1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

има ли љубов во бракот?

Дискусија во 'Канта' започната од Alexi, 16 јули 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Alexi

  Alexi Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  поздрав до што не спијат.еве ви нова тема па да видам што мислите.
   
 2. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Фала на поздравот ;) . Мислиме дека местото на темата не и е овде :lol:

  Гледајте малку луѓе аман :o Или сакате админите да не спијат од средување на форумот?
   
 3. barbiegirl

  barbiegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  49
  Јас мислам дека за започнување на брак секако мора да постои една одредена доза љубов. Секако ништо не е вечно а така ни љубовта, па по одредено време таа љубов би требала да прерасне во почит. Е сеа ако тука нешто се помешаат работите настанал голем проблем.
  А нормално постои и брат со сосема друга цел што е сосема друга тема на муабет.
   
 4. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Што всушност бара оваа тема овде?!?
  Си има категорија ‘‘Љубов и Секс‘‘, таму е соодветното место. ;)
  Ни воведниот пост не е во ред.
  Клуч!
   
 5. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.378
  Допаѓања:
  1.113
  Пол:
  Женски
  И што сега ? Со насловот баш и ништо не кажа. „ Има ли љубов во бракот“ ??? На ваков даден наслов без ништо образложено само ќе ти одговорам , епа не, нема, така си се мажат луѓето од што нема што да прават :D

  Требало да образложиш, кон што да се насочиме и сл. А ако не сум грешка, има ваква тема |(
   
 6. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.444
  Пол:
  Женски
 7. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  А да ја сместеше темата овде?
  brak/
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.