1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што мислите за Philips Lumea? Споделете го вашето искуство, коментирајте, прашувајте...

Дискусија во 'Тело' започната од Philips, 10 ноември 2017.

  1. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    Ајде и ти прашањево ако може хаха
     
    На *Amethyst* и joy1 им се допаѓа ова.
  2. Irena02

    Irena02 Активен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2017
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    2 години има гаранција
     
  3. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    А батеријата?
     
  4. Antebellum

    Antebellum Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    4.612
    Да бидеме на чисто: ЈАС ПРВА ПОБАРАВ ПОКЛОН - ЗНАЧИ ЗА МЕНЕ ОДМА ЕДНА ЛУМЕА ГАГА!!!

    Сега многу важно: комшикава стварно ми е задоволна и знам и други задоволни. Она го користи на лице и вика дека ем е полесно ем не се замара со одење на депилација. Ќе си седне дома кога може и штрак - штрак ќе се помине. Да не се повторувам мене цената ми е проблем а не резултатите. И на рати не ми помага нешто многу - многу... Тие што го имате стварно супер. Јас ќе си го почекам да му падне цената.

    [​IMG]
    Додека ми врши работа не го менувам иако кога почнува да бучи комшииве мислат дека им ги пробивам ѕидовите.
     
    Последна измена: 11 ноември 2017
    На *Amethyst*, Jas! и Bozica1980 им се допаѓа ова.
  5. Irena02

    Irena02 Активен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2017
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Батеријата можи да се полни иначе не е пишано стрикно за батерија колку има гаранција.Исто е полнењето на батеријата како кај мобилните
     
    На DAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  6. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.166
    Допаѓања:
    105.726
    Пол:
    Женски
    Пред се,морам да искоментирам - зошто толку негативен став кон новозачленетите вклучени во дискусијава? :?:
    Факт е дека многу посетители отвараат секојдневно на фемина а не се зачленети на форум, па еве вакви реклами,акции,потенцијални награди ги привлекле па се зачлениле :nod:

    Сега, на темава, за уредов дознав лани тука и учествував во дискусијата со надеж да ми ја подарат, како и сите впрочем :D
    Сега заклучувам дека поминала скоро цела година а јас сеуште не сум успеала да ја набавам. Следев и попусти и промоции и рецензии, но едноставно не сум успеала да одделам од мојот скромен буџет за да ја набавам, а желбата да ја имам е истата :)
    Еве предлог, ја повикувам да направи едно излагање наградената @zhap4e, тоа би било најверодостојно и најкомпетентно, а како наградена феминка и најсоодветно :)
     
    На vitamina, *Amethyst*, eli25 и 4 други им се допаѓа ова.
  7. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Јас лично не би ја купила лумеа, не поради стандардот туку поради тоа што толку пари за депилатор не би дала. Има апаратури подобри и од лумеа и екстремно скапи и за нив не би дала.
    Не депилирам лице и реално некој да ми ја поклони би ја користела и тогаш би била компетентна да искоментирам за самиот производ.
    Друг факт е дека по едно искуство ( не со лумеа ) дека оние кои биле на трајна депилација како спас од влакната после породувањето повторно им се враќале проблемите со влакната.
    Сметам дека ништо не е трајно, а никој не е роден да биде без влакна.
    Реално лично за мене подобро ќе си дадам пари за депилација месечно отколку лумеа.
     
    На lost123 и Antebellum им се допаѓа ова.
  8. Jane.Birkin

    Jane.Birkin Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2017
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    1.938
    Пол:
    Женски
    250 eвра? Не зезате?:D:D
    За 250 евра ќе си одам натурал и така дечко ми ме сака природна^_^
     
    На Dadusicka, joy1, Gosh и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.743
    Допаѓања:
    130.722
    Јас сериозно размислувам да земам, не заради мене туку заради ќерка ми. Сега почнува со депилација, ја носам во салон, ама додека се убедиме тешко е.

    Не ме одвраќаат толку парите, колку што ме одвраќа тоа што не знам за можни штетни последици. Наводно нема, ама што знам, се сомневам.

    Ај едно прашање до тие што го имаат: за интима може ли да се користи? Тоа само не ми е јасно, друго се ми е прочитано.
     
