1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што подразбирате под поимот „Вистинска другарка“?

Дискусија во 'Канта' започната од marija.directioner, 21 октомври 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. marija.directioner

  marija.directioner Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2012
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  24
 2. LovePeace

  LovePeace Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  37
  Вистинска другарка според мене е таа што секогаш е со тебе во среќни и во тажни моменти, што секогаш можеш да и се отвориш, да и кажеш се што ти лежи на срце :)
   
  На marija.directioner му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kettygirl

  kettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  244
  Според мене ВИСТИНСКА ПРИЈАТЕЛКА е личност што во секо време ќе биде со тебе,секогаш да биде расположена да ти ги сослуша маките,да ти даде совет но најважно од се е да е личност од доверба. :)
   
  На marija.directioner му/ѝ се допаѓа ова.
 4. machka1

  machka1 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  1.349
  Пол:
  Женски
  Под поимот "Вистинска другарка"/пријател подразбирам нешто Невистинито , (нешто што не постои).
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.