1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

крем супа од тиква

Дискусија во 'Рецепти' започната од puffla, 19 октомври 2016.

 1. puffla

  puffla Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  50
  здраво
  сакам да зготвам крем супа од тиква и морков. дали може да ми дадете рецепт за начинот на приготвување? каков вид на тиква да користам?