магија за памет

Дискусија во 'Канта' започната од hrizantema007, 19 јуни 2012.

 1. hrizantema007

  hrizantema007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  25
  Девојки,на некои ова ќе им изгледа смешно....но...една другарка ми кажуваше,,дека доколку имаш проблеми со мажот,,дечко,,(партнерот)тој не те слуша..пр4ави како што ќе му речат другите..имало една алтернатива да му се донесе паметот,не знам колку е вистина...кога се има менструација да му се капне една капка во нешто што пие што јади,,најдобро било во кафето,нема ни да сети,,и тогаш ќе биде изгорен по тебе,како слеп ќе биде по тебе..дали сте чуле за ова..или некоја веќе направила вака?...многу е гнасно ова...но доколку има ефекјт вреди да се проба хеххех
   
 2. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.208
  Допаѓања:
  16.778
  Пол:
  Женски
  Пробај прво со тебе дали ќе успее. Ако не пробаш нема да знаеш дали има ефект, така да нема да знаеш ни дали има ефект кај него ако не си пробала на себе.

  Оф Боже, што се нема да слушне и прочита човек.
   
  На Pelikuna му/ѝ се допаѓа ова.
 3. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.852
  Допаѓања:
  729
  хахахах ако сакаш и цела влошка истискај ја :puke: :puke: ако не слиша габе ти е ако е некое мамино галениче ако сакаш и од газот апни си исто ти се фака
  извинете на изразите :D :D
   
 4. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.491
  Јас стварно не знам до каде со овој памет? Оправете се со време.
  Наместо да смислувате вакви глупости, излезете надвор, прошетајте и разбистрете мозок ;).
   
 5. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.670
  Допаѓања:
  148.529
  По одвратно нешто немам слушнато.Менструална крв во кафе на човек со кој имаш или планираш да имаш дете?
  Боже,што се нема на светов!

  А,што ако излезе дека е „слаба магијава“ што е следно што ќе му се става-измет(прости ми боже)

  Леле,леле,леле....А бре деца.....
   
 6. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.537
  Општо е познат фактот дека магијава е за памет. Докажува дека го немаш.
   
  На Beautiful-Princess, anneyy, Adi888 и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Inhume

  Inhume Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  361
  Допаѓања:
  240
  И јас го имам ова слушнато поодвратно нешто амин! Другарка ми е малку забегана па на повеќе мажи им ставаше па ништо сите ја откачија со ниеден не остана :rofl: сеа дали од " крвавата магија" или од нешто друго ѓавол знае. Значи ова нема врска и е голема глупост ако сакаш да го скротиш маж ти треба на време да мислиш на тоа уште на почетокот да го средиш а не после кога е веќе касно да му правиш магии и триста чуда. Ако некој е лош, не е послушен, женкар и незнам ти каков џабе му е све ни магија тука не помага ни 100 стапа да му удриш.
  И до кога бе луѓе ке се правите малоумни со вакви работи?!?
   
 8. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  78
  луѓе што ви е? :?:
   
 9. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  397
  И јас имам слушнато за вакви глупост, а дури и да делуваат не би ми текнало нешто такво да направам.
   
 10. Inhume

  Inhume Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  361
  Допаѓања:
  240
  Луѓето се толку очајни и што нема веќе да им текне да направат само да се изглупираат. Ама не им е лесно со такво размислување :lol: нека си тераат така
   
  На crtanfilm му/ѝ се допаѓа ова.
 11. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  78
  ако делува тогаш сите ќе правеа и жена му на една швалерката на друга, мајка му на трета страна ќе го влече другата швалерка на четврта :rofl: и пак ништо
  без зафркавање многу гадно е ова а дека ќе делува тоа морген малку нека почека имаат ли луѓево памет :|
   
 12. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски
  Може ако му плукнеш во јадењето/кафето ќе смени и физички изглед и ќе те праша како сакаш он да изгледа и тадааааам Prince Charming на бел коњ

  [​IMG]

  Џабе е срце што и да пробаш, пак коњот ќе си остане
  Што се нема да слушнам, ама барем кафево прво да го испиев |(
   
 13. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.653
  Мажот не е милениче за да те слуша и бабини деветини со сигурност нема да го покорат. Ако другарка ти сака некој што ќе и биде поданик, тогаш нека си земе куче или уште подобро риба, за да и ќути.

  Погрозно нешто немам прочитано.
  Ги сожалувам тие жени што мислат дека на ваков или сличен начин можат да задржат нечие внимание.
  |(
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424
  Кај отиде светов???
   
 15. zorica1993

  zorica1993 Активен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2012
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  6
  лелеле шо нема веке да се прочита и види....лелеле какви луѓе има значи.цццццц
   
 16. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.414
  Допаѓања:
  1.643
  Пол:
  Женски
  Мислам дека е крајно време модераториве да се позанимаваат со форумов, зошто стварно почнаа да се отвараат дебилни теми за секоја глупост |(
  А вакви „магии“ или не знам што, да си ги продавате на гламстик, а не тука :^)
   
  На stetoskop и heart.stealer им се допаѓа ова.
 17. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
  Многу точно. :)
  И не само теми, туку и корисници.

  Иначе за темава, аман бе?? Сериозно?! :^)
  Па 21 век сме, имајте малку мозок.
  Следно ќе биде, фатете жаба, откорнете и го срцето, сварете го и дајте му го на љубениот да го изеде за да стане принц и да ви подари замок. |(
  Аман.
   
  На CharmedGirl и heart.stealer им се допаѓа ова.
 18. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  неможеше ли да иде ова во темата МАГИИ :envy: без потреба се отвараат нови тема па после ќе не мрзи да бараме па нормално од можни 100 теми 50 се за у канта :envy:
   
 19. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.670
  Допаѓања:
  148.529
  Значи за 4 часа вкупно 18 мислења,сосе моево 19.Браво активна тема,само што се однесува на глупост невидена.

  Дај некој нека преземе нешто,да не се отвараат теми на кој како и за што ќе му прдне на умот.
  Толку од мене.
   
  На CharmedGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.369
  а да си седнеш да си поразговараш со мажулето да не мислиш на магии и незнам уште што..