1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што мислите за Philips Lumea? Споделете го вашето искуство, коментирајте, прашувајте...

Дискусија во 'Тело' започната од Philips, 10 ноември 2017.

  1. mariavlads

    mariavlads Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2017
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Овде можеби би било фино @Philips да се вклучат. 370 импулси во минута е многу и е невозможно. Тоа би значело дека светка над 6 пати во секунда, а тоа не се случува, ја имам како што кажав од јануари 2017. Не сум сигурна ни дека 370 ќе потрошиш за двете нозе во еден третман :) Ама во секој случај, и мене ме интересира - што откако ќе се искористат тие 350.000?
     
    На *Лорена* и vitamina им се допаѓа ова.
  2. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.864
    Допаѓања:
    217.870
    Пол:
    Женски
    Јас колку што се сеќавам за оваа проблематика филипс пишуваше наназад дека има доволно импулси за користење на епилаторот навистина долги долги години..
    А за што потоа не знам ниту јас. Но како што беше објаснето е дека има "долг век" епилаторот.
    Така сум читала и рецензии исто така.

    Не можам да се редактирам.
    Работен век на светилката е 20 години.
    Баш прочепкав денес за лумеата и го најдов ова.
    Знаев дека е нешто такво бидејки имав читано.
    @*Лорена* твојата инфомација за среќа не е точна :)
    20 години сепак се убав и доста долг период за овие пари и исчезнување на влакната до 80%, оти ако земеме во предвит колку ќе дадеме по салони може сумата ќе биде и поголема од оваа. Дефенитивно.
    А јад како што имам преголема мака за мене 80% се сосема доволни од веќе прочитаните рецензии за да бидам среќна :).
     
    Последна измена од модератор: 11 декември 2017
  3. *Лорена*

    *Лорена* Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2017
    Пораки:
    635
    Допаѓања:
    4.503
    Пол:
    Женски
    @vitamina јaс пoдaтoкoв гo сретнaв некaде дoдекa чепкaв пo интернет пa ми пaднa вo oчи. 20 гoд. не знaм ни дaли некoј би гo кoристел зoштo секaкo aкo е зaдoвoлен пo некoјa гoдинa ќе земе пoнoв мoдел a aкo не е немa ни гoдинa дa гo кoристи. Акo е тaкa тoгaш супер.
    Ти гo земa или се мислиш?
    И мoјaвa мaтемaтикa е кaкo твoјaтa aмa не се мaлку пaри зa дa ги дaдaм и пaк секoј месец дa oдaм нa депилaцијa пa уште се мислaм. Бaш не пoзнaвaм никoгo личнo штo гo кoристел зa дa дoбијaм инфoрмaцијa oд првa рaкa.Ќе пoмине aкцијaвa вo Нептун дoдекa решaм :?:
     
    На vitamina му/ѝ се допаѓа ова.
  4. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.864
    Допаѓања:
    217.870
    Пол:
    Женски
    Не сум го земала. Но би сакала да го имам, оти навистина е повеќе од практичен кај лица што имаат реално проблеми од овој тип..
     
  5. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.558
    Допаѓања:
    171.457
    Пол:
    Женски
    Информациите не ти се точни
    Уредот може да се користи околу 7 години со стандардна употреба.
    Повеќе од доволно е..
     
  6. busavobebe

    busavobebe Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2015
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    833
    Пол:
    Женски
    Сакам да прашам дали Лумеата помага на темна кожа со темни изразени влакна?
    Имам вакви влакна на лицето кај брадата и вратот :doh:, се мислев да го купам, но неможам да се одлучам на ваков чекор бидејки не сум 100% сигурна дека би ми помогнал, а воопшто не е евтин само за проба:x
     
  7. Самурајка

    Самурајка Активен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2017
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Дечки, може цела интима, или само бикини зона? Глупо, ама битно ми е :)
     
    На MikiTass му/ѝ се допаѓа ова.
  8. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.864
    Допаѓања:
    217.870
    Пол:
    Женски
    Бикини зона само. На цела интима не е препорачлив. Така барем стои низ упатствата.
     
  9. mariavlads

    mariavlads Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2017
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Ако не си по некоја чудна случајност со афричко потекло, не ти е којзнае колку темна кожата :D Ќе ја користиш на послаб сетинг и немаш гајле. Битно е влакната да се темни. Плус новата има и Smart Skin Sensor па нема да му ја мислиш многу.

