1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шљокици

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Cakica, 23 февруари 2012.

 1. Cakica

  Cakica Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  7.662
  Пол:
  Женски
  Ајде малку да зборуваме и за украсената облека со т.н шљокици , циркони и.т.н
   
 2. ana.ubavkata

  ana.ubavkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  58
  ШЉОКИЦИ

  За оваа?
  Јас искрено не сакам ваква облека,целата светкава,со циркони, накинџурена што се вика :lol:
  Но,некои парчиња облека со помалку светки би прифатила ако ми се допаднат :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

 3. Cakica

  Cakica Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  7.662
  Пол:
  Женски
  ШЉОКИЦИ

  Ја у живот највише мразам такви работи ама има ситуации кога некој ке ме воодушеви со тоа како знае да искомбинира таква ствар и да изгледа вау
   
 4. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.211
  Допаѓања:
  41.331
  ШЉОКИЦИ

  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Oва ме потсети на она шопингхоличаркиве српски, комшијски, тие сакаат хаљини са шљокицама :rofl:
  по еден лампион на ушите да си закачат и таман у звезде гранда :D
  Mојот одговор е Hе.шљокицама њет :D
   
  На greeny1 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mini-Mouse

  Mini-Mouse Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2011
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  1.438
  Пол:
  Женски
  ШЉОКИЦИ

  Остај комшииве мислиш кај нас нема вакви ?! Зимово видов се продаваа дебели џемпери и на нив зашиено шљокици,во сите бои :tmi: и што е најстрашно им се продаваа.

  Со оглед на рестрикциите за штедење електрична енергија, можеби треба да си се облакаме вака сега и да си светкаме по улиците. :D
   
  На Cakica му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  ШЉОКИЦИ

  Да ама да е дискретно, нешто вака
  [​IMG]

  Или пак на една свадба носев црни широки панталони, а корсетот еве го-како парички,солзички што висат: (но одговараше)


  А пример како таа сликата горе така цели светлуцави фустани и слични работи, не фала.
   

  Прикачени фајлови:

  • SUC50236.JPG
   SUC50236.JPG
   Големина на фајлот:
   86,4 KB
   Прегледи:
   1.082
 7. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  ШЉОКИЦИ

  Па, можеби би носела некои парчиња облека каде има шљокици колку што е потребно. А тоа значи дискретно на некои места. А не цел фустан, блуза или што и да е. Уфф, ми се гади од такви. :puke: Многу изгледаат ефтино и неубаво.
   
 8. Cakica

  Cakica Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  7.662
  Пол:
  Женски
  ШЉОКИЦИ

  а што викате кога има шqокици на чевлите
   
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  ШЉОКИЦИ

  Цели штикли со шљокици НЕ, ама со монистри,камчиња и сл. ДА
   
  На Sienna му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ilovecupcake

  ilovecupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  77
  ШЉОКИЦИ

  Јас не сум почитувач на ликот и делото на шљокиците. Искрено ме потсетуваат на онаа предновогодишна еуфорија кога секоја девојка брза во последен момент да купи нешто во нашиве и онака слабо снабдени продавници и налетува на некој фустан кој слободно може да послужи ко семафор на Партизанска. :)

  Да е нешто умерено да, да има некои светкав детал и тоа да, да е се во границите на нормалата тогаш го оправдувам. За обувки и тоа да, меѓутоа да не светат цели, туку само дел од нив (потпетицата на пример).
   
 11. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.033
  Допаѓања:
  77.352
  Пол:
  Женски
  ШЉОКИЦИ

  Јас од оваа бранша би купила и носела само чевли, било да се на штикла или ниска балетанка.
  Ми се допаѓаат, можат да се искомбинираат со нешто ептен кежуал, со обично корсетче и сако, а да дадат шмек на целата комбинација.
  Фустани од ваков тип не ми се допаѓаат ни најмалку, ниту пак оние фамозните маички кои беа тотален хит летово, и секоја ај ако не втора, трета, глумеше диско-топка навечер.
  Исто, ми се допаѓа по некое деталче - нараквица, мало дискретно чантиче, впрочем, исто како и анимал принтот - во минимални количини изгледа супер.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Ги паметите светкавите чевлички на Трендафилка и Старфиш !? - Епа, тоа е тоа за кое лафам. :)
   
