1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што сакаат/не сакаат жените во сексот

Дискусија во 'Секс' започната од seksi, 3 февруари 2011.

 1. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  113
  Некако дојдов на идеја да пишуваме на оваа тема.

  1. Сакаат да ја осетат тежината на машкото кога е врз нив, но не премногу.
  2. Го сакаат почетокот на сексот.
  3. Една познаничка рекла на шала дека не сака три прста внатре хахаха
  4. Сакаат убедливи, не срамежливи допири.
  5. Сакаат среденост доле :$
  6. Не сакаат кога се мажите по чорапи хаха
  7. Не сакаат игнорирање/незнаење на клиторисот.
  8. Не сакаат да имаат водечка улога премногу.
  ...
   
  На makedon81, didisi, Vlaad и 5 други им се допаѓа ова.
 2. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.574
  Јас не сакам,а на дечко ми сум го известила со време па си знае :lol: ,а многу го има по порничи,да ја турка главата на партнерката кон неговата машкост заради прузање орален,многу ми е ова деградирачко некако :Down: .
  Не ми текнува нешто др.јас многу си го сакам сексот,па и ептен ретко нешто сосем да не ми се свиѓа.
   
  На makedon81 и veren им се допаѓа ова.
 3. Renee

  Renee Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  27
  Не сакам, кога ќе сум напалена баш онака за добар и див секс, и да почне да ми тупи за анален....
  Значи нема нешто поболно и погрозно од анален секс според мене, не знам како може некои да уживаат во тоа.... Мене ми е многу одбивно и грозно, еднаш пробав и од тогаш имам голема фобија и страв од анален секс.
   
  На makedon81, didisi, tigrica92 и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.574
  Со правилна хигиена и правилно практикување аналниот секс е многу убаво искуство ;) .
   
  На Arjanit2021, veren и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 5. Renee

  Renee Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  27

  Што се треба да направам за да го доживеам како убаво искуство?
   
 6. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.574
  Најпрво хигиенски местото треба да е убаво и внатрешно и надворешно исчистено се прави со повеќе млазеви вода,сега зависи колкава е еластичноста на отворот,за да се изведе најдобро.
  Битно е да сакаш да си многу возбудена и да замислиш како ќе ти е убаво.
  За да ја контролираш пенетрацијата и да немаш болка земи го ти неговиот пе*ис па одреди си поза во која сама ќе си по поставиш ;) .Како за почеток добро би било да го „наседнеш„ одозгора,или пак да сте странично значи на бок,припиени еден до др.Со време и пракса ќе мозес во сите возмозни пози ;) .
   
 7. Renee

  Renee Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  27

  Кој не пробал не може да знае, па ајде ќе се обидам уште еднаш, благодарам на советот Теодора :)
   
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.522
  Допаѓања:
  72.390
  Пол:
  Женски
  Лично јас ова:
  1. Не сакам кога некој нема појма каде се наоѓа фамозниот клиторис па без врска си чепка долу сакајќи да ме ,,подготви'' за чинот.
  2. Сакам кога ми ја трга косата од лицето тогаш кога треба.
  3. Не сакам кога за време на орален секс ми ја турка онака главата... океј господине, знам што треба да правам, само не ме напинај толку.
  4. Сакам кога знае кога да биде нежен а кога груб.
  5. Не сакам кога како гром од ведро небо ќе побара анален.
  6. Сакам кога си се гушкаме после тоа.
  7. Не сакам кога ќе утнеме некоја поза.
  8. Сакам да зборуваме безобразно.
  Итн.
   
