Што работите?

Дискусија во 'На работното место' започната од lady2013, 6 август 2013.

 1. lady2013

  lady2013 Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  21
  Која е вашата работа?Што сте по професија,а што работите?Се надевам ќе ги споделите вашите искуства
   
 2. swrcii

  swrcii Нов член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  267
  Јас работам во сопствена фирма,тука нема да откријам за која се работи. (макар што сумњам дека ке ти одговорат,анонимни се :P)
   
 3. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.835
  Допаѓања:
  48.711
  Пол:
  Женски
  Во една Скопска општина :D Канцелариско глувче, во описот на работата ми спаѓа и дрндање со колешки и пиење кафиња на тераса :lol:
   
  На Бибка04, ADOKI и ELIDavor им се допаѓа ова.
 4. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.539
  Допаѓања:
  2.755
  Пол:
  Женски
  Лаборант во прехранбена фирма...

  Сам си, не те замараат луге, си работиш си испитуваш храна и пијалаци
  Интересно...
   
  На ADOKI, Две Принцези, Oscar Lady и 8 други им се допаѓа ова.
 5. bobmarli

  bobmarli Активен член

  Се зачлени на:
  23 март 2013
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  2
  Моментално сум невработена, се надевам не за долго :)
   
 6. kameron21

  kameron21 Активен член

  Се зачлени на:
  11 август 2013
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  7
  не сум вработен
   
 7. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.154
  Допаѓања:
  123.964
  Пол:
  Женски
  Ги тренирам живците на мама и тато хахах се зезам моментално не вработена,ученичка во основна а за 10 години дај боже фармацевт :)
   
 8. andrea99

  andrea99 Нов член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  4
  Престанав да работам уште пред да почнам си обезбеднив иднина и сигурни пари на кои сега сум единствена сопствничка и цел живот работев за своја душа тоа што и денес ми е страст
   
  На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.890
  Пол:
  Женски
  Фабрика за производство на кондиторски производи, кроасани, грицки, бисквити..
   
  На ELIDavor, Barbie20, zalosna и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.281
  Допаѓања:
  8.637
  Пол:
  Женски
  Моментално волонтер стоматолог во приватна ординација (пошо плата не земам :D ), додека да си исполнам критериуми за стаж и да полагам за licenca, па да си барам платена работа.
  А работам и како промотерка за маркетинг агенција последниве 2 години, викендашка работа. :)
   
 11. secretservice

  secretservice Нов член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  1 smena Ekonomist i Smetkovoditel - Skopje,
  2 smena Pratenje....!
   
 12. babibaby

  babibaby Активен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2013
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  6
  jas rabotam kako prodavacka vo eden butik za obleka
   
 13. lady2013

  lady2013 Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  21


  Еве уште еден економист.Мило ми е колешке ;)
   
 14. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.611
  Допаѓања:
  73.056
  Пол:
  Женски
  моментално ништо си седам дома и си го растам мешето ;) а иначе во SRK (црвен крст) во CH
   
  На Salome му/ѝ се допаѓа ова.
 15. kelk

  kelk Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  5
  sopstvena firma za gradeznistvo
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. lady2013

  lady2013 Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  21
  И како е да бидеш сам свој газда?
   
 17. IveBrajan

  IveBrajan Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2014
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  592
  НастаМничка/Професорка (кој како милува) :)
   
  На ADOKI и ELIDavor им се допаѓа ова.
 18. vinozito1

  vinozito1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2013
  Пораки:
  583
  Допаѓања:
  3.415
  Денес е тешко да се дефинира едно работно место посебно во приватна фирма.
  Работам се и сешто да почнувајќи од чистење па потоа се друго, поврзано со работното место .
   
  На ELIDavor, ***nekoja***, crazylady и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.294
  Допаѓања:
  2.397
  Пол:
  Женски
  Моментално сум на работното место џаболебарење, за некои 6 години докторка :inlove:

  доста амбициозно, нели?? :) :emo:
   
 20. nene88

  nene88 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2012
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  491
  Пол:
  Женски
  1. Имам фирма за планирање и организирање свадби
  2. Тичр, како што ме викаат учениците :) Во приватно школо за странски јазици.
   
  На Oscar Lady, crazylady, mims-89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.