Што под венчаницата? (долна облека)

Дискусија во 'Свадба' започната од Snow-Queen, 10 јануари 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  Дали на ова придававте внимание, или ќе придавате?
  Еве неколку слики:
   

  Прикачени фајлови:

  • 15.jpg
   15.jpg
   Големина на фајлот:
   19,2 KB
   Прегледи:
   2.499
  • 15.jpg
   15.jpg
   Големина на фајлот:
   10,5 KB
   Прегледи:
   2.499
  • 14.jpg
   14.jpg
   Големина на фајлот:
   9 KB
   Прегледи:
   2.497
  • 06.jpg
   06.jpg
   Големина на фајлот:
   22,4 KB
   Прегледи:
   2.501
  • 09.jpg
   09.jpg
   Големина на фајлот:
   17,2 KB
   Прегледи:
   2.493
 2. crankyy

  crankyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  6
  Обични гаќи.хх
   
 3. sabatini

  sabatini Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2011
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  428
  Пол:
  Женски
  имав облецено исто како на 4та слика .... :) :) :) после свадбата кога се солеков мм остана вака :o :o :o едно 5 минути :lol: :lol: :lol:
   
  На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  357
  [​IMG]
  Не можам да го најдам истиот модел на Лиска. Кога се запна свекрва ми, да сме иделе во Лиска од таму да ми купела...пошто нели родителите на момчето плаќаат за се што носи невестата :rofl: шо убаво ми дојде.
  Носев сличен корсет, и колку за разлика носев хулахопки
  еве баш овие;
  [​IMG]
   
 5. Tanjus

  Tanjus Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  70
 6. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  633
  :D
   

  Прикачени фајлови:

  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 7. guguence

  guguence Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  313
  Пол:
  Женски
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • bridal-lingerie.jpg
   bridal-lingerie.jpg
   Големина на фајлот:
   116,6 KB
   Прегледи:
   2.258
  • img4a27981f9c2db.jpg
   img4a27981f9c2db.jpg
   Големина на фајлот:
   36 KB
   Прегледи:
   2.257
  • sssssssssssssssssss.jpg
   sssssssssssssssssss.jpg
   Големина на фајлот:
   10,8 KB
   Прегледи:
   2.255
  • 56312.jpg
   56312.jpg
   Големина на фајлот:
   39 KB
   Прегледи:
   2.255
  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   10,2 KB
   Прегледи:
   2.255
 8. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.010
  Пол:
  Женски
  [​IMG] [​IMG]
   
  На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 9. no.name6

  no.name6 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2012
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  56
  Колку што знам и имам видено под венчаницата не се носи долен веш во бела боја,пр. мојата брачеда носеше сини,незнам дали баш таа боја треба да биди и не знам точно поради кои причини.
   
 10. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.820
  Пол:
  Женски
  ^^За ова првпат слушам, јас си носев бела долна облека (бели гаќи), а градник или корсет не носев зошто горниот дел од венчаницата ми беше корсет па немаше потреба.
  А да, носев и холахопки пошто ме жуљаа кондурите (нАли нови, па не рагазени :lol: )
   
 11. I.vana

  I.vana Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  40
  Незнам дали го знаете американското правило за свадба "something old, something new, something borrowed, something BLUE" Затоа и најчесто се носи плав долен веш...поради something BLUE, зошто ако се гаќичките плави нема што друго плаво да се носи :)
   
  На linija и no.name6 им се допаѓа ова.
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.768
  За некои ограничувања за бојата на долната облека досега не сум чула. Јас најверојатно би носела црвена, бидејќи ми е омилена боја. И сум сигурна дека нема да носам танга, најмногу затоа што не се чувствувам многу удобно во танга, а денот ќе биде долг па.... би сакала да се чувствувам удобно. Гаќата сигурно ќе ми биде памучна. Може обична, може и боксерици. Небитно.
   
  На no.name6 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. awee

  awee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  116
  [​IMG]

  Simple but beautiful :*
   
  На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
 14. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.768
  Допаѓања:
  119.697
  Сноѕ Квин, па ти си родена за венчавка што чека овој твојот, секој детал ти е осмислен..(се шалам) :lol:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 15. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.892
  [​IMG]

  носев вакви бели жабици и црвени гаќички со машна бела :inlove: слични на овие на сликата
   
 16. guguence

  guguence Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  313
  Пол:
  Женски
 17. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.277
  Допаѓања:
  5.150
  Јас би ви препорачала да си ја чувате за некој друг ден секси чипкаста долна облека за да можете да ја искористите паметно :) . Зависи што ќе ви дозволи венчаницата да се носи одоздола и првенствено гледајте да е нешто меко - памучно и удобно зашто е дооооолг денот.
  Јас носев бела долна облека а каква....не се ни сеќавам
   
  На Nevena.Smilevska, lolyta777 и eli25 им се допаѓа ова.
 18. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.974
  Допаѓања:
  77.359
  Jaс не планирам да носам вакви корсети и слично,само нели гаќички,е сега незнам дали да земам малку повисочки како мидер да ми го опфатат и стомакот-кој не ми е голем, ама чисто онака :lol:
  Фустанот ми е скроз тесен па било што да облечам додоатно ќе се познава.
  Е сега зошто е топло,незнам хулахопки не носам,дали некои надколенки,заради чевлите да не ми се лизгаат :?: Подвезица од каде да најдам?
   
 19. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.024
  Стави си чорапи со силикон, до горе што се. Не држат ич топло.
  На вакви мислам
  [​IMG]
   
 20. darcy

  darcy Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  2.177
  Допаѓања:
  5.880
  Подвезици слабо има низ град мислам... Повеќе се носат чорапи со силиконска трака што ги држи. Побарај евентуално во Victoria's Secret.
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.