го сакам!!!

Дискусија во 'Канта' започната од I.W.A.L.Y.M, 16 декември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. I.W.A.L.Y.M

  I.W.A.L.Y.M Нов член

  Се зачлени на:
  16 декември 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  ми треба совет...... Имa едно момче од мојот клас многу е убав и многу добар веке ми е симпатија 5-6 год.Секако се однесувам поразлично со него отколку со другите. За мене можам да кажам дека во одд сум почитувана, неможам да речам дека сум многу убава но сигурна сум дека карактерот ми се супер. Чуствата спрема него ми се многу големи неможам да опишам колку го сакам.На никој до сега немам кажано дека толку многу го сакам.Едноставно несакам да се дознае.Ама мислам дека сите во одд приметиле дека сум заљубена во него.Секако и тој дека приметил.Исто така сме добри другари. Знам дека еден ден морам да му кажам колку го сакам ама се плашам дека после ке се однесува поинаку кон мене. Некој совет.Што да правам?
   
 2. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.738
  внимавај што ке направиш
  ако тој дознае дека ти го сакаш ке му се крене егото и ке стане недостижен
   
  На I.W.A.L.Y.M му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Azriel1

  Azriel1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2012
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  404
 4. Barbie20

  Barbie20 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  10.721
  Пол:
  Женски
  Продолжи да го сакаш.
   
 5. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.167
  Допаѓања:
  18.675
  Пол:
  Женски
  Ај што ти е дупла темава,туку и не ти е отворена на соодветно место :!:
   
 6. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.652
  Ееех не била на соодветно место. Па Билката само темите во овој подфорум ги чита, а сите знаеме дека Билката дава најдобри совети, таа кога ќе посоветува се знае!
   
 7. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.734
  Пол:
  Женски
  Па штом ти е другар,отворено збори со него кажи му сепак 5-6 год го сакаш.
  Може нешто ќе биде,од кај знаеш. :)
   
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  18.256
  Допаѓања:
  119.410
  Пол:
  Женски
  Е сакај го девојче :D
   
 9. fificaaa

  fificaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  683
  Допаѓања:
  395
  Пол:
  Женски
  А каква врска има твоево сакање со оваа тема? |(
   
 10. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.674
  Пол:
  Женски
  Епа, еве, јас еден сакав, но не бев со толку жешка глава, па дури и да почнам да зборувам на инернет за него. Го сакам, го сакам. Што толку си се возбудила, небаре се мажиш за него! :fubar:
   
 11. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  18.256
  Допаѓања:
  119.410
  Пол:
  Женски
  Но чекај Папи не ми е јасно, како си го сакала а не си го осетила??? :rofl:

  П.С. Дали го сакаше или го симпатизираше? :P
   
 12. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.213
  Допаѓања:
  1.287
  Зошто темава се наоѓа во оваа категорија? :^)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.