1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

потребен ми е совет и ваше мислење..

Дискусија во 'Канта' започната од Anonimnaa4, 24 јули 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Anonimnaa4

  Anonimnaa4 Нов член

  Се зачлени на:
  18 јули 2014
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  воо пубертет сум и знам дека ова е периодот кај што се прават најголемите грешки паа ми треба ваше мислење... пред 9 месеци бев во врска со едно дете. многу го сакав и баш кога бев у негова близина се чуствував баш три метри над небото, хха.. после 3 месеции врска се скаравме еднаш али ова беше последноо, баш осеќав. ии вечерта коа се скаравме тој дојде тука во мојот град (бевме од различни градови но беа блиску) и истата таа вечер ми рече дека ќе ми врати за се и истата таа вечер се смува со братучетка ми. толку ми беше тешко шо ми се идеше од кожа да излезам. после тоа тие беа во врска и таа ми кажуваше се што прават со него. јас знаев дека тој ја користи и секој пат кога се обидував тоа да и го кажам се каравме. знаевв дека пробува да ме најде мене во неа, но девојчето беше неопишливо злобна и многу ја мразев. после 2 месеци тие раскинаа и мислев се ќе се врати у нормала, али он си најде друга девојка. се уморив чекајќи го ии јас си фатив дечко шо искрено ме сакаше, али будала јас го искористив и раскинавме, аа немаше ни месец дена. после тоа и тој откако раскина со неа, мене ми пиша за првпат по 8 месеци. почнавме да пишуваме и му кажав дека го сакам, и тој мене. али реков дека неможеме да бидеме заедно и го одбив. после јас бев свесна дека ме сака и сакав да му вратам за се така шо он нема да си фати девојка и ќе си мисли дека го сакам, ама јас ќе се фатам со некој и ќе го повредам мн јако. а пред 3 месеци преку фб се имав запознаено со едно дете од друг град али сепаккк блиску се, но се немаме видено ич. си правиме муабет по тел се му кажувам и тој на мене ии незнам некако како да сум вљубена во него. мислам дека он е свесен за тоа а и мислам дека му се свиѓам. сеа незнам шо да правам ептен сум збунета... да му простам на првиот и да бидеме пак заедно,(го сакам ама не толку како пред тоа) или да го чекамм овој али периодот е за 1 година.. али знам дека ако се фатам со првиот овој ќе се навреди мн знам ете осеќам и незнам шо да праам ептен сум збунетааа..... >.< јас незнам, мислам да го чекам овој ептен осеќам нешо за него и мн пати имам плачено за негоо ме има повредувано но се неаме скарано до сеа..(но се плашам да не ги изгубам чуствата за него затоа шо периодот е долг) а и ако го чекам него знам дека така ќе го повредам првиот а тоаа баш и го сакам, ама од друга страна, никоаш нема да можам да бидам пак у врска со првиот ако го одбиам сегааа.. али се плашам дека ако му простам на првиот ќе го повредам мнооогу овојј другиот.. незнам навистина ми треба помош неможам мислите да си ги средам... helppp :worried:
   
 2. DoReMi

  DoReMi Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  156
  Прво имаш соодветна тема за мислењево и немало потреба од нова.
  Второ ако некого љубиш искрено и од се срце нема да сакаш да го повредиш, така да мислам дека овој вториов ти е посоодветен. Првиов ако те сакал немало да те бара во друга туку ќе ти простел.
  А прашањето ми е зошто ти рекол дека ќе ти врати? Што беше причината за одмазда? :^)
   
 3. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  5.978
  Допаѓања:
  39.453
  Пол:
  Женски
  Најпрво што да правиш, научи да пишуваш како што треба, вака текстот ти е влашка песна.Точки, запирки, мали букви, јас не се ни снајдов да го прочитам, ниту нешто разбрав.Има тема за љубовни проблеми, напиши го таму, убаво и читко па некој може и ќе се најде да те разбере и да ти даде совет.
   
 4. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.411
  Пол:
  Женски
  Во Љубовни проблеми имаш тема: Ми треба совет и мислење ,таму пишувај ова ти е дупла тема ќе ти ја избришат.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.