може некој да ми помогне за составот за лиричноста на социјалните песни на Кочо Рацин

Дискусија во 'Канта' започната од Badas765, 6 декември 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Badas765

  Badas765 Нов член

  Се зачлени на:
  6 декември 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  ве молам помогнете ми итно е
   
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.646
  Допаѓања:
  103.911
  Пол:
  Женски
  Зошто сама не научиш, многу ќе ти користи во иднина.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.