подарок за една година врска предлози?

Дискусија во 'Канта' започната од MadeinHeaven, 8 април 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. MadeinHeaven

MadeinHeaven Истакнат член

Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    65
    На 24ти Април ми е една година со дечко ми ќе сакате ли да ми дадете некоја идеа за тоа како да ја поминам таа вечер и како да го изненадам однапред сум ви благодарна... :)

2. Shelea

Shelea Популарен член

Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    2.879
    Допаѓања:
    15.949
    :D Јас за на 23 мај ќе го мозгам истото :)

Не знам каков карактер е дечко ти, што го интересира, што сака, кои се вашите омилени теми, места на излегување, спомени што ги носите од времето што сте го поминале заедно...
    Мој предлог - во Рамстор, за 1200 денари прават карикатури, па земи твоја и негова слика, кажи му на карикатуристот каква желба имаш да изгледа сликата - и ете ти оригинален поклон :) За да го изненадиш... Ако не сакаш да трошиш пари, а да го нагостиш во домашна атмосфера, место во ресторан, избркај ги сите од дома вечерта, направи пица во облик на срце, облечи си секси долна облека, тивка музика, и уживајте цела вечер :) А ако сакаш да излезете, однеси го во Нана, на крем бруле од карамел и после отидете на некое место каде што и двајцата ќе играте, блиску еден до друг... ;)
    Јас решив да му подарам на момчето мое маица со испринтан лик од негиот омилен цртан филм... Планирам да имаме мала вечера, пикник во природа, филмски, со ќебенце, мини сендвичи и вино и на крај - водење љубов под Месечина (знам и каде, ама тоа ќе видиме дали ќе испадне :lol: )

3. Emilija

Emilija Истакнат член Член на тимот

Се зачлени на:
    9 ноември 2009
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    38
    Темата е заклучена, затоа што веќе постојат слични.
    Ве молиме вашите мислења на тема изненадување или подарок за дечкото пишувајте ги на следните линкови:
    vrski/podarok-za-godisnina-t344/10.html
    vrski/sto-da-mu-kupam-napravam-na-decko-mi-za-sv-valentin-t655/
    vrski/iznenaduvanje-za-rodenden-t396/
    vrski/kako-da-ja-napravam-vecerta-nezaboravna-t532/
    vrski/rodendenski-podarok-t95/

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.