Што треба да направи еден Фраер за да го освои вашето Срце?

Дискусија во 'Врски' започната од suGarBaby, 29 јануари 2010.

 1. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  111
  Епа девојки многу добро знаеме колку сме понекогаш ТЕШКИ и ги збудалуваме момчињата со нашето однесување!!
  Ме интересира: Како може да ве освои еден дечко?? Како да го придобие клучот од вашето срце??
   
 2. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  68
  Да не биде фраер туку да биде човек :):D
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 3. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  521
  Пол:
  Женски
  Точно, се согласувам со тебе зс фраерите само се за `реклама` ама за несто посериозно до мене ми треба човек а не фраер. :)
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  Епа токму така. За фраер да го освои моето срце треба да не биде фраер. Комерцијала не ми треба. Треба да знае да ме погоди во поим и во муабет. Ако ме погоди во вистинскиот муабет, негова сум! :lol:
   
 5. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.528
  Допаѓања:
  4.029
  Пол:
  Женски
  се што треба е да биде свој :D да не ми глуми тешко фраериште која може било која да ја има на тој начин нема да ме привлече......ако многу ми се свиѓа не ни треба нешто поготово да се мачи
   
 6. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.058
  Допаѓања:
  37.990
  Да биде она што е. Фејк - мажи не поднесувам. Под фејк подразбирам - глумење лудило, симнување ѕвзди, лажни ветувања...
  Никогаш не би ме освоил мажјак кој е преоптоварен со себеси! Его трипаџии не поднесувам. Стабилен, хумористичен, енергичен маж е мојот прототип. И да, ме освојуваат уметнички типови, што имаат што да кажат и создадат.
   
 7. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  297
  Многу малку барам од еден маж ...да биде искрен, отворен зашто е толку тешко да се биде искрен во денешно време ??? :? Да има одлучен настап,самоуверен - јас сум таков каков што сум, прифати ме со моите доблести и маани,а за нешто непремостливо ке најдеме компромис ;) ...и да, да биде тука за мене, да биде моја поддршка, да биде добар слушател и тоа .. 8) :lol:
   
 8. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  46
  мене не ми треба фраер ми треба човек што ке ме сака поддржува ке ме разбира ке ми верува ке ми посветува внимание а не кога ке сме излезени тој да се прчи да прави нешто такви скраја :x :x
   
 9. lili1

  lili1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  51
  Se soglasuvam so tebe no kaj da najdam takov ,gi ima mnogu malku :| pozz
   
 10. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  555
  Пол:
  Женски
  da e covek so kogo ke mozam da razgovaram na sekoja tema,na kogo ke mozam se da kazam i da mu doveram se,da e uporen po mene,da mi obrnuva mnogu vnimanie,da me pocituva,za nego da sum"nomber one" :lol: ,da mi dava podrska,da mi e interesno so nego,itn itn dosta e.. :lol:
   
 11. Fernanda

  Fernanda Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  4
  Само 3 работи. . .
  1.искрен
  2.рпмантичен
  3.да ме почитува и да ме подржува :) ;) :lol:
   
 12. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  169
  За да го освои моето срце треба да биди паметен,дружељубив,да не биде женкар,да е човек на место,да не се коцка,признавам само ливчина пуштени во кладилница за мала сума,да е верен,поштен,да не ме лаже, и да ми докаже на негов начин посебен дека ме сака. :inlove:
  Овие работи да ги исполнува и МОЈ е. :rofl:
  Ама имам ваков јас-најден е уште одамна. :)
   
 13. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.470
  Да ги исполнува сите барања од мојата листа за како изгледа совршен маж. Тука спаѓа и изглед, постапки, размислувања, се бе, се! :)
   
 14. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  Да не глуми фраер. :D
   
  На elcezelce му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.778
  Добар секс. Порнич.

  Доволно е :D
   
 16. GirlWithSmile

  GirlWithSmile Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  9
  Да знае да ме слуша да биде тоа што е но не фраер да знае да ме расположи да има убава насмевка односно да поседува се да биде совршениот :D
   
 17. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.563
  Ова изгледа некој многу голем фраер кога со голема буква Ф е во наслов.
  Да знае да ми пружи задоволителен секс (ама тука имам многу високи критериуми) и да знае да слуша (да не водиме монолози или да го слушаме привидно другиот чекајќи ја првата пауза при земање воздух да се уфрлиш и зборуваш).
  Бидејќи ако сум сексуално задоволна сум целосно во кам-даун ефект и тогаш функционирам беспрекорно.
  А ако внимателно ме слушал ќе знае што треба да прави или пак никогаш да не направи во остатокот од времето.
  Тоа е во кратки црти-најважното.
  Се‘ друго трпи флексибилност и модификација.
   
 18. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
  Да знае математика,физика и да зборува еден странски јазик , по можност..ма шо било. :geek:
   
 19. Slatko-Malo

  Slatko-Malo Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2011
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  12
  Да биде она што е!
   
 20. MacYsho

  MacYsho Активен член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  5
  Eдноставно сакам да биде искрен, чесен, да ми даде поддршка