од/до потребно за новороденче/бебе?

Дискусија во 'Канта' започната од girl-miri, 18 декември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.749
  Пол:
  Женски
  E сега можеби е темава дупла ама невидов јас нешто како ова што ми треба помош.
  вака,како што се ближи времето за бебушка моја,јас малце по малце си ги спремам некои работи,облека и се натака.
  арно ама некако ми е чудно па страв малце да не оставам нешто да некупам.
  затоа ја отворив темава за помош од вас.

  значи од облека треба тоа тоа тоа..........пишувајте.
  од козметика тоа тоа тоа............. пишувајте.
  и + други работи,од -до и колку се потребни.

  е првпат ми е и незнам што фали што треба и така натаму,ако е за канта темава е канта..
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.874
  Допаѓања:
  54.030
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.