Што сте во хороскоп?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. prettygirl

  prettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  34
  Јас сум стрелец и подзнак девица :D
   
  На foreverMATH, Valentina.Vaki, AlanisM и 2 други им се допаѓа ова.
 2. flower

  flower Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  14
  i jas sum strelec :D
   
  На Svetoslava и kateibale им се допаѓа ова.
 3. iwannaU

  iwannaU Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  18
  Jas sum ribi vo podznak vaga :twisted:
   
 4. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  38.673
  Дупла лавица...
   
  На angelche16, Sara.Be, irrelevant и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Eli4e

  Eli4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  36
  Bliznaci vo horoskop, podznak Devica.
   
 6. MILENA1

  MILENA1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  28
  И јас сум близнаци во хороскоп а во подзнак лав :lol: у убаво ми е ахахахах страшна комбинација :)
   
  На sweetgirl1106 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. butterfly

  butterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5
  Лав во хороскоп а подзнак Бик! :mrgreen: :P
   
  На Lavina :) и m.a.f.i им се допаѓа ова.
 8. nada

  nada Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  15
  jarec sum a podznakot ne si go znam
   
 9. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  317
  jas sum riba podznak ne znam kako da si proveram
   
  На Tara12 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. LoOnyD

  LoOnyD Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  Јас сум овен со подзнак рак :!:
  :roll: :roll: :roll:
   
  На najnajsexy56 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Ljubica

  Ljubica Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  42
  Вага со подзнак стрелец
   
  На najnajsexy56 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Janaaa

  Janaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  12
  Водолија во хороскоп со подзнак рак...туу нема водолии до сега :D
   
  На najnajsexy56 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. lavce

  lavce Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  36
  Dupli lav :)))
   
  На najnajsexy56 и Lavina :) им се допаѓа ова.
 14. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  640
  Rak so podznak jarec.
   
  На Korija и najnajsexy56 им се допаѓа ова.
 15. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.627
  Oven :D
   
  На najnajsexy56 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.979
  РИБИ со подзнак БЛИЗНАЦИ......фатална комбинација :lol:
   
  На najnajsexy56 и ariel333ariel им се допаѓа ова.
 17. mare.pet

  mare.pet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  8
  jas sum vaga, podznak bik :o
   
  На La profesora и najnajsexy56 им се допаѓа ова.
 18. ForeverYoung

  ForeverYoung Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.458
  Јарец,подзнак водолија:)
   
  На anaja1 и najnajsexy56 им се допаѓа ова.
 19. ev4e

  ev4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  14
  kako nema pa jas sum vodolija so podnazk oven :)
   
  На najnajsexy56 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. urnebes

  urnebes Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  6
  хехех ја сум водолија подзнак јарец :)