1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

заљубување преку магија

Дискусија во 'Канта' започната од aleksandra.m23, 5 јуни 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. aleksandra.m23

  aleksandra.m23 Активен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  Здраво сакав да прашам дали има некои што имат слушнато и пробано за заљубување преку магија?јас слушнав тоа го прават оџи и дали тоа стварно дејствува?ако има некои што знаат сакам да ми опишат се. фала ви однапред
   
 2. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.316
  Допаѓања:
  17.240
  Пол:
  Женски
  А не можеш да се заљубиш без магија? :^)

   
 3. aleksandra.m23

  aleksandra.m23 Активен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  ова не е лично мој проблем туку на моја блиска пријателка па сакам некој што знае да ми објасни во подетални информации
   
 4. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.364
  Допаѓања:
  35.728
  Ех бре девојче,еднаш се жалиш дека си трудна и бараш "гениколог" :tmi: ,а после бараш оџа за магии да прави..не ми јасно само на 17 години каде со овој памет..
   
 5. Meredit

  Meredit Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  91
  Е уште што нема да се прочита овде на форум.Па зарем има уште некои што веруваат во такви глупости.Јас лично никогаш не би си ги давала паричките за да правам магија за јас да се заљубам или обратно некоја особа да се заљуби во мене.Женски отворете ги очите,таквите луѓе печалат на вас,оние неискусните и женски што изгледа гледаат многу филмови.Кога треба да се заљуби човек и во која или кој тоа само времето ќе си покаже.А не некоја гатачка или бајачка да средува демек може. Смешки. :D :D :D и извини ако ве навредив со коментарот,значи најдобронамерен е не си ги давајте парите по такви работи на крајот кога ќе ви ги соберат ќе сватите дека само сте трошеле и време и пари на глупости.Љубовта не се форсира таа самата си доаѓа,нема потреба ние да ја гониме или да се надеваме некој да ни ја пушти со магија.
   
 6. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.516
  Пол:
  Женски
  Моментот кога најактивна категорија ти е Канта. :rofl:
  Трагикомедии е прашањево што втор пат го среќавам во рок од 24 часа. Кога ќе се заклучи темава, утре нова да си отвориш.
   
  На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.316
  Допаѓања:
  17.240
  Пол:
  Женски
  Таа првата можеби била за нејзе, ама оваа сега е за другарка и, утре ако има потреба ќе отвори нова тема за комшиката итн.
  И не знам зошто мора магијата да е од оџа? Зар не може од друга професија да е човекот, бидејќи знам две-три магии од човек со друга професија, ама овде бара стриктно од оџа.
  И многу е битно да нагласиш која е конкретната цел на магијата, зашто има различни, има за раскинување на некој дечко со сегашната девојка, има магија за да му бидеш привлечна, има такви за да ти се јави до вечер, има магија за враќање на бившиот, магија за да дојде до вечер кај тебе, магија да скрши нога, да добие труење итн...Прецизирај.
   
  На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Meredit

  Meredit Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  91
  Абе кога човек нема нешто попаметно да прави по дома тоа ти е.Само глупости да се пишувале по форум.ццццц
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.