    На H.VAGA, Bozica1980, Antebellum и 2 други им се допаѓа ова.
  10. Femiforumka

    Femiforumka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2016
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Jas go merkam Lumea od lani i krojam planovi kako da najdam tolku pari no i dali ima efekt. Inaku so vlaknetosta situacijata mi e ocajna,posebno liceto, Jane Sandanski ne mi e ramen . Gledam na eBay mnogu poeftini opcii na ipl epilatori, dali nekoj ima iskustvo so niv?
     
  11. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Мислам дека поскапиот модел има и додаток за интима, така ми останало во сеќавање.

    Инаку нè мачи ист проблем - мене во глава само ми одекнуваат прашања околу можни штетни последици, но никаде немам најдено повеќе податоци. Не од искуство на обични корисници, туку мислења од стручни лица. Многу ме интересира нивниот став.
     
    На Bozica1980, Annath, Ariel и 2 други им се допаѓа ова.
  12. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.037
    Пол:
    Женски
    250 евра??? Ма каква Lumea, извинете ама за 200 денари месечно си завршувам работа, какви ленти користам, подобро нешто нема. :D

    Не знам, можеби би купила еден ден. Never say never. :D
     
    На Mayyya, TheGirl23, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. БициПет

    БициПет Нов член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2017
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Има две години гаранција, а за батеријата искрено не знам. До сега немам проблем, но најчесто ја користам вклучена во струја, сум забележала ако не е вклучена некако побавно работи.За малку е ок, на пример лице, под пазуви, но за нозе, во штекер :)
     
  14. Baby-bubu

    Baby-bubu Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2014
    Пораки:
    1.595
    Допаѓања:
    13.290
    Пол:
    Женски
    Јас не би ја купила. Што знам 100% сигурност никој и во ништо не може да ви вети, особено не во технологија. Можеби во моментот на користење не предизвикуваат штетност, но понатака никој не ги знае можните последици. Стручните лица сигурно добро се запознаени околу последиците и корисноста, ама не верувам дека некој би кажал. Лумеава ми е скоро па и иста како ласерска епилација или како и да се вика тоа, само што дома се кичмиш. Видете со какви последици на кожата се имаат здобиено дечки и девојки..

    Башка ценава е страшно вртоглава за наши стандарди. Можеби депилаторот и восокот се болни, но ми се каде каде посигурни.
     
    На DAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  15. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    Јас сум задоволна, има резултати навистина. Братучетка моја го има купено и ми го позајмува за лицето.
    КОнкретно за влакна на брадата и мустаќи....секој ден бев со пинцета во рака, да вадам влакненца на брадата и искрено наместо да се намалуваат тие црни како јаже.
    Се нервирав
    И сега искрено сум задоволна....после 4-5 третмани има по 1-2 и знам дека се појавуваат, факт е дека ништо не е трајно но сум мирна еве веке 3 месеци не сум ставила пинцета на лицето.

    Задоволна до бескрај
     
    На Bozica1980 и Antebellum им се допаѓа ова.
  16. KKristinaa

    KKristinaa Нов член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2017
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Go imam Philips lumea prestige veke 2 meseci I navistina sum prezadovolna... Samo me interesira dali nekoj ima iskustvo za depilacija na preponite
     
  17. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.166
    Допаѓања:
    105.726
    Пол:
    Женски
    Дај вие шо пишувате дека го користите објаснете ни нешто подетално. Како оди процедурата на употреба? Дали продолжувате со бричење / депилирање ? Пред или после бричење/депилирање се третирате со ова? Дајте некоја слика пред / потоа и сл..
     
    На Gosh му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Irena02

    Irena02 Активен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2017
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Депилација на препони да и сум задоволна но на интима не се користи...јас Лумеата ја користам и под пазуви,лице,нозе и раце
     
  19. Antebellum

    Antebellum Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    4.612
    Јас имам влакна на лицето ама немам толку многу како мајка ми. Мајка ми се депилира на 3 дена и тоа не и се подраснати влакната туку многу пораснати. И мене ми е страшен проблем што секој ден прво мијам лице па после ја грабам чупалката.

    За ова да биде ефективно треба да се средат хормоните ама докториве наши се обучија за операција успешна пациентот мртов па немам намера да бидам во црната бројка.
     
    На jasmina00 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Irena02

    Irena02 Активен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2017
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Не е за интима секаде можи да се користи освен на интимата
     
    На Ariel му/ѝ се допаѓа ова.