1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што се би направиле девојките за да заведат некое момче?

Дискусија во 'Врски' започната од annnni, 28 март 2010.

 1. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  640
  девојки правиме ли нешто за да ги заведиме момчињата или тие сами ја забележуваат нашта убавина :D ,или едноставно ја користиме нашата убавина,шарм,флертувачки способности,насмевка,поглед ово-оно :D .....
   
 2. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.439
  Пол:
  Женски
  Јас пред да фатам дечко работите се овиваа отприлика вака, гледам дечко во диско, ми се допаѓа на прв поглед, го загледувам , он ме фаќа неколку пати како зјапам во него и ми приоѓа, малку муабет, наоѓаме заеднички дугари- другарки, па муабет за школо,факултет... бла...бла... ако и понатаму ми се свиѓа вртам муабет од страна за кафе следниот ден, и тука он сфаќа колку е саат и ми го бара бројот , или ме остава во недоумица а следниот ден се јавува, го нашол бројот од другарка :D Во случај да не ми се допаѓа како се понаша му викам извини , морам да одам, деругарките ме чекаат.
  Трета варијанта е да гледам во него а он ништо не превзема и одма прашувам по другарки кој е, дали има девојка, да не е педер..... ееее луди млади години :D
  Во мое време социјалните мрежи не беа толку развиени па се се одвиваше по телефон, со смс пораки и по сето тоа следуваше кафе.
  Во главно доволен бил погледот за да привлечем некое момче.
   
  На Nola му/ѝ се допаѓа ова.
 3. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  640
  да да,обично малку провокативен поглед пали,а и мала слатка наивна насмевка,одат во пакет,доволно за почеток... :D
   
 4. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  Мислам дека девојките се спремни да направат се и сешто за да заведат некој и да го добијат по секоја цена. Но сепак мислам дека секогаш и не е во ред тоа. Пред да превземеме било што треба да се распрашаме за него, каква личност е, дали вреди - да не биде залуден трудот, после дали е во врска, и тоа е битен момент. Јас никогаш не би сакала да упаѓам во врска и да растурам, затоа што знам мене како би ми било. Но некои девојки избрзуваат и после се каат за одредени нивни реакции, затоа не за џабе се рекло “брза кучка, слепи кучиња раѓа’’
   
  На Samara Morgan и unlucky им се допаѓа ова.
 5. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  640
  ооофф и тоа како,леле да видиш какви се,се смешкат,трепкат со очињата,мрдат со газенцето,мислиш во секој момент ќе свршат....незнам зошто ама мислам дека ваквиот ефект кај овој тип на девојчиња највеќе пали кај машките....или не....???? :?
   
  На sandramnmp му/ѝ се допаѓа ова.
 6. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  Да највеќе ‘пали’ ама со усол ако е :)
   
 7. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Devojki sve sto kazavte sve e tocno. Pozdrav
   
 8. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  640
  :?: :?: :?:
   
 9. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.851
  Пол:
  Женски
  Подобро прашајте што не би направило едно девојче за да заведе машко,пократок одговорот би бил ;) :lol:
  Се !!!
   
 10. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  па усул значи ако е во граници на нормала
   
 11. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  176
  Прво го гледам вака на изглед како делува,после ги прашувам другарките кој е,каков е и сл.Ако ми се свиѓа одма во напад,му фрлам некој поглед демек срамежлив :lol: :lol: секако дека нема јас да му пријдам за муабет.Обично ова пали кај машките.
  П.С.Никогаш не флертувам со некој што знам дека е зафатен ;) :D
   
 12. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  640
  а што викате за она божем НАИВНО упикување,мрткање,трткање,ово-оно...???
   
 13. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.042
   
 14. Srcencence

  Srcencence Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  kako da go zavedam koga ima zenska ama mn mi se sviga i taka mi se smeska mn ubavo a jas koa ke go vidam se topammmm aaa so da praam pomagajteee...???
   
