1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

како да го започнам разговорот?

Дискусија во 'Канта' започната од kikuf.thelovelygirl, 25 април 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. kikuf.thelovelygirl

  kikuf.thelovelygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  12
  Девојки си пишувам со едно момче на фејс подолго време а и се познаваме во живо, сега одамна не го имам видено и пред некој ден пишев со него, ама нон стоп тој прв ми пишува а сега сакам и јас да го започнам некако разговорот, дајте ми некој предлог само да не биде како и вообичаено, хај, здраво, како си ,шо прајш..не нешто вака..понеобично...фала ви однапред..стварно ќе ми значи ако ми пишете, еве укл. е сега и сакам да му пишам ^_^ :D
   
 2. Mecheto1

  Mecheto1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  52
  Па освен вообичаено најнормален муабет,друго не ми паѓа на памет.А и само тоа што ќе му пишеш прва,веројатно ќе му значи и нема да му биде толку битно како си го почнала муабетот.
   
 3. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  774
  Разговор може да започнеш било како. Барем за на фб не треба толку да се мислиш :)
  Прашај го нешто што ве интересира двајцата.
  Пр: Беше излезен вчера мислам дека те видов...
  Го гледаше натпреварот?
  Си го гледал ова (некое видео)...
  Барем ова не е незнам каков проблем :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.