1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што попрво би?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од burthdaykake, 1 август 2020.

 1. burthdaykake

  burthdaykake Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2020
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  2.328
  Пол:
  Женски
  Или would you rather. Не најдов ваква тема, а искрено не ни барав :D
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. burthdaykake

  burthdaykake Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2020
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  2.328
  Пол:
  Женски
  Сама ќе си играм тогаш!
  Дали попрво би се вратил/а во минатото или отпатувал/а во иднината?
   
  На Nightwish11 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. f.girl

  f.girl Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 октомври 2015
  Пораки:
  2.157
  Допаѓања:
  32.456
  Пол:
  Женски
  Во иднината, за да не го убијам дедо ми :D

  Дали попрво би живеела во куќа со поглед на море или би живеела во куќа на планина?
   
  На burthdaykake му/ѝ се допаѓа ова.
 4. burthdaykake

  burthdaykake Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2020
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  2.328
  Пол:
  Женски
  На планина :)
  Дали би да зборуваш 4 јазици или да посетиш 4 земји, кои сакаш?
   
 5. Brinetka

  Brinetka Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2018
  Пораки:
  610
  Допаѓања:
  7.806
  Пол:
  Женски
  Да посетам 4 земји што ги сакам.

  Дали би ја работел работата шо ја сакаш а платата е мала, или би работел работа што не ти е под ќејф а платата е голема?
   
 6. Billy Idol

  Billy Idol Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  4.052
  Допаѓања:
  34.238
  Пол:
  Машки
  Ако е доволна за океј живот таа плата, би ја работел работата што ја сакам.

  Дали би сакала да јадеш и да не се дебелееш или како старееш да не ти се појавуваат брчки?
   
 7. f.girl

  f.girl Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 октомври 2015
  Пораки:
  2.157
  Допаѓања:
  32.456
  Пол:
  Женски
  Да јадам и да не се дебелеам.

  Дали попрво би сакала да бидеш невидлива или да ги читаш мислите на другите?
   
 8. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.219
  Пол:
  Женски
  Да бидам невидлива но, тоа не е можно.
  Дали попρво би ρаботеле на бавча или би вежбале фитнес?
   
 9. burthdaykake

  burthdaykake Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2020
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  2.328
  Пол:
  Женски
  Би вежбала фитнес.

  Дали попрво би да добиеш 7 на лото или да ти се оствари најголемата желба?
   
 10. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.219
  Пол:
  Женски
  7 на лото.
  Дали попρво би сκоκнал/а од педалинκа или би пρестојувал/а еден ден на остρовот Голем гρад??
   
 11. Celltica

  Celltica Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2020
  Пораки:
  4.114
  Допаѓања:
  26.646
  Би скокнала од педалинка.

  Дали попрво би живеела во рурална област во Африка или во ненаселениот дел на Аљаска?
   
 12. burthdaykake

  burthdaykake Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2020
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  2.328
  Пол:
  Женски
  Ненаселениот дел на Аљаска.

  Дали попрво би да те затворат во просторија со бесно куче или да паднеш во темна и прљава вода, во Вардар на пример?
   
 13. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.219
  Пол:
  Женски
  Во пρостоρија си бесно κуче.
  Дали ρадо би се дρужел/а со женсκи или би се дρужел/а со машκи?
   
 14. burthdaykake

  burthdaykake Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2020
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  2.328
  Пол:
  Женски
  Женско друштво :d:

  Дали попрво би изневерил/а или да бидеш изневерен/а?
   
 15. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.219
  Пол:
  Женски
  Да бидам изневеρена.
  Дали попρво би возела велосипед или би пливала?
   
 16. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  3.893
  Допаѓања:
  14.682
  Пол:
  Женски
  Возела велосипед
  Дали попрво би јадела леб и сол или леб и бибер?
   
 17. LadyLollypop

  LadyLollypop Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  1.112
  Допаѓања:
  5.395
  Пол:
  Женски
  леб и сол
  Дали попрво би живеела во пештера или во мала куќарка на дрво?
   
 18. burthdaykake

  burthdaykake Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2020
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  2.328
  Пол:
  Женски
  Во мала куќарка на дрво.

  Дали попрво би донирал/а на болен човек или би купил/а нешто да ги израдуваш блиските?
   
 19. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.656
  Допаѓања:
  45.631
  Би донирал на болен.

  Дали попрво би испушил 10 кутии цигари, или би испил 10 шишиња алкохол?
   
 20. burthdaykake

  burthdaykake Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2020
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  2.328
  Пол:
  Женски
  10 шишиња алкохол, тешкооооооо

  Дали попрво би да прдиш секогаш кога ти е напријатно или да не можеш да се контролираш и да кажеш се што ќе ти дојде на памет?