  На Kimberly11, didisi, Dust и 6 други им се допаѓа ова.
 9. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  16.146
  Прво сакам долга предигра.:$ То е нешто задолжително ептен некогаш ако сме во гужва и брзање можи да се премини на главна акција.
  Сакам да биди искусен и издржлив. Не сакам да ми сврши пред мене т.е пред да се испискам појќепати или ко ќе ми е најслатко да ми крши ќефои.
  Сакам да менуваме пози и да испробуваме на нови локации, не само в кревет и тоа па тоа.
  Не сакам да ме напнува на секс во тројки, во пареви освен ако некогаш ја застранам од умов па сама да му речам можи тогаш мора да ми ја исполни таа желба.:$:P
  Сакам да биди депилиран, влакна ми сметаат и нема орален во таква ситуација, навикната сум си на мазно и така ми е поубаво.:P
  Не сакам да ме напнува за анален и да ми прави финти без мое знаење и спремност да ми го ....:@:fubar:
  Сакам да знае кога треба да биди нежен и груб.
  Сакам да знае дека никогаш не треби да ме одбие колку и да е уморен од работа.:nod::shake:
  Сакам некогаш да ми направи атмосфера со омилено музиче, жесток пијалок.(y):d::music:
  Сакам да ми се восхитува ко ќе сум во секси облека.:makeup:(hollest)
  Сакам да играме преверзни игри на соблекување, предизвици. :o:P
  Сакам да се тушираме заедно после секс. То ми е исто омилено. Сакам да ме гушка, да ме гали, да ме бакнува. Сакам да си заспијам до него. :l:
  Сакам да ме разбуди за да се впуштиме пак во акција.:~::lol:
  Сакам реприза на добра партија секогаш.:devil:
   
  На makedon81, piksooki, didisi и 7 други им се допаѓа ова.
 10. buttercup5

  buttercup5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  1.240
  Пол:
  Женски
  Сакам:
  - кога ќе ме погали или ќе ја стави раката на моето бутче
  - кога ќе ме земе накај него и ќе ми ја повлече маицата надоле за да ми ги бакнува градите
  - кога ќе почне да ме бакнува по врат и ќе се спушти надоле за "од срце" да ми пружи добра оралка
  - кога ќе ме зграпчи за колкови и ќе почне побрзо и побрзо
  - кога ќе ме фати за врат/коса и ќе ми ја зарие машкоста до крај

  Не сакам:
  - кога ќе почне да пика прсти во задна врата
  - кога ќе ми ја бутка главата надоле додека му давам орал
  - кога напиња да пробаме нешто што мене ми е деградирачки (пр. да ми сврши на лице)
  - кога само ќе се испружи и ќе ме остави се' сама да правам
   
  На makedon81, Pamela Daisy, diskreten32 и 9 други им се допаѓа ова.
 11. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  918
  Допаѓања:
  9.605
  Лол коментарите погоре :o

  Јас и он за време на сексот само 1 работа сакаме - да биде освежена просторијата, значи да има воздух оти на топло не се издржува, одма ќе се испотиме и залепиме.

  Значи битно е да дува климата, отворен прозор, нешто да го разладува воздухот.
   
  На Arjanit2021, Dadusicka, LoneWolfGuy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.140
  Какво е ова прашање?
  Нема две исти жени, како што нема два исти мажи.
  Сите сакаат различни работи.
   
  На g8lQQk, didisi, marlonbrando69 и 4 други им се допаѓа ова.
 13. babaDara

  babaDara Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2011
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  621
  Пол:
  Женски
  -Сакам долга предигра
  -Сакам да биде спонтан, да не биде тоа однпаред договорено
  -Сакам да менуваме пози и места каде што ќе водиме љубов
  -Сакам да има долги бакнувања, со многу страст
  -Сакам орал ама двајцата а не некој кој мисли само за себе
  -Сакам секси веш да носам, тоа посебно ми е битно и да забележува дека сум се ,,накитила,, за него
  -Сакам на крајот кафе
  -Сакам да се повторува

  -Не сакам кога е ради реда
  -Не сакам да нема љубов, туку тоа да е само празнење
  -Не сакам да е ретко зато шо мава на психа:D:D:D
   
  На Arjanit2021, TeonaZ, Pabi19 и 2 други им се допаѓа ова.
 14. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.979
  Допаѓања:
  6.396
  Пол:
  Женски
  Долга предигра, секси играчки, и после сексот купка.. 8) А не сакам да имам секс со човек со кој едвај го познавам и не чуствувам ништо и не ме привлекува со таков човек неможам да добијам оргазам :swear: и оралниот секс не го сакам не ме пали.
   
