Што сте добиле/ што сакате да добиете како поклон за матура

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од FamousGirl, 17 октомври 2013.

 1. FamousGirl

  FamousGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2013
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  2
  Насловот кажува се...
  Знам дека има тема поклон за матура, ама се надевам дека ја разбирате разликата меѓу темите :)
   
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.250
  Пол:
  Женски
  Како поклон за матура добив обетки од бело злато, прстен од бело злато, пантолони и кошула и долари.
   
 3. zaljubena18

  zaljubena18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2013
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  139
  ќе видиме во мај :D
   
 4. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.248
  Немилосрдно е да барам некој нешто да ми донеси... и да се лутам околу поклоните...
  Поблиските ме прашаа и ми купија нешто по мој избор...

  Иначе, наместо огромни бомбоњери полни со камчиња, сакав да добијам мало чоколадо барем.
  И наместо многу кичести подароци, нешто помало, поефтино, ама попрактично и поубаво.
  (Пр. добив многу бугарски сетови со парфеми, кои мирисаа ужас, а наместо сет подобро да ми дале еден обичен антиперспирант).

  Со секоја почит кон рачните изработки, ама добив многу работи како за мажачка, кои очигледно им биле од нивните шкафови. (еве и јас имам дома натрупано полно, имам за раздавање, ама не поклонувам такви работи)..
   
 5. TheStar

  TheStar Активен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  13
  Главно,добив пари за кои ми е криво бидејќи ги потрошив на глупости,а не да си земам некој спомен од нив,(ама одтогаш си го имам тоа на ум) исто така добив прекрасни буќети,часовник фестина,накит,кутија за накит,чанти,златен прстен од кумовите,многу чоколада...не се сеќавам многу убаво ама општо земено беа убави подароци.
   
 6. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.854
  Допаѓања:
  7.647
  Пол:
  Женски
  Хаха ќе видам кога ќе дојде времето. :D:D
   
 7. Independiente

  Independiente Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2014
  Пораки:
  786
  Допаѓања:
  1.554
  Пол:
  Женски
  Ај матурантки што би ве израдувало давајте свои мислења ми треба помош да одберам убав но воедно и поскромен подарок за драга матурантка :)
   
 8. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  465
  Допаѓања:
  976
  Пол:
  Женски
  Добив повеќе пари секако ке си купам што сакам. Инаку добив, часовници еден од swarovski еден сребрен на esprit, букети, чоколада, парфеми, пижами, прекривки (си ги користам кога отидов на фах).. Друго не ми текнува.. :D
   
 9. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.715
  Допаѓања:
  9.381
  Пол:
  Женски
  Најмногу пари ми дадоа и букети , и неколку swarovski ланчиња и обетки .
   
 10. kejtmoss

  kejtmoss Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2018
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  324
  Пол:
  Женски
  Добив пари, накит,некои ситни подароци......а сакав да добијам само пари, т.е многу повеќе пари хахаха
   
 11. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  6.824
  Допаѓања:
  195.152
  Пол:
  Женски
  Напредни вие бе 8-|

  Јас ништо не сум добила за матура па ова дур чудно ми е 8-| сигурно сум изрод:)

  Ама затоа сум добила многу повеќе низ животов а не сваќам која е логика да добиеш нешто за матура искрено, прв пат слушам :!:
   
 12. st2007

  st2007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  710
  Пол:
  Женски
  Добив ќебиња, постелнини, пари, парфеми еден куп, букети, чоколади, и накит на сваровски од маж ми.
  А за поклон обично носам пари.
   
 13. Tejjy

  Tejjy Активен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2018
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  169
  Пол:
  Женски
  Желба ми беше да добијам Пандора белегзија безразлика за кој повод, ама ете ја добив за матура и пресреќна бев.
   
 14. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.614
  Пол:
  Женски
  Златна нараквица.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
 15. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  5.357
  Допаѓања:
  48.513
  Пол:
  Женски
  Добив пари.
   
 16. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.028
  Допаѓања:
  131.798
  Пол:
  Женски
  Добив пари, букети, сваровски накит, парфеми.. Супер поклони беа, се ми беше погодено по мој вкус.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Ugly Duckling

  Ugly Duckling Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2018
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  9.852
  Пол:
  Женски
  Немав некоја голема прослава за матура, само најблиските.
  Добив пари, ги искористив за летување.
  Од родителите добив златен прстен, нешто што ќе остани засекогаш.