower107 Активен член

  Се зачлени на:
  12 август 2019
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  157
  Ја отварам темава во оваа категорија, бидејќи иако се уште сме во врска, работите се движат кон посериозни.
  Јас имам 27, а тој 28. Заедно сме од средно.
  Во последно време приметувам дека тој многу сака бебиња, ги држи, си игра со нив, зборува колку се слатки. Јас пак не можам да поднесам деца и бебиња, едноставно имам одбивност кон нив. Не можам да се замислам да имам дете, а кога ќе се замислам изгледам како ужасна мајка. Исто така одбивна ми е и бременоста и се поврзано со неа.
  Дечко ми знам дека би сакал да има дете, бидејќи ми има кажано дека сака потомство. И дека сака јас да му бидам животниот партнер. Не знам што да направам, не би имала дете, но не сакам ни тој да има неисполнета желба, но не сакам ни да родам дете само за да исполнам нечија желба.
   
  На Osamena devojka, sj *O*, dahlia_desire и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.903
  Допаѓања:
  68.456
  Пол:
  Женски
  Дали ти си му кажала дека не сакаш потомство? Вакви работи се кажуваат со време, оти, колку и да се сакате, ако имате различни желби и стремежи, не бива.
   
  На sj *O*, Wahnsinn, Milobebence и 10 други им се допаѓа ова.
 3. Wallflower107

  Wallflower107 Активен член

  Се зачлени на:
  12 август 2019
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  157
  Да, уште одамна
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.596
  Допаѓања:
  9.713
  Пол:
  Женски
  Разговарајте со време. Ова не е едноставно несогласување на некоја тема, клучно животно прашање е. Ако и тој е цврсто убеден дека сака деца исто како што ти си убедена дека не сакаш, не треба да сте заедно. Еден од вас ќе остане несреќен ако се земете.
   
  На Purplelilac, Wahnsinn, Milobebence и 12 други им се допаѓа ова.
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.903
  Допаѓања:
  68.456
  Пол:
  Женски
  И што ти кажал тој, се согласува да биде со тебе и без дете или очекува да се премислиш?
   
  На Milobebence, Tajnaotrovna, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Wallflower107

  Wallflower107 Активен член

  Се зачлени на:
  12 август 2019
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  157
  Очекува да се премислам
   
  На Tajnaotrovna и WildMk им се допаѓа ова.
 7. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.319
  Допаѓања:
  7.271
  Пол:
  Женски
  Отворено нагласи му ,иста сум и јас не посакувам дете ,ама штом се сакате ќе посакаш дете можеби некогаш.
  Никако дете не раѓај туку така,детето треба да е сакано и почитувано :!:
   
  На Herrera, La.loca, Summer16 и 7 други им се допаѓа ова.
 8. Fleur-De-Lis

  Fleur-De-Lis Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  627
  Допаѓања:
  1.647
  Секој по својот пат. Не е фер да го лишиш од потомство.
   
  На RAK91, Wahnsinn, mariz и 11 други им се допаѓа ова.
 9. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.210
  Допаѓања:
  56.875
  Ќе те остави на крај трудна со мисла дека ќе се премислиш, па ќе си кршиш глава по форумов што да правиш.
  Размисли, ако се разијдувате за вакви работи, поарно разијдете се целосно. Секој по свој пат. Нека си наоѓа некоја што ќе му раѓа.
   
  На CameliaMiller, Purplelilac, Belgin1 и 18 други им се допаѓа ова.
 10. Wallflower107

  Wallflower107 Активен член

  Се зачлени на:
  12 август 2019
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  157
  Нема шанси да ме остави трудна кога контрацепцијата е во мои раце и се држам под контрола.
   
  На Mantub, WildMk, FVP и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  3.922
  Допаѓања:
  17.526
  Пол:
  Женски
  Разговарајте. Не е фер тој да очекува да се предомислиш за вакво нешто, ниту пак е фер тој да биде ограбен од посакуваното искуство да биде татко.

  Јас мислам дека разделба е неизбежна. Освен ако не те доволно сака да жртвува такво нешто.
   
  На sj *O*, Belgin1, Tajnaotrovna и 15 други им се допаѓа ова.
 12. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.210
  Допаѓања:
  56.875
  Епа добро, која ти е целта тогаш? Ќе го држиш во врска, ќе го фрустрираш и ќе чекаш да се предомисли?
  Тој истото тебе ќе ти го прави. И сега? Што сте постигнале?
   
  На Miss666, Milobebence, Tajnaotrovna и 3 други им се допаѓа ова.
 13. babaDara

  babaDara Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2011
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  620
  Пол:
  Женски
  Не те разбирам како не сакаш дете?! Тогаш зошто и ти си дошла на свет?! Ти не знаеш која благородност е да го носиш во стомак девет месеци, да го чувствуваш како клоца?!
  Секој нормален доколку е се како што треба сака да остави потомство позади себе.
  Жално за дечкото што му го трошиш времето.
   
  На Johndeer, Osamena devojka, Shalitra и 9 други им се допаѓа ова.
 14. Wallflower107

  Wallflower107 Активен член

  Се зачлени на:
  12 август 2019
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  157
  Во право сте.
   
 15. Wallflower107

  Wallflower107 Активен член

  Се зачлени на:
  12 август 2019
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  157
  2019 е... ваквите мислења не се потребни, ве молам
   
  На SuperGirl24, bibiiii, Mantub и 35 други им се допаѓа ова.
 16. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  9.452

  И јас не сакам да имам деца. Дали тоа значи дека сум ненормална ? :^)
   
  На SuperGirl24, bibiiii, CameliaMiller и 31 други им се допаѓа ова.
 17. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.545
  Допаѓања:
  9.742
  Пол:
  Машки
  Па нека си посвои он дете и нека си го чува у своја соба. Веќе кога упорно сакате да бидете заедно, тоа е компромисот.
   
  На Osamena devojka, Ena05, sj *O* и 3 други им се допаѓа ова.
 18. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  3.922
  Допаѓања:
  17.526
  Пол:
  Женски
  Почели смо. :D
   
  На Mantub, Ena05, Fallen.Angel и 17 други им се допаѓа ова.
 19. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.210
  Допаѓања:
  56.875
  Ако немате попаметна работа - расправајте се :D
   
  На sj *O*, Alita, Tajnaotrovna и 3 други им се допаѓа ова.
 20. babaDara

  babaDara Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2011
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  620
  Пол:
  Женски
  Не бе супер си си Чувајте си кучиња и мачиња.
   
  На Shalitra, fificaaa, melnicanecot и 4 други им се допаѓа ова.