1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

виза

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од female32, 2 септември 2017.

 1. female32

  female32 Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2017
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  здраво
  значи вака: јас имам бг пасош сопругот нема но имаме и мало дете од годинка планираме да заминеме за германија сопругот со работна виза но за детето за да има подолг престој треба и нему да извадиме виза..дали има некое друго решение или да чекаме виза и за него и за колку време би излегла?
  фалааа ви многу