1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

порака на странски број

Дискусија во 'Канта' започната од maya..a, 8 февруари 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. maya..a

  maya..a Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2012
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  барав ама не најдов тема поврзана со моево прашање ако случајно има ...
  вака сега ме интересира дали знаете колки кошта порака да пуштиш во странство , јас мислев дека е скапо ама слушнав дека тоа било само за роаминг а ако си има странски број особава кај шо пушташ било исто по 6 денари или така нешо ако знае некој најблагодарна ќе сум ви на цел светт да не одам да прашувам во оне ... фала мнн
   
 2. GordanaL

  GordanaL Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  43
  Јас колку што знам тарифата за ние да пратиме порака на странски број е иста како кај нас кога праќаш, барем сум пратила и толку пари и ми биле повлечени од сметката. Ако грешам, слободно некој нека ме поправи.
   
  На maya..a му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Trnche

  Trnche Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2012
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  241
  5-6 ден максимум, ова од искуство, се растурив од праќање пораки на италијански број, и тоа од one бројче наше :lol:

  слободно праќај, нема гајле.
   
  На maya..a му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Moira

  Moira Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.937
  Допаѓања:
  7.667
  5ден + ДДВ е каде и да испраќаш
   
  На maya..a му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.