Што сакате кај припадниците на спротивниот пол?

Дискусија во 'Канта' започната од Amore, 24 април 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  71
  Што ви се допаѓа или што сакате да поседува личноста од спротивниот пол??
   
 2. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  172
  Од психички аспект сакам да е духовит,да знае да сврзи две реченици и да не фали многу.Сакам да е внимателен и до некоја мера романтичен.
  Од физички аспект сакам зелени очи,црна коса,убава насмевка и убав задник. :D
  Истотака сакам кога убаво мириса и кога знае да се облече убаво. :D :D
   
 3. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  572
  физички сакам висок црн дечко со скроз кратка коса, несакамкосица, шишки на страна итн...малце може да има брадичка но средена, не онака обраснат и без некоја линија , но може и без брада, сепак не мора да биде ваков.
  Психички..хмм, духовит, да знае да ме насме, да ме почитува, да биде сериозен во моменти кога треба, да има добра душа, да не омаловажува други луѓе и да не навредува свои другари.....ќе се изнапишувам ако почнам хахаха
   
 4. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Jas sakam fina,nezna,simpaticna,sarmatna devojka,koja ke me pocituva,razbira,pred se da bide normalna,a ne dignata sponzorusa koja i se bitni pari,koli i itn.ako seuste gi ima.
   
 5. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  71
  Има сшпнзоруши. Внимавај. Таква ми го грабна дечкото :@
  Ајде и јас да кажам каков сакам. Висок, црн,со кратка коса, убав, со црни очи. Да биде добар, нежен, паметен, сериозен, романтичен. Да знае да ме насмее, да ми подготвува изненадувања. Да ме разбира и да биде постојано тука за мене. Едноставно да ме исполнува. :)
   
  На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. orient

  orient Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  би сакала дечко со манири да е сигурен во себе, да знае што сака, да има неодолива насмевка, шармантен и со авантуристички дух :)
   
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.828
  Допаѓања:
  53.834
  Пол:
  Женски
  Се си сакам кај нив :D Ама посебно ме привлекуваат рацете од физички аспект.
   
 8. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  272
  da ima dobra dusa kako prvo,da me pocituva,seriozen ...
  fizicki mi se dopagaat crna kosa-crni oci,a se zalubuvam vo plavi :lol: :lol:

  da ne si vaga vo horoskop :D i jas sakam ubav zadnik :rofl: :$
   
  На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  110
  Neli imase vakva tema? :)
   
 10. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.666
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.