    Можеш да го користиш секаде каде што е... Како да се изразам немедицински.. Обична кожа. Ќе забележиш дека во интимната регија обичната кожа во одредени делови преминува кон потенка и порозева. Исто и на ареолите на дојките, исто и кај усните.
    Ваму не смее да се користи од причина што полесно ќе имаш изгореници и IPL не делува.

    Така што, што се однесува до интима, можеш доволно длабоко да ја користиш за да немаш влакна што ѕиркаат на плажа, меѓутоа еден дел од преодните зони мора да остане. Не е џунгла ама не е ни без ич :D Исто е и на ласерска епилација, немој да ви кажуваат поинаку.
     
    Последна измена од модератор: 12 декември 2017
    На busavobebe му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Зошто победникот сеуште не е прогласен?

    Иако не учествувам во наградната игра, ме интересира која ќе е победничката. По фијаското со претходната lumea, овој пат членките не покажаа речиси никаква заинтересираност.

    Дефинитивно мора да поработите на маркетинг планот.
     
  11. *Лорена*

    *Лорена* Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2017
    Пораки:
    635
    Допаѓања:
    4.503
    Пол:
    Женски
    Не знaев декa имa нaгрaднa игрa вo тек aмa штoм тaкa финo би билo пoбедникoт дa стaви слики-реaлни слики oд пред и пoсле. Акo нaвистинa функциoнирa пoдoбрa реклaмa oд тoa немa.
     
  12. Philips

    Philips Истакнат член Верификуван профил

    Се зачлени на:
    9 март 2016
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    35
    Како што најавивме, денес ја објавуваме среќната добитничка на Philips Lumea! Од сите вас кои споделивте искуства, прашања и препораки, по случаен избор беше одбрана - @Самурајка ! Ти честитаме и се надеваме дека ќе бидете среќна со резултатите, бидејќи среќните девојки користат Lumea!

    Ви благодариме на сите што учествувавте во дискусијата. Се надеваме дека слушнавте збор повеќе за Lumea и дека во иднина ќе се приклучите на групата задоволни кориснички на Lumea.
     
    На Самурајка му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Visab

    Visab Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2017
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Јас веќе искеширав а за оваа нигде не прашував па и жене баш ме имтересира оваа.
     
  14. *Лорена*

    *Лорена* Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2017
    Пораки:
    635
    Допаѓања:
    4.503
    Пол:
    Женски
    Кoлку третмaни нaпрaви? Имa ли ефект?
     
  15. Visab

    Visab Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2017
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Напишав погоре за моето искуство ;)
     
  16. Matotheja

    Matotheja Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2017
    Пораки:
    1.208
    Допаѓања:
    9.353
    Пол:
    Женски
    Еееј како бе така нов член?
    За џабе пишував семе синапово мудрост.
     
    На Gosh му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Femiforumka

    Femiforumka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2016
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Otpocetok se cudam so imate tolku protiv novite, ama duri sega svativ, pa sozdravje da si go koristi aparatot (ako voopsto postoi nekoj realen lik zad profilot koj go dobi )
     
    На CooperD му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Самурајка

    Самурајка Активен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2017
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски

    Многу ви благодарам, ќе споделам искуства :))
     
  19. Самурајка

    Самурајка Активен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2017
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Неизмерно им благодарам на @Philips , пресреќна сум! И да, вистинска сум :) ќе поделувам резултати и впечатоци наскоро :) IMG_20171222_190758.jpg
     
    На *Лорена* му/ѝ се допаѓа ова.
  20. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    Јас го купив конкретно за лице....имам влакна на брадата и мустаќи...и искрено да ви кажам ПРЕ ПРЕ сум задоволна .... можда и имам напишано, ама пак ќе напишам...мустаќите веќе ми ги нема, а на бдарата се намалени за 90%, излегува сега пак по некое не велам не.... и сега се правам со апаратот 1 месечно можеби и 1 пол месец.
    Откако видов колку сум задоволна за лицето..го користев и на рацеве... е таму не се намалени 90% ама има едно 60% сигурно.....

    а сега сакам да прочнам и на бикини зона.....не знам каков успех ќе имам там, бидејчи се многу тврди и црни влакна...ама си викам да намалам барем 50% која како мене

    не ги жалам парите, уште го плаќам да ви кажам....го зедов Февруари исто на попуст, ама вреди секој денар