1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што се би направиле девојките за да заведат некое момче?

Дискусија во 'Врски' започната од annnni, 28 март 2010.

  1. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    девојки правиме ли нешто за да ги заведиме момчињата или тие сами ја забележуваат нашта убавина :D ,или едноставно ја користиме нашата убавина,шарм,флертувачки способности,насмевка,поглед ово-оно :D .....
     
  2. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Јас пред да фатам дечко работите се овиваа отприлика вака, гледам дечко во диско, ми се допаѓа на прв поглед, го загледувам , он ме фаќа неколку пати како зјапам во него и ми приоѓа, малку муабет, наоѓаме заеднички дугари- другарки, па муабет за школо,факултет... бла...бла... ако и понатаму ми се свиѓа вртам муабет од страна за кафе следниот ден, и тука он сфаќа колку е саат и ми го бара бројот , или ме остава во недоумица а следниот ден се јавува, го нашол бројот од другарка :D Во случај да не ми се допаѓа како се понаша му викам извини , морам да одам, деругарките ме чекаат.
    Трета варијанта е да гледам во него а он ништо не превзема и одма прашувам по другарки кој е, дали има девојка, да не е педер..... ееее луди млади години :D
    Во мое време социјалните мрежи не беа толку развиени па се се одвиваше по телефон, со смс пораки и по сето тоа следуваше кафе.
    Во главно доволен бил погледот за да привлечем некое момче.
     
    На Nola му/ѝ се допаѓа ова.
  3. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    да да,обично малку провокативен поглед пали,а и мала слатка наивна насмевка,одат во пакет,доволно за почеток... :D
     
  4. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Мислам дека девојките се спремни да направат се и сешто за да заведат некој и да го добијат по секоја цена. Но сепак мислам дека секогаш и не е во ред тоа. Пред да превземеме било што треба да се распрашаме за него, каква личност е, дали вреди - да не биде залуден трудот, после дали е во врска, и тоа е битен момент. Јас никогаш не би сакала да упаѓам во врска и да растурам, затоа што знам мене како би ми било. Но некои девојки избрзуваат и после се каат за одредени нивни реакции, затоа не за џабе се рекло “брза кучка, слепи кучиња раѓа’’
     
    На Samara Morgan и unlucky им се допаѓа ова.
  5. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    ооофф и тоа како,леле да видиш какви се,се смешкат,трепкат со очињата,мрдат со газенцето,мислиш во секој момент ќе свршат....незнам зошто ама мислам дека ваквиот ефект кај овој тип на девојчиња највеќе пали кај машките....или не....???? :?
     
    На sandramnmp му/ѝ се допаѓа ова.
  6. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Да највеќе ‘пали’ ама со усол ако е :)
     
  7. Superiska

    Superiska Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    33
    Devojki sve sto kazavte sve e tocno. Pozdrav
     
  8. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    :?: :?: :?:
     
  9. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Подобро прашајте што не би направило едно девојче за да заведе машко,пократок одговорот би бил ;) :lol:
    Се !!!
     
  10. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    па усул значи ако е во граници на нормала
     
  11. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Прво го гледам вака на изглед како делува,после ги прашувам другарките кој е,каков е и сл.Ако ми се свиѓа одма во напад,му фрлам некој поглед демек срамежлив :lol: :lol: секако дека нема јас да му пријдам за муабет.Обично ова пали кај машките.
    П.С.Никогаш не флертувам со некој што знам дека е зафатен ;) :D
     
  12. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    а што викате за она божем НАИВНО упикување,мрткање,трткање,ово-оно...???
     
  13. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
     
  14. Srcencence

    Srcencence Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    kako da go zavedam koga ima zenska ama mn mi se sviga i taka mi se smeska mn ubavo a jas koa ke go vidam se topammmm aaa so da praam pomagajteee...???
     
  15. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    На прави го тоа што не сакаш да ти го направат.Типот има женска,немој да се мешаш.Подобро само така гледај си го или пак барај некој друг,ама не се мешај во врска,па дури и врската на климави нозе да е,немој да се мешаш. ;)
     
  16. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    го шармирам :) значи го погледнувам, му се насмевнувам и во мегувреме си ја пијам пијачката :) и го вртам настрана погледот со истата насмевка :) јас вака заведувам :D
    а има девојки кои се спремни на се за да заведат... па дури и да се соблечат во моментот :lol:
     
    На Samara Morgan му/ѝ се допаѓа ова.
  17. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.747
    Допаѓања:
    65.194
    Пол:
    Женски
    Ма немам потреба од заведување, толку сум најубава што доволно е само поглед да фрли на мене и готово, во делириум е :!: Ахахахаха :lol: Леле, мала шала :D Девојките се спремни на се, ако некој им падне во око. Јас лично си заведувам со смешкање и со по некој срамежлив поглед. После се преминува на посмело загледување. A не сум направила некоја луад работа за да заведам некој. 8)
     
    На Hopeful и sandramnmp им се допаѓа ова.
  18. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    Никогаш не сум имала намера да заведувам, не знам едноставно како да го правам тоа,а да изгледа природно. :roll: Оттука може да се заклучи дека сум била многу затворена личност, другите ме гледале како озбилна, одбивна, страшна дури, а само кретени имале храброст да ми приоѓаат. Исто така не се трудев ни околу мојот сегашен, па затоа не ми беше јасно дека му се свиѓам до последен момент, а и потоа, затоа што не ми беше верно дека некој асален би ми пришол. Али слични сме, па само муабети му биле доволни да ме процени правилно. Сега сум поинаква-позборлива, мислам дека со интересен муабет, смисла за хумор можеш секого да освоиш, ако имате слични интереси. :) Тоа ми се има случено несакајќи, без да бидам свесна, неколку пати откако се сменив.
    Инаку оружја за заведување на женскиве: погледот, насмевката, одмерени движења-говор на тело, смисла за хумор, интелектот (опционално, зависи за каков тип се работи) и слично. Многу сум револтирана на типки кои се нападни, иако знаат или гледаат дека е некој зафатен, а уште повеќе на машки кои попуштаат пред нив-никогаш нема да се помирам со таа нивна особина (од претходно искуство беше претежно).
     
    На Samara Morgan, sandramnmp и Lejly им се допаѓа ова.
  19. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328

    Lele, i jas sum zatvorena....i site mi vikaat mn sum ozbilna, namurtena!!!...... vsusnost i jas gi gledam dr devojki...onaka mn napadno i premnogu sexy se oblekuvaat za da privlecat nekoe masko, i mu pravat nekoi finti...nemam nisto protiv tie zenski......ama jas ne mozam da se zamislam taka.....ako se oblecam taka...si vikam lele kako nekoja kurva sum (izvinite na izrazov), taka nevino da mu se smeskam i mu pominuvam na maski ( a vsusnost so namera da go pravam) pak ke si recam lele mn kurvinsko e toa za mene! I ajde sega kazete kako da se odnesuvam!? Ete me jas sama ko pukalo sum .... I :D :D :D :D :D :D
     
    На sandramnmp му/ѝ се допаѓа ова.
  20. wild-rose

    wild-rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    5
    Скарлет, биди своја...биди она што си...незначи ако се облечеш сите да те забележат дека си курва...кај сите палат нежни насмевки, шеги, опуштени девојки, насмеани, среќни...нормално ако правиш така никој нема да ти пријде прво од страв да не го одбиеш па се друго...ако се облечеш убаво и провокативно незначи да легнеш со сите види ова - WHAT YOU SEE IS NOT WHAT YOU GET !
     
    На Ence_368 му/ѝ се допаѓа ова.