1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што се случува со мојата убавина?

Дискусија во 'Лице' започната од UnBroken, 23 февруари 2012.

  1. UnBroken

    UnBroken Активен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Значи со мене незнам што се случува.Вака во текот на денот ,има период од 19 до 22 часот изгледам преубаво,тоа моето лице.Во периодот од 9-13 часот изгледам не убаво.Зошто има вакви периоди?Дали и на вас ова ви се случува?Што да правам?
     
  2. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    А од 13- 19 часот како изгледаш? :?: Не знам што се случува со твојата убавина. :D
     
    На LittlePinky, Umbrella22, Katiija и 4 други им се допаѓа ова.
  3. Em4e711

    Em4e711 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    613
    Допаѓања:
    368
    А што е со твоето лице? Носот ти се менува, очите?? Кожата? Појасни малку....
     
  4. UnBroken

    UnBroken Активен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Сосема се менувам.Очите едноставно како да ми светат.Немам подочнаци.Незнам како да не сум јас
     
  5. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Можеби е резутат на замор, обично и јас кога станувам рано наутро кога, имам обврски кога ќе се вратам дома изгледам исцрпено, подочњаци и сл... а за тоа после 19 часот навистина не знам :lol:
     
  6. impossiblee

    impossiblee Активен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    6
    Иста сум и јас лицето ми е потемно и помазно очите ми се позелени и устата поголема. но после 1-2 часа сето тоа отиде го смена едноставно незнам ни јас што е .
     
  7. Lov3

    Lov3 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2010
    Пораки:
    774
    Допаѓања:
    1.886
    Може да е од светлото, може да е од моменталната состојба (дали си среќна, тажна итн.), може да е од умореноста, можеби тогаш си станала од спиење... Од кај да знаеме ние. Оди на дерматолог (ако мислиш дека е сериозно).
     
  8. LadyH

    LadyH Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    85
    Расположение, сон, количество електричество во тебе.. може да има повеќе фактори, можеби е и психа ти се увртело такво нешто.Исто како што денес истата фризура ми стои прекрасно и истата шминка , а вчера ни малку. мене барем ми се случува тоа :^)
     
    На Juicy03 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. sweet25

    sweet25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    317
    Може е и само до светлината, дневната е појака од ноќната па можеш повеќе да се анализираш и да си наоѓаш маани. Инаку јас кога не сум наспана ич не сакам да се гледам, на очите ми се познава бидејки ми се крупни и тогаш капаците како да ми добиваат друга форма :wasntme: . А се будам ненаспана, се погледнувам и си се допаѓам ептен , после некој саат веќе ми се познава уморот :@
    А најубаво ми е лицето после добар секс, или така ми се чини од што сум си расположена :D
     
  10. MissDior

    MissDior Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2011
    Пораки:
    1.184
    Допаѓања:
    10.085
    Мислам дека промената е во твојата глава, ти така се перцепираш себси. Можеби тоа што го правиш во тој дел од денот влијае на тоа како се доживуваш во огледало. Други луѓе ја забележале промената?
     
    На Juicy03 и Hipica им се допаѓа ова.
  11. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    И јас не знам што се случува со мојата. Секој ден се поубава и поубава сум...ова веќе е неподносливо, моите клупа пред порта ставија,од што чекаат ергени на ред.
     
    На sweet-star, LittlePinky, Umbrella22 и 24 други им се допаѓа ова.
  12. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.543
    Пол:
    Женски
    Прашај го огледалото :wasntme:
     
    На babyblond му/ѝ се допаѓа ова.
  13. INSIDIOUS

    INSIDIOUS Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    512
    Може е до светлината. Насабајле има јака светлина и можеш сите детали и мани на лицето да ги видиш. Ноќе т.е. на светилка нема доволно светлина па не се гледаат сите детали, бои и мани и добиваш илузија дека си поубава.
     
  14. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    многу нормална појава, наутро си отечена поради насобраните токсини со кои се мачело цела вечер твојот организам, смени ја исхраната- обично оваа појава ја има кај лугето кои јадат посолена храна па затоа наутро се отечени и со подочњаци
     
  15. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    Да ставаш пудра и од 9 до 13 часот.
     
    На rossonerka и anabel-a им се допаѓа ова.
  16. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Jaс од на работа кога ќе си дојдев дома бев испиена во лицето, анемична и многу уморна. Ама така беше зошто многу психички ме исцрпуваше работата, а условите беа катастрофа.
     
  17. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.499
    Допаѓања:
    1.580
    Така ти е зошто тој период си станала, а + ако си била уморна па си спиела уште по(не убаво :^) ) изгледаш. |(
     
  18. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Се брише пудрата, се растекува маскарата, се мрси косата и слично. Или си шејпшифтер. Затоа носи си работи кои ти се неопходни за корекција на фалинките во ташна, и кога ќе се почувствуваш несвежо - освежи си го изгледот.
     
  19. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    И јас имам забележано кај себе ваква промена и тоа најчесто кога сум нерасполо/ена тенот ми е потемен дури и лицето знае да ми се направи со бубулици и тогаш уште повеќе се онерасположувам .. Unbroken јас мислам дека промената на твоето лице односно твојата убавина е како резултат на повеќе причини прво на твоите негативни мисли кои на моменти ти поминуваат низ глава ,некои проблеми кои те измачуваат и со тоа ти ја исцрпуваат сета свежина што би ја имала кога би била добро расположена ,мој совет тие да не окупираш толку многу затоа како ти се менува ликот затоа што може да ти прерасне во поголем проблем ,пробај да се опуштиш да најдеш време за себе и повеќе дружи се и забавувај се и да добар сон нема да ти штети.
     
  20. Li..Na

    Li..Na Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    И мене ми се случувало тоа, од замор или ненаспаност може да е :D