Што се случува со мојата убавина?

Дискусија во 'Лице' започната од UnBroken, 23 февруари 2012.

 1. UnBroken

  UnBroken Активен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Значи со мене незнам што се случува.Вака во текот на денот ,има период од 19 до 22 часот изгледам преубаво,тоа моето лице.Во периодот од 9-13 часот изгледам не убаво.Зошто има вакви периоди?Дали и на вас ова ви се случува?Што да правам?
   
 2. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.702
  Пол:
  Женски
  А од 13- 19 часот како изгледаш? :?: Не знам што се случува со твојата убавина. :D
   
  На LittlePinky, Umbrella22, Katiija и 4 други им се допаѓа ова.
 3. Em4e711

  Em4e711 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  165
  А што е со твоето лице? Носот ти се менува, очите?? Кожата? Појасни малку....
   
 4. UnBroken

  UnBroken Активен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Сосема се менувам.Очите едноставно како да ми светат.Немам подочнаци.Незнам како да не сум јас
   
 5. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Можеби е резутат на замор, обично и јас кога станувам рано наутро кога, имам обврски кога ќе се вратам дома изгледам исцрпено, подочњаци и сл... а за тоа после 19 часот навистина не знам :lol:
   
 6. impossiblee

  impossiblee Активен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  6
  Иста сум и јас лицето ми е потемно и помазно очите ми се позелени и устата поголема. но после 1-2 часа сето тоа отиде го смена едноставно незнам ни јас што е .
   
 7. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.887
  Може да е од светлото, може да е од моменталната состојба (дали си среќна, тажна итн.), може да е од умореноста, можеби тогаш си станала од спиење... Од кај да знаеме ние. Оди на дерматолог (ако мислиш дека е сериозно).
   
 8. LadyH

  LadyH Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  85
  Расположение, сон, количество електричество во тебе.. може да има повеќе фактори, можеби е и психа ти се увртело такво нешто.Исто како што денес истата фризура ми стои прекрасно и истата шминка , а вчера ни малку. мене барем ми се случува тоа :^)
   
  На Juicy03 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. sweet25

  sweet25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  313
  Може е и само до светлината, дневната е појака од ноќната па можеш повеќе да се анализираш и да си наоѓаш маани. Инаку јас кога не сум наспана ич не сакам да се гледам, на очите ми се познава бидејки ми се крупни и тогаш капаците како да ми добиваат друга форма :wasntme: . А се будам ненаспана, се погледнувам и си се допаѓам ептен , после некој саат веќе ми се познава уморот :@
  А најубаво ми е лицето после добар секс, или така ми се чини од што сум си расположена :D
   
 10. MissDior

  MissDior Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2011
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  8.113
  Мислам дека промената е во твојата глава, ти така се перцепираш себси. Можеби тоа што го правиш во тој дел од денот влијае на тоа како се доживуваш во огледало. Други луѓе ја забележале промената?
   
  На Juicy03 и Hipica им се допаѓа ова.
 11. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.683
  Допаѓања:
  103.012
  И јас не знам што се случува со мојата. Секој ден се поубава и поубава сум...ова веќе е неподносливо, моите клупа пред порта ставија,од што чекаат ергени на ред.
   
  На sweet-star, LittlePinky, Umbrella22 и 24 други им се допаѓа ова.
 12. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.753
  Допаѓања:
  63.346
  Пол:
  Женски
  Прашај го огледалото :wasntme:
   
  На babyblond му/ѝ се допаѓа ова.
 13. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  511
  Може е до светлината. Насабајле има јака светлина и можеш сите детали и мани на лицето да ги видиш. Ноќе т.е. на светилка нема доволно светлина па не се гледаат сите детали, бои и мани и добиваш илузија дека си поубава.
   
 14. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.084
  Допаѓања:
  3.431
  многу нормална појава, наутро си отечена поради насобраните токсини со кои се мачело цела вечер твојот организам, смени ја исхраната- обично оваа појава ја има кај лугето кои јадат посолена храна па затоа наутро се отечени и со подочњаци
   
 15. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.568
  Да ставаш пудра и од 9 до 13 часот.
   
  На rossonerka и anabel-a им се допаѓа ова.
 16. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.756
  Jaс од на работа кога ќе си дојдев дома бев испиена во лицето, анемична и многу уморна. Ама така беше зошто многу психички ме исцрпуваше работата, а условите беа катастрофа.
   
 17. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  764
  Така ти е зошто тој период си станала, а + ако си била уморна па си спиела уште по(не убаво :^) ) изгледаш. |(
   
 18. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.536
  Се брише пудрата, се растекува маскарата, се мрси косата и слично. Или си шејпшифтер. Затоа носи си работи кои ти се неопходни за корекција на фалинките во ташна, и кога ќе се почувствуваш несвежо - освежи си го изгледот.
   
 19. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.092
  Допаѓања:
  16.126
  И јас имам забележано кај себе ваква промена и тоа најчесто кога сум нерасполо/ена тенот ми е потемен дури и лицето знае да ми се направи со бубулици и тогаш уште повеќе се онерасположувам .. Unbroken јас мислам дека промената на твоето лице односно твојата убавина е како резултат на повеќе причини прво на твоите негативни мисли кои на моменти ти поминуваат низ глава ,некои проблеми кои те измачуваат и со тоа ти ја исцрпуваат сета свежина што би ја имала кога би била добро расположена ,мој совет тие да не окупираш толку многу затоа како ти се менува ликот затоа што може да ти прерасне во поголем проблем ,пробај да се опуштиш да најдеш време за себе и повеќе дружи се и забавувај се и да добар сон нема да ти штети.
   
 20. Li..Na

  Li..Na Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2012
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  И мене ми се случувало тоа, од замор или ненаспаност може да е :D