 15. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  176
  На прави го тоа што не сакаш да ти го направат.Типот има женска,немој да се мешаш.Подобро само така гледај си го или пак барај некој друг,ама не се мешај во врска,па дури и врската на климави нозе да е,немој да се мешаш. ;)
   
 16. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.834
  Пол:
  Женски
  го шармирам :) значи го погледнувам, му се насмевнувам и во мегувреме си ја пијам пијачката :) и го вртам настрана погледот со истата насмевка :) јас вака заведувам :D
  а има девојки кои се спремни на се за да заведат... па дури и да се соблечат во моментот :lol:
   
  На Samara Morgan му/ѝ се допаѓа ова.
 17. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.081
  Допаѓања:
  61.922
  Пол:
  Женски
  Ма немам потреба од заведување, толку сум најубава што доволно е само поглед да фрли на мене и готово, во делириум е :!: Ахахахаха :lol: Леле, мала шала :D Девојките се спремни на се, ако некој им падне во око. Јас лично си заведувам со смешкање и со по некој срамежлив поглед. После се преминува на посмело загледување. A не сум направила некоја луад работа за да заведам некој. 8)
   
  На Hopeful и sandramnmp им се допаѓа ова.
 18. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  111
  Никогаш не сум имала намера да заведувам, не знам едноставно како да го правам тоа,а да изгледа природно. :roll: Оттука може да се заклучи дека сум била многу затворена личност, другите ме гледале како озбилна, одбивна, страшна дури, а само кретени имале храброст да ми приоѓаат. Исто така не се трудев ни околу мојот сегашен, па затоа не ми беше јасно дека му се свиѓам до последен момент, а и потоа, затоа што не ми беше верно дека некој асален би ми пришол. Али слични сме, па само муабети му биле доволни да ме процени правилно. Сега сум поинаква-позборлива, мислам дека со интересен муабет, смисла за хумор можеш секого да освоиш, ако имате слични интереси. :) Тоа ми се има случено несакајќи, без да бидам свесна, неколку пати откако се сменив.
  Инаку оружја за заведување на женскиве: погледот, насмевката, одмерени движења-говор на тело, смисла за хумор, интелектот (опционално, зависи за каков тип се работи) и слично. Многу сум револтирана на типки кои се нападни, иако знаат или гледаат дека е некој зафатен, а уште повеќе на машки кои попуштаат пред нив-никогаш нема да се помирам со таа нивна особина (од претходно искуство беше претежно).
   
  На Samara Morgan, sandramnmp и Lejly им се допаѓа ова.
 19. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  327

  Lele, i jas sum zatvorena....i site mi vikaat mn sum ozbilna, namurtena!!!...... vsusnost i jas gi gledam dr devojki...onaka mn napadno i premnogu sexy se oblekuvaat za da privlecat nekoe masko, i mu pravat nekoi finti...nemam nisto protiv tie zenski......ama jas ne mozam da se zamislam taka.....ako se oblecam taka...si vikam lele kako nekoja kurva sum (izvinite na izrazov), taka nevino da mu se smeskam i mu pominuvam na maski ( a vsusnost so namera da go pravam) pak ke si recam lele mn kurvinsko e toa za mene! I ajde sega kazete kako da se odnesuvam!? Ete me jas sama ko pukalo sum .... I :D :D :D :D :D :D
   
  На sandramnmp му/ѝ се допаѓа ова.
 20. wild-rose

  wild-rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  5
  Скарлет, биди своја...биди она што си...незначи ако се облечеш сите да те забележат дека си курва...кај сите палат нежни насмевки, шеги, опуштени девојки, насмеани, среќни...нормално ако правиш така никој нема да ти пријде прво од страв да не го одбиеш па се друго...ако се облечеш убаво и провокативно незначи да легнеш со сите види ова - WHAT YOU SEE IS NOT WHAT YOU GET !
   
  На Ence_368 му/ѝ се допаѓа ова.