1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што мислите за нашите модни дизајнери?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од lolitaa, 28 февруари 2010.

  1. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    Насловот кажува :D што мислите за нашите модни дизајнери и дали фалат во Македонија модни случувања?
     
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Баш и не сум запознаени ни со нивните имиња, искрено. Знам една девојка минатата година за матура кроеше кај некоја наша позната дизајнерка (не и го паметам името) и да ви кажам право, фустанче од 500 денари да си купеше, поубава ќе беше. Абе катастрофа! Така да... Е сега можда има некој со убави модели, ама тоа ретко се среќава. Па и тие моделите на Фешн шо ги даваат, од 100 модели - еден е нормален да го облечеш.
     
  3. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    А кај нас воопшто ги има :worried:hock: Ако оние се сметаат за дизајнери :Down: Искрено,јас мислам дека немаме ни д од дизајнери,ништо посебно немам видено,а модните случувања ни се еднаш на десет години.А терба да се поработи малку на тоа а не само скандали да слушаме при секој обид да се изработи ревија или слично
     
  4. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    Се сложувам со тебе ревии се прават само од брендови како Тера нова,нема некој добар fashion week како во странство,бар да покажат нешто поинтересно :worried:hock:
     
  5. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    добро луѓе толку ли ништо не мислите,или немате некој коментар :lol: :lol:
     
  6. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    И јас се сложувам со претходните коментари. И една моја другарка шиеше за матура кај Цаци Паковска. Ох Господе, ко вреќа да облекла. А фрли толку пари...
     
  7. gossip.girl

    gossip.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    katastrofa..za matura si barav fustance kaj edna ni poznata ni niso i ja prasuvam za cena od prilika kolku ke bide i mi vika 250 evra nenormalna ...
     
  8. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    македонски дизајнери....зарем имаме дизајнери???
    катастрофа ни е таа облас во државава....а што е во ред па и тоа да биде :lol:
    ама нема врска....и да има таленти незнаат како да се промовираат, а и немаат можности....за граѓаниве немам коментар, сеуште не се доволно модно освестени :worried:hock:
    имаше една млада девојка Каран мислам се презиваше, така на телевизија неколку пати ја видов па ОК и беа креациите, носливи за наши услови...ама за цените неможам да коментирам :?
    леле се обидувам да се сетам на уште некои креатори ама не ми текнуваат имиња....само на Буле ми текнува ако така се викаше :roll: тој е постар креатор мислам и тоа е тоа....се на се МИЗЕРИЈА :|

    некој гледам спомнал Цаци Паковска :lol: жената е ДЕМЕК моден критичар и стилист...ама мене ми е толку лигава и одбивна како појава што и нејзиниот стил не ми се допаѓа воопшто....единсвено онаа Љупка исто така што е стилист ми има оставено добар впечаток :up: упс Монси да не го заборавам.... за него :Down:
     
  9. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    :lol: :lol: :lol: Цаци Паковска. Сте ја гледале Опуштено емисијата, кога Тони нешто за неа зборува? :lol: :lol:
    А Љупка да :clap: :clap: одлична е
     
  10. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    не сум ја гледала...ама ќе ја побарам на нет....гарант нешо ја изреметил.... :lol:
    може девојката има талент...ама премногу е вештачка :roll:
     
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    http://www.youtube.com/watch?v=pmwoEQR4H_0
     
    На Dulceee му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    аииииииииииии :lol: :lol: :lol:
    ок сепак тоа е колку дизајнерите, толку и стилистите се стручни кај нас
    иако моден критичар баш и не е благодарна работа :? :? :?
    ама за дотичната особа НО КОММЕНТ :geek:
     
  13. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    леле кога сме кај Цаци Паковска :lol: ужас невиден,стварно не ја бива за стилист а Љупка ми е супер,пред некој ден ја имаше на емисија Цаци на нејзината стилисимо неможев да верувам колку е смешно облечена,и уште некои девојчиња со цел памет одат да ги облече за матура,стварно е катастрофа :mrgreen: :Down:
     
  14. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Цаци Паковска :evil: :Down: :Down: :Down: Оваа не стилист да биде туку да си плати некој за нејзе да и каже како треба.Во Македонија нема стилисти,се некои кои сакаат да се познати а нема како,ама еднаш пред излегување некој му ја пофалил комбинацијата со облеката па му светнало 8) :lol: :lol:
     
  15. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    штотуку налетав на статија на нет за една македонска модна дизајнерка Росица Мршиќ
    поима немав која е и што е....никогаш немам слушнато за неа....а колку што видов девојката има одлично образование во оваа област и многу успешна е се разбира со оглед дека е сеуште на почетокот.
    имала и отворено свое студио позади универзална сала, креациите искрено не ме воодушевуваат, не се мој сил но има неколку парчиња кои ми се допаднаа од тоа што го видов на нет од изминатите колекции :)

    само морам да нагласам имаше една фотосесија незнам точно од која колекција но маникенката беше анорексична, тоа многу лош впечаток ми остави, а останатото во глобала беше ок :)
     
  16. moncence

    moncence Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Mislam deka vo makedonija ni falat modnite slucuvanja , mozebi i ima modni dizajneri koi ne se tolku lepeni po mediumi ,vo sekoj slucaj i da ima nekoj dobar moden dizajner kaj nas nema koj da go pretstavi modelot sto dizajnerot go sozdal.Jas licno poznavam premnogu poubavi devojki od tie sto si igraat manekenki :D kaj nas. Vo sekoj slucaj, pred da kupite ili da naracate nesto za sienje treba da znaete sto ste izbrale.Edna moja drugarka odluci ke sie,koga i bese gotovo ne i stoelo, pa posle dizajnerot i e kriv pa i toa ne e vo red neli?
     
  17. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Dizajneri...Stilisti... poveceto od niv tolku glupo se obleceni a davaat kritiki za drugite. Sakajci da izvadat moden trend izgledaat smesno.
     
  18. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    еве нешто што ми се допаѓа од македонските модни дизајнери :)
     

    Прикачени фајлови:

    • 6_slika.jpg
      6_slika.jpg
      Големина на фајлот:
      103 KB
      Прегледи:
      356
  19. mariebardot

    mariebardot Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1

    одлично е и мене ми се допаѓа ептен :)
     
  20. mariebardot

    mariebardot Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    па воопшто не ги сакам нашите модни дизајнери...особено ич не ја почитувам цаци паковска....
    толку ми е одвратна и препотентна, што неможам да ја гледам. Меѓутоа можам да кажам реално дека понекогаш знае ок да ја облече Каролина Гочева.