Што најмногу ве нервира кај вашиот партнер

Дискусија во 'Врски' започната од Viktorijaaa5, 27 октомври 2013.

 1. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.308
  Допаѓања:
  69.910
  Пол:
  Женски
  Мене многу ме нервира тоа што после спиење прво нешто што го прави е шалењето цигара , а сеуште е во кревет,тоа ужасно ме нервира :@ Прво не е ич здраво за него ... незнам како да го одвикнам од оваа .
   
 2. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  3.733
  Допаѓања:
  10.770
  Пол:
  Женски
  Тоа што не си стои на збор. Ужасно ме нервира :@
   
 3. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.390
  Кога почне да се фале со вучјако..
  Страшно ме нервира!
   
 4. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.159
  Колку што ја љубам неговата неспособност за омраза толку ме нервира истата.
   
  На angelce1, Daydream, the.one и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Audrey16

  Audrey16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2013
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  50
  истото...ако е мек кога не треба :worried:
   
 6. bekii

  bekii Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  49
  Што понекогаш се изглупирува зш пред некои луѓе е срамежлив.. и ме нервираат 2 негови навики , кога се фаќа по косата така занесено како детенце и кога зборува понекогаш јазикот му излева малку ,како да кажам, само кога е во право обично така прави.. не е тој крив така е навикнат ..
   
  На cavalli му/ѝ се допаѓа ова.
 7. hello-kitty.90

  hello-kitty.90 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  2.140
  Допаѓања:
  8.418
  Најмногу ме нервира што не го сака мојот преубав мачор и го обвинува дека му се качувал на колата и дека му ја гребе.Тој многу ја чува неговата кола ја усисува и мие 2-3 пати неделно,а навистина ко за инат му се качуваат мачки и му ја грбат,од толку коли на улица баш неговата ја нашле.А јас пак мачорот мој многу си го сакам и стварно ме нервира кога вели дека ке го отруе и него и околните мачки,епа како да не ме нервира :@ Дури кога му се налутам ми вели
  СРАМ ДА ТИ Е МАЧОРОТ ГО САКАШ ПОВЕЌЕ И ОД МЕНЕ
   
  На Osamena devojka и LaraSolare им се допаѓа ова.
 8. Westsiderka

  Westsiderka Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2012
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  21
  Мн е заљубен во себе си..
   
 9. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.371
  Допаѓања:
  941
  тоа што го немам, хахаха :rofl: :(
   
  На DragonSlayer и soffce им се допаѓа ова.
 10. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  2.841
  Пол:
  Женски
  тоа што е зависен од цигари а многу му штетат ама на инает дете неможе да му се докаже.....
   
 11. Skyfall

  Skyfall Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2012
  Пораки:
  405
  Допаѓања:
  1.626
  Ме нервира тоа што не си стои на зборот кога ќе се договориме нешто, што нема доверба во мене и што не се отвора доволно пред мене :?: Кога би можела да го сменам
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.952
  Допаѓања:
  33.898
  Пол:
  Женски
  Што за некои работи избегнува да разговара
  Што пуши цигари
   
 13. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.652
  Допаѓања:
  31.406
  Пол:
  Женски
  Финансиско трошење без претходно направен план.
  Знаеме дека тешко се наоѓа работа,уште потешко се заработуваат,а најлесно е да се потрошат.За да бидеме добри економисти на своите финансии потребно е да знаеме што навистина ни е потребно,а што е приоритетно.Доколку трошите без кочница колку и да заработувате нема да ви бидат доволни.
   
 14. LaraSolare

  LaraSolare Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2013
  Пораки:
  862
  Допаѓања:
  6.609
  Пол:
  Женски
  Баш сега си размислувам и ништо не ме нервира , ете дотолку е прекрасен :inlove:
   
  На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.347
  Допаѓања:
  2.468
  Пол:
  Женски
  тоа што е злопамтило и најголем љуткоо што постоииии..за све се лути :@
   
  На SummerGirl12 и FallenAngell им се допаѓа ова.
 16. sexybaby

  sexybaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  62
  Најмногу ме нервира инаетот и избувливоста.
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  799
  Допаѓања:
  570
  Што не му текнува на некои ситници кои мене ми се важни, па мора се' да му цртам. |(
  ..ама па од друга страна доволно е да му кажам и одма го применува тоа. И како после да му се лутиш? :wasntme:
   
 18. Barbie20

  Barbie20 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  10.722
  Пол:
  Женски
  Инаетот,тоа што се љути за се` и сешто и секогаш мисли дека е во право.
   
 19. badgalriri

  badgalriri Активен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2014
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  3
  oва што го кажуваш ти и + премногу ме нервира тоа што секогаш ме криви мене за се и глуми жртва
   
 20. Isabel

  Isabel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  905
  Допаѓања:
  835
  Што е премногу добар и не може никому да му расипе, а некои луѓе тоа си го користат.
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.