1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што носите во училишната торба/чанта ?

Дискусија во 'Канта' започната од anita.lipsy, 9 мај 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. anita.lipsy

  anita.lipsy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Мислам дека добро разгледав,и забележав дека нема таква тема.. Ако има простете
  ... Сега кога си ја исперав торбата сакам да ја уредам внатре како за на училиште :rofl:
  па ајде ќе ве молам помогнете :) :*
   
 2. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  А што се носе во училишна торба?
  Па нормално книги,тетратки,пенкало, молив, паломи и тоа.
   
 3. anita.lipsy

  anita.lipsy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  да,за тоа знам али сепак може и нешто друго,па прашував што ...........
   
 4. CoverGirl10

  CoverGirl10 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2010
  Пораки:
  301
  Допаѓања:
  2.529
  Пол:
  Женски
  * Паричник, новчаниче, шише со вода, мастики, планер, телефон, ipod, слушалки, клуч, калкулатор, влажни марамици, палома и ластичиња за физичко :)
   
 5. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Мислам дека има слична тема, ама ај не е ова моја работа, затоа има модератори.
   
 6. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  665
  Една дебела корица и внатре скрипта по хемија и страници од книгите што треба да ги носам, две тетратки, новчаник, мантилот и крема за раце.
   
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.765
  Допаѓања:
  60.420
  Пол:
  Женски
  Темава, благоречено, не поттикнува дискусија, а и веќе има тема што носите во чантата.
  Па ајде ако не, што носите во деловна чанта, актовка, или што ти ја знам.
   
 8. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  504
  Пол:
  Женски
  бидејки носам контактни леки секакогас носам кутивче во кое го носам сите ствари за леките и исто така носам паломи и ластичиња за коса ....
   
 9. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.546
 10. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Камења.
  И по еден клуч.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.