  На LoneWolfGuy и marlonbrando69 им се допаѓа ова.
 15. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  383
  Допаѓања:
  2.128
  Пол:
  Женски
  Сакам предигра
  Сакам кога орално ме задоволува и обратно
  Сакам кога ми зборува
  Сакам кога го лапам и бакнувам по вратот
  Сакам кога имаме див секс
  Сакам кога менуваме пози

  Не сакам кога имаме секс дека само мене ми се сака
  Не сакам кога пред да свршам почнува да му звони телл и ми се уништува моментот
   
  На Arjanit2021, makedon81, didisi и 2 други им се допаѓа ова.
 16. LoneWolfGuy

  LoneWolfGuy Популарен член

  Се зачлени на:
  3 август 2017
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  1.141
  Пол:
  Машки

  Па можеби затоа сите различно си кажуваат што сакаат и не сакаат. ;)
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Afrodita86

  Afrodita86 Нов член

  Се зачлени на:
  16 декември 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Сакам кога ќе ме удира по газето
  Сакам кога ќе ми даде да му правам што ќе посакам
  Сакам да ме дави за време на актот
  Сакам кога ќе ми пика анални играчки и кога е многу нежен додека го прави тоа
  Сакам кога ме лиже на, во и околу интимните делови вклучувајќи го и газот (да, анусот)
  Сакам кога ми дозволува да си играм јас со неговиот пенис и анус
  Сакам да бидам доминантна но и кога тој ќе почне да се однесува како да му е "преку глава" од мојата доминација па ме фаќа со повеќе сила и погрубо темпо
  Сакам нежност после актот, колку и да сме биле груби, да се однесуваме како невини дечиња еден со друг, исполнети со срамежливост (не срам, срамежливост!)
  Сакам кога само понекогаш, ретко, но не заборава да го направи тоа - да ме праша што сакам иако знае конкретно кои работи ми се допаѓаат и да се фокусира целосно на мене и да прави само јас што ќе му кажам, а никогаш не го искористувам целосно бидејќи и тоа малку што го прави ме прави да се чувствувам како принцеза.
  Не сакам кога понекогаш ќе сака (некогаш јас сум таа) премногу пати во денот да имаме односи и се наоѓаме во лоша ситуација двајцата каде почнува двајцата да не боли од премногу триење па ќе се насмееме заедно и ќе си пуштиме филм и ќе заспиеме заедно па не ни смета ништо.

  Важно е луѓе - со партнерот/ката да се познавате, да си ги знаете границите и желбите и да се фокусирате на него/неа, за тој да се фокусира на вас.
   
  На Arjanit2021, Dust, makedon81 и 7 други им се допаѓа ова.
 18. candy.cane

  candy.cane Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.684
  Допаѓања:
  8.983
  Пол:
  Женски
  Сакам
  • кога го убрзува темпото ради возбуда
  • кога ме гледа во очи, успат ќе се насмевне или ќе ме баци
  • кога ми покажува (не)вербално дека ужива
  • кога ме гледа и допира ко да сум божица на убавината
  • кога од разменување нежности преминуваме на див животински секс ( и обратно)
  Не сакам
  • кога свршува за 3 минути
  • кога свршува после 30+ минути
  • кога ме плеска посилно по задник
  • кога ме замара за орален
  • кога ме замара за анален
   
  На Herrera, Dust, SummerGirl и 11 други им се допаѓа ова.
 19. Ицолгудбејбе

  Ицолгудбејбе Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2015
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  1.141
  Пол:
  Женски
  Дрка*џии јаки само на збор , а со мало петле леле комбинацијава усвет факам .
   
  На SummerGirl, Vlaad и me again им се допаѓа ова.
 20. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  1.357
  Пол:
  Женски
  Нека трепка :D
   
  На invisible23, cresa-jagoda, SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.