1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што никогаш не би ставиле да ви стои на десктоп ?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од smurffi, 26 јули 2013.

 1. smurffi

  smurffi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  378
  Пол:
  Женски
  Знам дека има тема kafe-muabeti/sto-vi-stoi-na-desktop-t11294/
  Во овој случај прашањето е што никогаш не би ставиле да ви стои на десктоп ?
  Доколку темата е дупла или е несоодветно поставена, нека се избрише :!: .
   
 2. Taylor97

  Taylor97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  641
  Слика од некое вкусно јадење или благо... Затоа што нема да можам да му одолеам :D :inlove: :inlove:
   
  На ennaz му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Dobie

  Dobie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  240
  пааааа......хм....
  [​IMG]
   
 4. loveisshit

  loveisshit Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  26
  Гол маж :D
   
 5. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.356
  Допаѓања:
  28.551
  Пол:
  Женски
  Џастин Бибер :lol:
  (без лутење од фановите на Џастин)
   
  На WildOnes55, ennaz и Barca-Gril им се допаѓа ова.
 6. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  870
  Допаѓања:
  925
  Пол:
  Женски
  Исто и јас...и не би ставила нешто благо...знам дека нема да му одолеам :)
   
 7. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.414
  Пол:
  Женски
  Па слика од мене, никогаш. Пу пу скраја да е.. :tmi:
   
  На WildOnes55, ennaz и sweet-star им се допаѓа ова.
 8. Twinkles

  Twinkles Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  977
  слика од фудбалскиот клуб Реал Мадрид.
  Н И К О Г А Ш . :)
   
  На WildOnes55 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.902
  Пол:
  Женски
  Исто и јас :D
   
 10. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  941
  Никогаш нешто што мене ми се допаѓа...мајками е одговорна за десктоп сликите :devil: хаха :rofl:
   
 11. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Некој фудбалер. :P
   
 12. Reachel

  Reachel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2014
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  1.905
  Пол:
  Женски
  Никогаш нема да стаам слика од Реал Мадрид ;)
  Ни од Џастин :x
  Ниту од јадење (ќе го лижам екранот :tmi: )
  A од мене? :x
   
 13. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  789
  Пол:
  Женски
  слика од маж :D не знам зошто така
   
 14. Makeup

  Makeup Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2013
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  49
  Слика од фудбалер или слика од мене :rofl:
   
 15. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.786
  Допаѓања:
  4.838
  Пол:
  Женски
  Моја слика или пак од некој друг член од фамијава или пак фамилијарна слика. Незнам зошто :?: Едноставно секогаш на позадини ставам некој онака на пример природа,предмети,апстракција или нешто друго слично. Исто така слика од човечки лик друг портрет не битно,од група од фудбалски тим никогаш не би ставила,грдо многу ми изгледа :rofl:
   
 16. Twinkles

  Twinkles Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  977
  Слика од фудбалскиот тим Реал Мадрид. :devil:
   
 17. Cat-Lover

  Cat-Lover Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2014
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  14
  Јас никогаш не би ставила слика од јадење бидејќи еднаш кога бев мала сетра ми имаше ставено пуканки на десктоп и секогаш кога ќе седнев на компјутер на мама и викав да ми направи пуканки.
   
 18. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.913
  Допаѓања:
  7.726
  Пол:
  Женски
  Слика од мојот, ќе дознаат моите па тешко мене :lol:
   
  На Janina му/ѝ се допаѓа ова.
 19. LUCERKA

  LUCERKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  5.355
  Пол:
  Женски
  Никогаш не би ставила слика од некоја цицлеста женска,гол маж,бесни коли,љубовни пораки
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  13.634
  Допаѓања:
  303.472
  Има разлика.
  На работа не ни ставила лична слика...на пр. од мене и него...или од децата...

  Дома не би ставила од овие што автоматски ги има секој ПЦ