  На FortuneTeller.xD и eli25 им се допаѓа ова.
 12. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.534
  ШЉОКИЦИ

  Уф, јас сакам светки, во умерена количина.
  Ме развеселуваат, погледот ме влече накај се' што светка и сјае. :lol:
  Ги обожавам моите светкави црвени чевлички, би купила или направила уште во најмалку 3 различни бои.
  Ми се допаѓаат ваков тип на парчиња.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Мислам дека финтата со светките е што - кога ги носите, не смеете да го оптоварувате лицето со прејака шминка, туку да сте што е можно поприродни и без дополнителни додатоци, како обетки, ланчиња итн.
  Светките се доволен додаток и украс сами по себе.
   
  На Monna.Monna, butterfly.93 и eli25 им се допаѓа ова.
 13. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.603
  ШЉОКИЦИ

  Јас па сакам.. не она претерано грозно туку сакам работи со шљокици едноставни :)
   

  Прикачени фајлови:

 14. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  ШЉОКИЦИ

  би носела по некој детал со шљокици, само чевли или ташња или некој каиш, на гардероба несакам да има светкаво нешто
   
 15. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.548
  ШЉОКИЦИ

  Кога ја видов темава ШЉОКИЦИ мислев нешто рецепт за накакво јадење е вистниа :^) Правилно мислам дека би било светки...
  Инаку кога сме кај ШЉОКИЦИТЕ или светките сакам ама да се ептен ептен дискретни да не е целата блуза само од светкти туку само еден дел, еден детал да е светки. Исто и за акцесорис сакам ептен да е дискретно
   
 16. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.716
  Не ги сакам и ги избегнувам. Ми изгледаат многу нападно, кич и натрупано. Може ете по некоја светка да има, ама да не е претерано, на пример цел фустан со светки никогаш не би облекла.
  Инаку на штикли и накит изгледаат убаво. :)
   
 17. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.077
  Допаѓања:
  1.630
  Единстевно парче со Шљокици ми е од помала венчето на Касандра, ви текнува :rofl:. У па како се мислев дека сум најубава и ми одговараше буквално со сё, дури и со тренерки ( смајли што се крсти). Па тоа ми беше скапоцено венче/стегач :rock: , друго нешто со шљокици од тогаш сум немала. Едноставно ми е кич, дури и да има многу мал дел исполнет со шљокици.
   
 18. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  10.000
  Допаѓања:
  89.927
  Ме потсетуваат на предновогодишна и новогодишна еуфорија :lol: кога се живо и диво е во нивен блесок,од почеток до крај.
  Инаку не сум против,ако е тоа сосем пристојно,а не шљокица до шљокица,туку ако има малку како деталче.Имам таков корсет,маичка и сребрести балетанки и на сите душата им ја извадив :) Сакам да си купам и таква ташничка,ама сеуште не сум налетала.
   
 19. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.073
  Не ми се по вкус воопшто, и оние кои ме знаат како се носам кога би ме виделе во вакво нешто би прснале од смеа...Но не исклучувам, ако ми падне во око нешто шљокиљасто и ми се допадне можам да откачам и да облечам...
   
 20. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Зависи од модел, зависи од светкавост, зависи шљокиците кој материјал се, има нешто ми се допаѓа сеедно дал е умерено или не, нешто делува убаво елегантно, нешто делува апла шутка пром.
  Посебно на некои парчиња облека шљокиците се како принт, како акцесорис на облеката со тоа треба да се внимава многу кога се носи светкаво да не се носи претерано или ич накит за да не изгледаш како лампион.
  [​IMG][​IMG]

  A не реков умерено шљокасто бидејки на неколку пати сум посакала долг шљокаст фустан, можеби јас никогаш не би одбрала таков да носам, пре би одбрала поелегантен материјал но на други ми се допаѓа дефинитивно.
  Пример овој Елие Сааб фустан е прекрасен!
  [​IMG]

  И Џенифер во овој фустан на Зухаир Мурад
  [​IMG]

  Aнџелина Џоли во Версаче
  [​IMG]

  Eн во Армани
  [​IMG]
   
  На Victorian, lackygirl, CIA и 3 други им се допаѓа ова.