1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

заљубување преку магија

Дискусија во 'Канта' започната од aleksandra.m23, 5 јуни 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. aleksandra.m23

    aleksandra.m23 Активен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2013
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    Здраво сакав да прашам дали има некои што имат слушнато и пробано за заљубување преку магија?јас слушнав тоа го прават оџи и дали тоа стварно дејствува?ако има некои што знаат сакам да ми опишат се. фала ви однапред
     
  2. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    А не можеш да се заљубиш без магија? :^)

     
  3. aleksandra.m23

    aleksandra.m23 Активен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2013
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    ова не е лично мој проблем туку на моја блиска пријателка па сакам некој што знае да ми објасни во подетални информации
     
  4. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.399
    Допаѓања:
    35.954
    Ех бре девојче,еднаш се жалиш дека си трудна и бараш "гениколог" :tmi: ,а после бараш оџа за магии да прави..не ми јасно само на 17 години каде со овој памет..
     
  5. Meredit

    Meredit Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    91
    Е уште што нема да се прочита овде на форум.Па зарем има уште некои што веруваат во такви глупости.Јас лично никогаш не би си ги давала паричките за да правам магија за јас да се заљубам или обратно некоја особа да се заљуби во мене.Женски отворете ги очите,таквите луѓе печалат на вас,оние неискусните и женски што изгледа гледаат многу филмови.Кога треба да се заљуби човек и во која или кој тоа само времето ќе си покаже.А не некоја гатачка или бајачка да средува демек може. Смешки. :D :D :D и извини ако ве навредив со коментарот,значи најдобронамерен е не си ги давајте парите по такви работи на крајот кога ќе ви ги соберат ќе сватите дека само сте трошеле и време и пари на глупости.Љубовта не се форсира таа самата си доаѓа,нема потреба ние да ја гониме или да се надеваме некој да ни ја пушти со магија.
     
  6. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Моментот кога најактивна категорија ти е Канта. :rofl:
    Трагикомедии е прашањево што втор пат го среќавам во рок од 24 часа. Кога ќе се заклучи темава, утре нова да си отвориш.
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Таа првата можеби била за нејзе, ама оваа сега е за другарка и, утре ако има потреба ќе отвори нова тема за комшиката итн.
    И не знам зошто мора магијата да е од оџа? Зар не може од друга професија да е човекот, бидејќи знам две-три магии од човек со друга професија, ама овде бара стриктно од оџа.
    И многу е битно да нагласиш која е конкретната цел на магијата, зашто има различни, има за раскинување на некој дечко со сегашната девојка, има магија за да му бидеш привлечна, има такви за да ти се јави до вечер, има магија за враќање на бившиот, магија за да дојде до вечер кај тебе, магија да скрши нога, да добие труење итн...Прецизирај.
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Meredit

    Meredit Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    91
    Абе кога човек нема нешто попаметно да прави по дома тоа ти е.Само глупости да се пишувале по форум.ццццц
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.