1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што студирате?

Дискусија во 'Образование' започната од vendiii, 16 август 2011.

 1. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  Да видиме кој каде моментално студира и колку е задоволен од изборот... Право на коментар имаат и новопечените бруцоши :D ... Оние што се запишаа на државен само ќе ви посакам многу десетки, убаво поминати студентски денови , и мноооогу нерви ќе ви требаат :!: :D

  Да почнам ...
  Јас сум на Јустнијан Први :devil: :D правниот ...
   

  Прикачени фајлови:

 2. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.877
  Допаѓања:
  236.691
  ние колески :lol: , и јас имам дипломирано на правен
  сега студирам international business management
   
 3. Dzverche

  Dzverche Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  37
  :lol: јас сум бруцош денес се запишав на Филолошки-англиски јазик и книжевност,ако има некоја колешка нека се јави,инаку најмногу гужва имаше на правните,на мојата катедра мн малце :rofl: :)
   
 4. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  3.918
  Пол:
  Женски
  јас денес се запишав на финки...има некоја друга на истиот ???
   
  На dance92 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  478
  Јас на Гоце Делчев! Информатика!
   
 6. evelyn993

  evelyn993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  314
  хелоу :) и јас се запишав на книжевност денес :)
  е сега, нешто не ми е јасно, зборував со другарка моја што се запиша на економски и ми кажа дека кај нив со пријавата давале ливче со број кое што подоцна кога ги предале документите им го завериле и им рекле да го чуваат затоа што ќе им треба за кога ќе ги објават резултатите.. се зачудив многу затоа што кај нас тие бројки ни ги кажаа усно.. :/
   
 7. MoDeRnA

  MoDeRnA Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  45
  Jас сум филолошки за италијански јазик и книжевност и задоволна сум од изборот воопшто не се покајав што се запишав таму :)
   
 8. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.665
  Допаѓања:
  11.836
  Пол:
  Женски
  Стоматологија. :!:
   
  На ViktorijaMari му/ѝ се допаѓа ова.
 9. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.540
  Пол:
  Женски
  ЈАс :) со среќа нека ни е на двете,колешке! :P :D
   
  На dance92 и senjorita-v им се допаѓа ова.
 10. Dzverche

  Dzverche Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  37
  Драго ми е колешке,инаку и јас така слушнав но пак една моја другарка ми кажа дека кај неа на италијански јазик и книжевност воопшто не им давале никакви бројчиња што е уште почудно зошто нели нормално е дека ке ти треба бројчето за подигање на документи,а мислам дека нема да имаме никаков проблем зошто сега скоро се е напраено електронски така да мислам дека е доволно да си го знаеш бројчето за да си ги подигнеш документите ;)
   
 11. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  2.429
  Економски на УКИМ.
  Доста интересно е, си учиш цело време, се маткаш со книгички (дека мн мали се де :rofl: ) и така.
  Се на се, за прва година се супер си заврши 8)
   
 12. lovelost

  lovelost Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  15
  Јас се запишав на економски на уким..... и ни даваа ливчиња со број... со тие ливчиња после треба по резултати нешто мислам....... :D
   
 13. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  298
  Педагошки во Битола..Отсек Македонски-Англиски... :)
   
 14. sweety923

  sweety923 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  2
  девојки може ли да си ги подигнам документите вцера ги внесов на економски сакам сега да ги земам да се зампишам на правен итно ми треба одговор
   
 15. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.839
  Оди што побргу на студентски и прашај ги, би требало да може пошо уште денес е уписот ако не се лажам.
   
 16. vesni4kaxd

  vesni4kaxd Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  43
  јас сум на високата медицинска школа Битола.... отсек физиотерапевт .....
   
  На Бисерче95 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.096
  Допаѓања:
  2.510
  Пол:
  Женски
  Јас сум на оптометрија и очна оптика-Штип.. сега ќе сум прва година... ако има некоја феминка што студира ова нека ми каже како е, дали е лесно или не хехехе :)
   
 18. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.542
  Допаѓања:
  75.118
  Пол:
  Женски
  Студирам на Филолошкиот факултет, катедра- општа и компаративна книжевност. Не сум презадоволна од изборот затоа што сакав Економски или моден дизајн, но што е тоа е. Не се жалам што сум на овој, но не се ни фалам. Кој сака да чита и кој сака да пишува нека повели. :)
   
  На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 19. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.099
  Јас сум сега втора година, на правниот факс, државниот во Ск :)
   
 20. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.067
  Допаѓања:
  8.084
  Пол:
  Женски
  Фармација.